reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Dzień dobry! :)
pytanko - jak podchodzicie do wirusa i spotykania sie z ludzmi? bo mąż już zaczyna mi ciągle powtarzać, żebym z nikim się nie spotykała, jak to on mówi "szlajała" 🙃. nie chcę popadać w skrajności i chętnie poznam wasze zdanie! w krakowie wirus dość mocno jest obecny i faktycznie ograniczyłam już sporo wyjść..
Ja do wirusa podchodzę na luzie. Myślę że to się szybko nie skończy i trzeba nauczyć się z tym zyc ale oczywiście wszystko z rozsądkiem. Ze znajomymi normalnie sie spotykam, ale też w granicach rozsądku. Jestem zdania że zarazić sie moge wszedzie wiec co ma być to będzie.
 
reklama
Ja mam wizyte o 14.00 i musi byc już widac pęcherzyk żółtkowy i dobrze by bylo gdyby był zarodek.. tydzien temu był tylko mały pęcherzyk i sam lekarz dał odczuć, że spodziewał się więcej bo mam krótkie cykle. Mam dokladnie te same czarne myśli co przy ostatniej poronionej ciązy.. nie ma we mnie nadziei [emoji17]
Trzymam kciuki kochana i czekam na dobre wiesci!
 
Hej dziewczyny!
Od paru dni was podglądam i zastanawiam się czy mogę nazywać się już czerwcową mamą 2021 🤷‍♀️
Wychodzi u mnie 4t2d, o ile można wierzyć kalendarzykowi.
Na początku tego roku byłam już w ciąży, niestety okazało się, że to było puste jajo płodowe, które samoistnie poroniłam. Termin miałabym na 18.10.2020, więc zajście i odkrycie ciąży właśnie teraz jest dla mnie bardzo znaczące😊
Moim największym problemem jest fakt, że nie umiem do końca cieszyć się z rodzącego się we mnie życia, bo przemawia przeze mnie strach.
Kolejna sprawa.. Od dwóch dni męczy mnie okropna infekcja. Boję się, że to może mieć wpływ na maluszka.
Wczoraj odbyłam telefoniczna wizytę z moim lekarzem rodzinnym (mieszkam w UK, tutaj nie ma takiej dostępności lekarzy ginekologów, a ciąże prowadzi położna) przepisał mi maść Clotrimazole, stosuje dopiero od wczoraj, ale obawiam się, że tu trzeba zadziałać od środka, bo maść może zaleczyć jedynie z wierzchu.
Czy któraś z was ma bądź miala podobny problem i może mnie jakoś uspokoić? 🙏
Jestem kłębkiem nerwów🥺

Z góry dziękuję za przyjęcie, za ewentualne porady, a wszystkim, które widziały już swoje fasolki i ich bijące serduszka gratuluję z całego ❤! U mnie na to niestety za szybko☹
Kochana moja. Doskonale Cie rozumiem bo sama jestem po dwóch stratach i ciągle mam czarne mysli. Wiek ze nie uspokoisz sie poki nie zobaczysz serduszka, ale pamiętaj ze dla dzidziusia to nie dobrze :)
Mam nadzieje ze trochę Cie pociesze ze bardzo bardzo rzadko zdarza się 2 razy pod rząd puste jajo plodowe. U mnie faktycznie sie sprawdziło, ciaze wczesniej puste jajo teraz zdrowa ciaza. Myślę że będę u Ciebie tak samo:)
 
Dzień dobry! :)
pytanko - jak podchodzicie do wirusa i spotykania sie z ludzmi? bo mąż już zaczyna mi ciągle powtarzać, żebym z nikim się nie spotykała, jak to on mówi "szlajała" [emoji854]. nie chcę popadać w skrajności i chętnie poznam wasze zdanie! w krakowie wirus dość mocno jest obecny i faktycznie ograniczyłam już sporo wyjść..
Ja zachowuję się normalnie
 
@dory kochana co ty gadasz. Wlosy w ciazy jedni maja super, inni kiepskie. Tak samo z paznokciami :) moze jakas wcierka?
Zazartowalam troche z tą poważna choroba, ale po prostu się dziwię, że w pierwszej paznokcie mocne, piękne, włosy lśniące, cudowne, a teraz? Mam długie, naturalne blond włosy, a wyglądają coraz częściej jak siano :( A paznokcie są cienkie jak dosłownie folia albo cienki papier. Smuteczek :(
 
reklama
Według aplikacji mam 6t4d, inne podają ze ciąża o tydzień młodsza, nie wiem skąd te rozbieżności, tak czy inaczej jestem 2 tyg po spodziewanym terminie miesiączki. Wizytę mam w piątek, liczę że coś już zobaczę, martwię się czy w dobrym miejscu jest zarodek...
Infekcje intymne zdarzają się często, moja siostra dwa razy była w ciąży i w obu grzybice nie do wyleczenia, po porodzie wracało do normy a dzieciaczki zdrowe, donoszone.
Pewnie różnice wynikają z tego, że twój cykl jest inny niż 28 dni? Niektóre aplikacje biorą pod uwagę długość cyklu, a niektóre nie. Np ja miałam ostatnią miesiączkę 28.08 i "normalnie" miałabym dzisiaj 6t5d, ale że mam cykle ok 35 dniowe to zakładam, że mam 5t5d
 
Do góry