reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Mój ginekolog nigdy nie mówi jaką mam długość szyjki ,tylko ze długa i zamknięta.

5djylbetecfse5n6.png
 
reklama
Mój na każdej wizycie 3d włącza ale dopiero teraz mam tak wyraźne zdjęcie. 4d ma dodatkowo ale myślę że to zbedne.

A jakie macie długie szyjki? Bo miesiąc temu miałam 4.3 a teraz już 3.7. i właśnie nie wiem czy ok jest taka różnica

Hubert 18.02.2015
Wiktoria termin 04.06.2017
Ja na poczatku lutego mialam 4.3mm teraz we wtorek badala mnie na gotelu recznie i przez wziernik i mowi, ze szyjka ladna, dluga zamknieta i ze nie ma ryzyka przedwczesnego porodu.

p19u9jcg81ehxczt.png
 
U mnie szyjka nie była mierzona tylko ginek mówił ze jest długa ,zamknięta przylegająca do czegoś tam i że nie ma żadnych zastrzeżen. Ale to było miesiąc temu,dzisiaj nie sprawdzal. Zresztą ostatnio sprawdzał na moje życzenie. Podobno teraz się już tak nie sprawdza na każdej wizycie. Jak mi raz na IP babka sprawdziła to aż mnie brzuch bolał a mój lekarz stwierdził ,że właśnie tak sprawdzają a później są problemy.

Czy któraś z Was ma łożysko na przedniej ścianie macicy? Jak tak to jak odczuwacie ruchy?

Mi gon na poczayku lutego na polowkowym mowil ze mam lozysko na przedniej scianie. Dlatego dlugo nie czulam ruchow. Teraz czuje wydaje mi sie normalnie :) i ja i maz czujemy kopniaki :)
Wczorsj mala miala taka dyskoteke, ze maz byl w szoku ile ona ma sily i energii :)
A Ty masz na przedniej ?

p19u9jcg81ehxczt.png
 
U mnie szyjka nie była mierzona tylko ginek mówił ze jest długa ,zamknięta przylegająca do czegoś tam i że nie ma żadnych zastrzeżen. Ale to było miesiąc temu,dzisiaj nie sprawdzal. Zresztą ostatnio sprawdzał na moje życzenie. Podobno teraz się już tak nie sprawdza na każdej wizycie. Jak mi raz na IP babka sprawdziła to aż mnie brzuch bolał a mój lekarz stwierdził ,że właśnie tak sprawdzają a później są problemy.

Czy któraś z Was ma łożysko na przedniej ścianie macicy? Jak tak to jak odczuwacie ruchy?
Pierwsze słyszę żeby nie sprawdzać szyjki? Kto Ci to powiedział?
Ja mam wizyty co 3-4 tygodnie a badanie palpacyjne i mierzenie szyjki usg to podstawa, lekarz sam stwierdził że bez tego nie można się obejść.
A tym bardziej robi to delikatnie i nawet dyskomfortu nie czuć a tym bardziej bólu. Musiałaś po prostu trafić na konowala... A lekarz też nie powinienem gadać pierdół że tego się nie robi, bo wcale tak nie jest.

Napisane na C6903 w aplikacji Forum BabyBoom
 
W poprzedniej ciąży na tym etapie moja szyjka miała 2,5cm i wszystko było ok i synek urodzono w 40tc. :)

Wczoraj lekarz nie mierzył, ale badał na fotelu i mówił, że zamknięta, wysoko, wszystko jak ma być :)

Mój synek też wczoraj o wiele rzeczy pytał, ale dumny był, że ogląda braciszka [emoji7]
a jak słuchaliśmy serduszka to się śmiał :) urocze to [emoji173]


7u223e3kwboc3bjp.png
 
Pierwsze słyszę żeby nie sprawdzać szyjki? Kto Ci to powiedział?
Ja mam wizyty co 3-4 tygodnie a badanie palpacyjne i mierzenie szyjki usg to podstawa, lekarz sam stwierdził że bez tego nie można się obejść.
A tym bardziej robi to delikatnie i nawet dyskomfortu nie czuć a tym bardziej bólu. Musiałaś po prostu trafić na konowala... A lekarz też nie powinienem gadać pierdół że tego się nie robi, bo wcale tak nie jest.

Napisane na C6903 w aplikacji Forum BabyBoom
Była już kiedyś "gównoburza" na ten temat. więc zostawmy go w spokoju. Ja też uważam że powinno się badać i nie musiałam się o nic lekarza prosić, bo co wizyta ewentualnie co dwie ( czasami mam co dwa tygodnie) mam mierzoną szyjke. Zazwyczaj robi to ręcznie bo sprawdza rozwarcie, przez usg badała mi ze 3 razy ale jeśli nie widzi takiej potrzeby to spoko. ważne że długa i "zamknięta".
Ale każda z nas ma lekarza i niech on jej te ciążę prowadzi, jeśli coś komuś nie odpowiada to przecież można go zmienić;)

w57vyx8dubspq12k.png
 
Mój badał tak delikatnie że nic mnie nie bolało, ale w pierwszej ciąży baba tak to robila ze mnie nieraz pół dnia bolało.

Mierzył usg i na fotelu ale nie mówił czy twarda zamknięta itp tylko że jest w porządku. To chyba nie m się czym martwic

Hubert 18.02.2015
Wiktoria termin 04.06.2017
 
Mój jest tak delikatny i sprawny, że ja ledwo czuję, że mnie bada. Serio mniej przyjemne jest dla mnie usg gdzie głowice wciska mi w brzuch ;)


7u223e3kwboc3bjp.png
 
reklama
Do góry