reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Hej kobietki. Ja tym razem z taka nietypową sprawą a moze typową sama juz nie wiem...od samego praktycznie poczatku ciazy czuje sie fatalnie dwie poprzednie ciaze tez czułam mdlosci ale teraz znacznie gorzej migrenowy bol glowy mdlosci na granicy z wymiotami...no i dzis od rana nic...zero mdlosci zero bolu glowy i do tego jeszcze moge pic kawe i jest pyszna! Czuje sie jakbym nie była w ogole w ciazy. Nic mi nie dolega. Wczesniej kawy pic nie moglam calą ciaze ...czuje sie zaniepokojona bo praktycznie nie mam zadnych objawow...to dopiero 7 tydzien czy faktycznie moze byc tak ze przeszly mi mdlosci? Az sie boje dziewczyny...jutro mam wizyte na16.00 do tego czasu to chyba mozg mi eksploduje od myslenia...ja wiem ze kazda ciaza jest inna ale to jest mozliwe zeby dolegliwosci przeszly tak szybko? Prosze niech ktos wesprze dobrym slowem i powie ze to normalne i tez tak mial...
 
reklama
Cześć dziewczyny,
Czytałam nieśmiało Wasze wypowiedzi od 2 tygodni, ale postanowiłam, ze przywitam się z Wami dopiero jak bd miała usg i potwierdzona w 100% ciąże :)
Dzisiaj miałam badania, termin porodu to 20.06.2021, wg usg wychodzi 6 tydzień i 3 dzień [emoji3059]
Dodatkowo odrazu na wstepie mam pytanie o Wasze TSH w ciąży ? Nigdy nie miałam problemu z tarczyca, aż tu nagle dostaje wyniki z podwyższonym Poziomem TSH 3,03 Ulu/ml, gdzie robiłam badania 3 tygodnie wcześniej i miałam wtedy 1,5 Ulu/ml. Jest to moja pierwsza ciąża wiec trochę panikuje, powiedzcie mi jest czym się martwić ?:(
Zgłoś się do lekarza żeby przepisał Ci leki i będzie ok :)
 
Dzień dobry wszystkim :) Ja już stoję przed przychodnia żeby oddać krew do badań. Jest od 7:30 a ja stoję tu juz godzine wczesniej bo ostatnio o 7:30 bylo tu juz z 50 osób lekko [emoji33] A pierwszeństwo maja tu kobiety w widocznej ciazy....
Czuje się fatalnie, pusty żołądek, nie spałam od 3 i walczę ze sobą żeby nie wymiotować [emoji1785]
Współczuję. to jest plus chodzenia do lux med. Pobranie jesy umówione na konkretną godzinę i nigdy nie czekałam dłużej niż 5-10 min
 
Cześć w czwartek 😄
Jak dwa lata temu powiedzialam Kamilowi o moim pomyśle to nie przyjął tego tak entuzjastycznie. Mimo,że jego kolega jest Grzegorz, syn również i ojciec 😉 tym razem jest inaczej. Jak sie dowiedział,że jestem w ciąży to też od razu stwierdzil, ze bedzie to Junior 🤪
Do Kamila chyba 2 razy w życiu powiedzialam po imieniu więc będzie śmiesznie mówiąc to non stop 😄

Druga sprawa. Wam też się non stop odbija? 😅
Niestety też ciągle mi się odbija i bekam... Aż mi wstyd ale nie mogę nad tym zapanować. Mój już dziwnie się patrzy hehe i mówi że póki się nie ogarnę to nigdzie nie wychodzimy bo wstyd 😅
 
Hej kobietki. Ja tym razem z taka nietypową sprawą a moze typową sama juz nie wiem...od samego praktycznie poczatku ciazy czuje sie fatalnie dwie poprzednie ciaze tez czułam mdlosci ale teraz znacznie gorzej migrenowy bol glowy mdlosci na granicy z wymiotami...no i dzis od rana nic...zero mdlosci zero bolu glowy i do tego jeszcze moge pic kawe i jest pyszna! Czuje sie jakbym nie była w ogole w ciazy. Nic mi nie dolega. Wczesniej kawy pic nie moglam calą ciaze ...czuje sie zaniepokojona bo praktycznie nie mam zadnych objawow...to dopiero 7 tydzien czy faktycznie moze byc tak ze przeszly mi mdlosci? Az sie boje dziewczyny...jutro mam wizyte na16.00 do tego czasu to chyba mozg mi eksploduje od myslenia...ja wiem ze kazda ciaza jest inna ale to jest mozliwe zeby dolegliwosci przeszly tak szybko? Prosze niech ktos wesprze dobrym slowem i powie ze to normalne i tez tak mial...
Spokojnie kochana. Jeśli jutro masz wizytę to z nerwów organizm płata ci figle. Na pewno jest wszystko dobrze 😘 jutro już zobaczysz swoją fasolkę ♥️
 
@OlaFasola89 którą zamówiłaś koszule? Ja mam dwie, jedną lubię, drugiej nie. Segregator mam z poprzedniej ciąży i chyba po prostu wykorektoruje to co tam zdążyłam napisać w poprzedniej straconej ciąży. Chociaż kusiło mnie przez chwilę zamówić nowy ale szkoda kasy [emoji13]

Edit: to chyba nie Ty tylko @xnightfall94

Jeszcze nie, poprosiłam męża o taki prezent pod choinkę. To którą polecasz, a której nie?

My tak właśnie zrobiliśmy w sobotę. Synkowi założyłam taka koszulkę "mam sekret" z przodu i "będę starszym bratem" na plecach i poszliśmy do jednych i drugich rodziców [emoji16]
O, to jeszcze fajniejsza niż z napisaem z przodu, że będę starszym bratem :)

W ogóle to cieszyłam się, ze nic sie nie dzieje. Od 5 dni codziennie od okolo 16/17 przez godzinę nie odchodzę z toalety i okupuję sedes :( wypluwam wszystko, co zjem na ostatni posiłek. Dziś bardzo niesmacznie mi się wymiotowało rukolą. Którakolwiek jeszcze z was ma inne niż poranne te młodści?

Ja od około 17 zaczynam umierać. Rano i do południa normalnie jem, ćwiczę, pracuje, a właśnie wieczorami umieram...

Czy są tu mamusie , które robiły już podstawowe badania te do 10 tyg ciąży ? Ja idę na NFZ I w każdej ciąży za te wszystkie drogie badania musiałam płacić I zastanawiam się jak to jest. Bo te kilka lat temu jak byłam na forum kwietniowych mamusiek dziewczyny miały normalnie te wszystkie badania refundowane ? Od czego to może zależeć?

Ja robiłam, miałam skierowanie od prywatnego lekarza i zrobiłam w Lux Med za darmo, bo mam tam pakiet.
Morfologia, HBS, HCV, Mocz, TSH, HIV, Różyczka, Toxo, WR, glukoza na czczo

A ja zjadłam ogromny talerz pierogów, mąż skomentował: tyle zjadłaś? Boże, co ty masz w tym brzuchu? Idź na to USG, to jakiś potwór!
:D

O, też wczoraj zjadlam 12 pierogów, choć normalnie to tak z 6 zjem i styknie :p

Mam już swoją koszulę, jest super<3 dobrze, że wzięłam XL, bo w mniejszych bym w cyckach nie weszła , ale będzie na brzuszek ciążowy też :)
I nowa wersja segregatora też mi bardziej leży, jest taki pamiętnik ciąży, fajna później pamiątka dla dzieciaka :))

Ja chcę zamówić pamiętnik młodej mamy, mam taki dla syna, na bieżąco piszę jak się rozwija. No i dla drugiego malucha też chcę :)

Dzień dobry wszystkim :) Ja już stoję przed przychodnia żeby oddać krew do badań. Jest od 7:30 a ja stoję tu juz godzine wczesniej bo ostatnio o 7:30 bylo tu juz z 50 osób lekko 😱 A pierwszeństwo maja tu kobiety w widocznej ciazy....
Czuje się fatalnie, pusty żołądek, nie spałam od 3 i walczę ze sobą żeby nie wymiotować 🤢

Też jak byłam na badaniach, to pani w recepcji 25 minut wpisywała moje badania do systemu, pomyliła się z 10 razy, ja tam prawie zemdlałam, bo przez covid nie ma krzeseł...I jak weszłam do lab, to pielęgniarka powiedziała, że nie widzi mojego skierowania, myślałam, że padne :D

Cześć w czwartek 😄
Jak dwa lata temu powiedzialam Kamilowi o moim pomyśle to nie przyjął tego tak entuzjastycznie. Mimo,że jego kolega jest Grzegorz, syn również i ojciec 😉 tym razem jest inaczej. Jak sie dowiedział,że jestem w ciąży to też od razu stwierdzil, ze bedzie to Junior 🤪
Do Kamila chyba 2 razy w życiu powiedzialam po imieniu więc będzie śmiesznie mówiąc to non stop 😄

Druga sprawa. Wam też się non stop odbija? 😅
Jak stary dziad po tanim piwie bekam :o
 
Ja to nie lubie jak imiona w moim otoczeniu sie powtarzają. Dlatego też imiona znajomych i rodziny odpadaja 😅 🙈

Od kilku dni towarzyszy mi uczucie guli w gardle i mdłości, na szczeście jeszcze nie wymiotowalam.
Dzis na obiad postanowilam zamówić kebaba, no tylko na to mam ochote, i jak moj maz stwierdzil, ze moze powinnam cos zdrowszego zjesc to sie rozplakalam o_O😅 chyba hormony szaleja.
 
Mój synek też mi dał popalić, był meeega wymagającym maluchem, tez jak miał 3 lata to jeszcze się ciągle budził ze 2 razy w nocy. Nadal zresztą jest dość trudny w wychowywaniu. Ma chłopak temperament. Córka za to przeciwieństwo, spokojna, dobrze ulozona, zorganizowana, szybko noce przesypiala. Więc ja to bym tak patrząc pod tym kątem chciała dziewczynkę. Chociaż i dziewczynki też się potrafią temperamentne trafić😊
Ja w szkole uczę więc generalnie z większością imion mam skojarzenia i właśnie uczę 2 Wojtkow i obaj są dobrze wychowanymi, miłymi i pogodnymi chłopcami. I jakoś mi się tak dobrze kojarzy to imię😊
Mój Michał przespał pierwsza noc jak miał 4 lata 🤦 a jak miał rok to się budził około 8-10razy. Byłam wykończona. Teraz ładnie śpi. Jak był maluszkiem to w dzień był aniołkiem, bezproblemowy i malowymagajacy egzemplarz. Jak skończył dwa latka to zrobił się psotnik 😉 jest bardzo żywy, głośny ale jednocześnie bardzo pomocny, empatyczny i wrażliwy. A jak mówię Michał dlaczego jesteś taki niegrzeczny. A on mi odp taki się urodziłem 🙈🤣
 
reklama
Hej kobietki. Ja tym razem z taka nietypową sprawą a moze typową sama juz nie wiem...od samego praktycznie poczatku ciazy czuje sie fatalnie dwie poprzednie ciaze tez czułam mdlosci ale teraz znacznie gorzej migrenowy bol glowy mdlosci na granicy z wymiotami...no i dzis od rana nic...zero mdlosci zero bolu glowy i do tego jeszcze moge pic kawe i jest pyszna! Czuje sie jakbym nie była w ogole w ciazy. Nic mi nie dolega. Wczesniej kawy pic nie moglam calą ciaze ...czuje sie zaniepokojona bo praktycznie nie mam zadnych objawow...to dopiero 7 tydzien czy faktycznie moze byc tak ze przeszly mi mdlosci? Az sie boje dziewczyny...jutro mam wizyte na16.00 do tego czasu to chyba mozg mi eksploduje od myslenia...ja wiem ze kazda ciaza jest inna ale to jest mozliwe zeby dolegliwosci przeszly tak szybko? Prosze niech ktos wesprze dobrym slowem i powie ze to normalne i tez tak mial...
Kochana ja mam dni gdzie czuje się lepiej moge sprzątać i gotować a sa dni jak dzia nie mam siły się ruszyć :(
Myślę że nie ma sie co stresowac :)
 
Do góry