reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

reklama
Hej. Odwiozłam młodą do przedszkola i chwila relaksu.

Motylek współczuję nocy. Mój mąż dzisiaj nie mógł mnie rano dobudzić. Mówi że dotyka mnie a ja zimna, trzęsie nie reaguje i powiedział "ale mnie wystraszylas, myślałem że nie żyjesz "[emoji27] a mnie się taki fajny sensacyjny sen śnił.

Młoda mama a może on się boi seksować że zrobi krzywdę dziecku. Mój na początku był niepewny. Dużo rozmawiajcie. On sam się nie domysli bo to facet. Ja to mówię jak do dziecka np. Przykro mi jak mnie nie przytulam itd. Tylko spokojnie. Ciąża i dziecko to trudny czas dla małżeństwa.

Zielinka za jaki okres masz wypłacone pieniądze. Mnie teraz ZUS wypłaca jakby za każde l4, więc jeśli mam l4 wystawiane na 3 tygodnie to dostaje co 3 tygodnie za ten okres zwolnienia. Może też tak masz. Nie miałaś czasem na dwa tygodnie np l4?
Nie wiem czy teraz ZUS oblicza z 12 miesięcy bo coś się pozmieniało, z tego co wiem nie trzeba przepracować roku żeby mieć pełnopłatne zwolnienie



Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
To jak jest teraz dziewczyny ? Ile trzeba byc zarejestrowanym zeby tyle dostawać pozniej kasy? Kiedys faktycznie byla srednia z 12miesiecy. A teraz? Jakbym zus teraz oplacala wiekszy przez np. 3 miesiace to dostane pozniej wiecej kasy?

 
To jak jest teraz dziewczyny ? Ile trzeba byc zarejestrowanym zeby tyle dostawać pozniej kasy? Kiedys faktycznie byla srednia z 12miesiecy. A teraz? Jakbym zus teraz oplacala wiekszy przez np. 3 miesiace to dostane pozniej wiecej kasy?


Na własnej działaności? To aby ZUS nie liczył średniej z 12 m-cy to byś musiała mieć przerwę w płaceniu składki zdrowotnej - bo jak nie ma ciągłości to nie liczą średniej.
Ale wiem, że weszły nowe przepisy i ten wysoki zasiłek wypłacają pod wieloma warunkami, np. trzeba mieć firmę ileś lat (a nie tak, że zakładasz, wchodzisz na duzy ZUS i po 3m-cach zwolnienie)


7u223e3kwboc3bjp.png
 
Tzn. liczą średnią i tak, ale wtedy nie biorą juz tego wcześniejszego okresu do wyliczeń jesli była przerwa w opłaceniu składni


7u223e3kwboc3bjp.png
 
No właśnie wiem że coś pozmieniali żeby nie naciagaly zakldajac firmę i płacąc najwyższy ZUS przez 3 miesiące.

Ja to w ogole chyba nic nie dostanę bo jestem na wychowawczym dla przedsiębiorców :/

m3sxyx8dzur8ghzn.png
 
To jak jest teraz dziewczyny ? Ile trzeba byc zarejestrowanym zeby tyle dostawać pozniej kasy? Kiedys faktycznie byla srednia z 12miesiecy. A teraz? Jakbym zus teraz oplacala wiekszy przez np. 3 miesiace to dostane pozniej wiecej kasy?

Wszystko tez chyba zależy od sytuacji. Mi Pani w zus powiedziała właśnie, że biorą średnia z przepracowanych miesięcy a nie z całego roku. Ale nie ma pewności ze tak się dzieje zawsze. W moim przypadku na pewno,bo ja jestem tegoroczną absolwentką

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dokładnie dziewczyny tak myślę , że jeśli nie znacie się na prawie to lepiej nie doradzać ,bo ktoś się nie potrzebnie stresuje. Zielinka ja analizowałam u siebie to sytuacje to musisz dostawać 100% pensji. Macierzyński 80%.

A jeśli chodzi o działalność to kwota jest dzielona na 12, bo było dużo oszustw. Teraz nie ma znaczenia czy ktoś 3 składki zapłaci większe.

f2w3skjoapwrgv7j.png
 
reklama
Do góry