reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

reklama
Nie jesteśmy skazane tylko na soki pomidorowe ;) (z neta):
Największe źródła potasu w 100 g produktu:
morele suszone – 1666 mg,
figi suszone – 938 mg,
banany – 395 mg,
awokado – 600 mg,
seler – 320 mg,
grejpfruty – 277 mg,
ziemniaki – 357 mg,
pomidory – 282 mg,
kiwi – 290 mg.
Dzienne zapotrzebowanie to 2000-3000mg.

mhsvqps6r9qodhvl.png
3jgxgov3tcunbw2h.png

Oczywiście ,że nie jesteśmy skazane tylko na soki. Pisałam co mi najbardziej pomogło,a że dbam również o linię to mogę pić go bez wyrzeczeń ;) ja piję z solą morską,więc jest mi go lepiej wypić niż taki zwykły
Moreli jest ciężko zjeść aż tyle dziennie,chyba że ktoś lubi takie suszone owoce bądź często podjada to będą dla niego w sam raz.
Awokado kocham i smaruje nim chleb zamiast masła a z bananów robię sobie domowe jogurty :)
dużo potasu i magnezu jest jeszcze w orzechach różnej maści i gorzkiej czekoladzie. A jeszcze z miesiąc temu jogurt bananowy z orzechami i czekoladą był moim drugim śniadaniem i nic mi się wtedy nie działo także wrócę do tego smakołyku
 
Nie jesteśmy skazane tylko na soki pomidorowe ;) (z neta):
Największe źródła potasu w 100 g produktu:
morele suszone – 1666 mg,
figi suszone – 938 mg,
banany – 395 mg,
awokado – 600 mg,
seler – 320 mg,
grejpfruty – 277 mg,
ziemniaki – 357 mg,
pomidory – 282 mg,
kiwi – 290 mg.
Dzienne zapotrzebowanie to 2000-3000mg.

mhsvqps6r9qodhvl.png
3jgxgov3tcunbw2h.png
Może to głupie bo nienawidzę soku pomidorowego ale gdybym miała go zamienić na owoce suszone albo awokado to nigdy w życiu. To jest chyba dla mnie większą zmora niż też sok na którego znalazłam metodę :D a reszty to trzeba by tyle jeść że hoho
 
Przeciez nie będziemy się objadać ziemniakami albo suszonymi owocami bo nam tyłek urośnie i kto by tyle zjadl:D Jak np sezam albo mak mają bardzo dużo wapnia, ale mało kto zje ze 100gram, no chyba że makowcu to nie pogardze ;)

mhsvqps6r9qodhvl.png
3jgxgov3tcunbw2h.png
 
Ja za suszonymi owocami również nie przepadam ,ale morele akurat nie są takie złe i kilka dziennie próbuję jeść.
Są o wiele przyjemniejsze pokarmy od suszonych owoców z dużą ilością potasu:)
 
Przeciez nie będziemy się objadać ziemniakami albo suszonymi owocami bo nam tyłek urośnie i kto by tyle zjadl:D Jak np sezam albo mak mają bardzo dużo wapnia, ale mało kto zje ze 100gram, no chyba że makowcu to nie pogardze ;)

mhsvqps6r9qodhvl.png
3jgxgov3tcunbw2h.png

Tak samo jak dużo magnezu jest w pestkach dyni. No ale kto by zjadł całe opakowanie na raz. Dużo łatwiej jeść zjeść czekoladę :D
 
Ja mam jazdę ostatnio na moją ulubioną czekoladę 74% z Lidla.
Jak chce mi się coś słodkiego to ją podjadam,tym bardziej ,że trochę mi się od życia należy a i tak słodkiego nie jem.
Normalnie mogłabym jeść ją 24h na dobę.

Bardzo gorzka czekolada przy Ochocie na słodkie to chyba ewenement :D
Takie ochoty to ja mogę mieć :D
 
Ja mam jazdę ostatnio na moją ulubioną czekoladę 74% z Lidla.
Jak chce mi się coś słodkiego to ją podjadam,tym bardziej ,że trochę mi się od życia należy a i tak słodkiego nie jem.
Normalnie mogłabym jeść ją 24h na dobę.

Bardzo gorzka czekolada przy Ochocie na słodkie to chyba ewenement :D
Takie ochoty to ja mogę mieć :D
Ja z gorzkich lubię z Intermarche tez 70% z kawałkami karmelizowanego kakao. Pyszotka. Jak mój 2latek ja lubi to myślę że każda taka gorzka da radę zjeść:D

mhsvqps6r9qodhvl.png
3jgxgov3tcunbw2h.png
 
reklama
Do góry