reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Dziewczyny które teraz beda leciec samolotem czy bierzecie juz zaswiadczenie od lekarza ze mozecie leciec czy jeszcze nie? Wiem ze np ryanair wymaga takiego zaswiadczenia od 28tyg.ciazy ale nie wiem czy jest konieczne wczesniej. U mnie brzuch jeszcze malo widoczny ale po swietach to sie chyba zmieni:)

Zaświadczenie trzeba w 3 trymestrze , bo ciśnienie i stres moze przyspieszyć poród jeśli z ciąża są jakies problemy.
Ja latałam 6 razy do 26 tc i nie potrzebowałam żadnego zaświadczenia.


oar8pg4njiayxtbm.png
 
reklama
Ja liczę ten z om, choć wg usg dziecko jest 5 dni starsze wiec mam z tylu głowy, ze moze bedzie na świecie tydzien wcześniej.
Przed pierwszym porodem położna tez pytała mnie o termin z usg właśnie z 12 tc bo pomoc ten jest najdokładniejszy. Mój syn się urodzi dokładnie w dzien wyliczony z OM, i 1 dziej wcześniej wyliczany z usg.


oar8pg4njiayxtbm.png
 
Natalia według suwaka jesteś w pierwszym dniu 13 tc. Czyli w 13 tc ciąży. Mój dziec też był starszy o 4 dni i niby byłam na USG prenatalnym w 13 tc a według aparatu już w 14.

Heda trzymam kciuki, skąd te zatrucie?

Mlodamama dobrze ze się udało coś zakomunikować. Czy powtarzała już próby wątrobowe?
 
Rybcia... Tak swoj. Jedno białko i 200g cukru pudru.
Jeszcze zamierzamy zrobić wersję z odrobiną soku malinowego , żeby wyszedł czerwony i z kakao, żeby wyszedł brązowy.


oar8pg4njiayxtbm.png
 
Rybcia... Tak swoj. Jedno białko i 200g cukru pudru.
Jeszcze zamierzamy zrobić wersję z odrobiną soku malinowego , żeby wyszedł czerwony i z kakao, żeby wyszedł brązowy.


oar8pg4njiayxtbm.png
a szprycą robisz? kurcze pytam bo w tamtym roku moje pierniki nerwowo mnie wykończyły hehehehhe robiłam z synem, wszystko sie rozwalało lukier płyną jeżeli mogę to poproszę też o przepis na pierniczki :D
 
Jasne. Wiadomo, że te terminy są tylko orientacyjne. W moim przypadku nie ma jednak sensu wyliczać z terminu OM, bo wiem, że cykl był znacznie dłuższy, przesunięty :)
Dokładnie u mnie to samo. Od początku wiedziałam,że moja ciąża będzie ok 2tyg młodsza niz z OM bo miałam długie i nieregularne cykle,na każdym usg to się potwierdza i nawet na genetycznych babka powiedziała,że mam podawać ten termin z usg co wyszedł :)
 
reklama
Do góry