reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe Mamy 2016

Syska gratulacje! !!! Ale ci zazdroszczę ze juz masz maleństwo przy sobie po tej stronie ❤

U mnie termin na 26 i nic się nie zapowiada na wcześniejszą akcje. Młody 31 mają ważył 2900. Dzisiaj już 37+0 i czekamy na rozpakowanie.
 
reklama
Dziękuje bardzo :) my juz jutro do domku będziemy wracać :)
A dzidzie w brzuszku każda z was bedzie miała niedługo przy sobie tylko niech wychodzą w terminie :)


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
anio0 ja Cię pamiętam! super że udało Ci się tak szybko zajść w kolejną ciążę :) teraz już musi być dobrze :)

syska gratulacje!

Ja już nie ogarniam tych wątków, Na telefonie wyświetla mi się tylko zamknięty i tu już nie docieram od dawna. Ja urodziłam 24.04. córeczkę Ritę (34tc). Długo leżałam na patologii z łożyskiem przodującym i w końcu stało się ;) w każdym razie Ritka jest zdrowa, piękna i szybko rośnie :D
 
Dziewczyny nie bardzo chce mi sie wszystko czytać czy któraś z was miala mało wód płodowych pod koniec ciąży a przy tym ich sączenie?
Ja właśnie po usg jestem mnie lekarz mówił że mało wód powinno być 8 jest 6 ale że jeszcze nie małowodzie...no i przedwczoraj lekarka która zastępuje mojego gina - urlop, wystawiła skierowanie do szpitala, że jek będzie mało to mam jechać. od ilu trzeba się do szpitala zgłosić?
 
Czerwcowka a na kiedy masz termin porodu? Może nie warto długo czekać tylko warto jechać na obserwacje do szpitala skoro się sączą wody może dojść do jakiejś infekcji. W szpitalu bedziesz pod dobrą opieką.
A to że wody się sączą stwierdził lekarz czy robiłaś test papierkami lakmusowymi?
 
Termin mam na 15.07 wg OM ale córkę rodziłam ponad 2 tyg przed czasem z uwagi na pęknięcie pęcherza.
Pierwszy raz byłam w szpitalu po tym jak mój gin stwierdził, że jest ich troszke mniej i wysłał karetką na oddział, gdzie nie mieli miejsc i lek. zasugerowała żeby sie na własne życzenie wypisać więc stwierdziłam że jest ok bo inaczej raczej bymi nie proponowała (choć nie mieli miejsc i nawet umówione cesarki na kolejny dzień mieli przyjmować na oddział) jedynie co to po opadniętych emocjach dotarło do mnie że mnie przebadali usg ktg ale testu na wody w sumie nie zrobili...trochę dziwne ale wnioskuję że przez ruch na porodówce ogromny!
dwa kolejne już trochę mniej tych wód test ale zakupiony w sklepie zoologicznym - wiem brzmi trochę dziwnie
jednak ten test na ph wody jest bardziej dokładnybo od 4-9ph a papierków lakmusowych poza tym nie mieli:(
gdyby nie moja 3 letnia córka, którą nie ma się kto zająć bez wachania bym poszła po usg.
jutro chyba na sor podejdę niech sprawdzą co i jak z tą ilością bo teraz już się nie sączą od ponad tyg. - synuś główką przyblokował więć powinno być dobrze.
jedynie co to martwię się ilością wód bo mimo iż staram się pić to szału nie ma a wiadomo teraz przez połykanie synek zabiera część i nie chce doprowadzić do małowodzia.
 
Czerwcówka musisz sugerować się przede wszystkim dobrem dziecka, najlepiej będzie dla Ciebie i Twojego maluszka sprawdzić co się dzieje. Zwłaszcza, że podobna sytuacja miała miejsce przy pierwszej ciąży nie możesz tego bagatelizować.
Skoro wcześniej wody zaczęły się sączyć to pęcherz może nie być już szczelny. Bakterie z pochwy mogą zainfekować maleństwo. Czasami w obawie przed zagrażającą infekcją trzeba ciążę zakończyć poprzez wywołanie akcji porodowej. W szpitalu mogą podać Ci jakiś antybiotyk, który chroni nienarodzone dziecko przed bakteriami, albo podać sterydy na szybszy rozwój płuc w razie co, więc nie czekaj.
 
czerwcówka2016 pati dobrze mówi. Jeśli sączą się wody, to powinnaś być pod stałą obserwacją. Powinni robić Ci badania krwi, jeśli crp podwyższone to antybiotyk i czekanie do końca 37tc, chyba że zapis ktg będzie nieprawidłowy to od razu cc. Pytanie tylko czy to co zbadałaś papierkiem lakmusowym to są wody? Mocz ma to samo ph i ja miałam taką sytuację, że w szpitalu sączyły mi się wody, zbadali tym swoim płynem który zabarwił się na zielono (wody) a lekarze stwierdzili że to nie wody tylko mocz (co akurat nie było prawdą). Wtedy mi powiedzieli, że mocz ma ten sam odczyn ale jeśli Tobie systematycznie tych wód ubywa i widać to na usg to prawdopodobnie to jednak wody. Ja bym na Twoim miejscu jak najszybciej pojechała do szpitala ze skierowaniem, bo infekcja może być dla dziecka śmiertelnie niebezpieczna. W którym Ty jestes tygodniu i z jakiego miasta jesteś?
 
reklama
Hej dziewczyny dzisiaj dokładnie 35 tydzień.Kraków
Wczoraj byłam w Koperniku w ambulatorium, ale bardziej z tyt. tego że dłuższy czas od rana nie czułam ruchów, a syn normalnie jakby chciał mnie rozerwać i wyść;) więc zdecydowałam że jadę a mimo że wody od prawie dwóch tyg. nie sączyły się to wspomniałam również o tym.
badanie na wody i tak zrobili i oczywiście się nie sączą już, podczas usg - bicie serca i pod koniec poczułam ruch:)) no i ktg w porządku.
I najważniejsze ilość wód w porządku duuuużo większa niż na usg dzień wcześniej....
także z jednej strony spokój
a z drugiej złość jak lekarz wczoraj mógł się tak pomylić i tak mnie nastraszyć!przecież w niespełna noc to nie możliwe co lek. w koperniku potwierdzili że dziwne lek.musiał się poimylić...szkoda mówić.
No i widać gdzie profesjonalistów szukać!
Dzięki za podpowiedzi i oczywiście mam nadzieję, że tam urodzę:)))) a jak będę już po to zdam relację.
Aha15.06 idę na Kopernika na wizytę to też się odezwę:)
Pozdrawiam wszystkie ciężarówki i rozpaczkowane mamy z ich szkrabami:)
 
Do góry