reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ćwiczenia w ciąży

ja w poprzedniej ciąży chodziłam bardzo często na basen, który już wczesniej znałam i wiedziałam że jest tam czysto i nigdy wczesniej niczego sie nie nabawiłam. Dzieki temu zmniejszyły się mi bóle pleców i ogólnie fizycznie dobrze się czułam. Potem od 3 m-ca chodziliśmy z naszą córcia na zajęcia na ten sam basen - teraz ma ponad 2 lata i czuje się jak ryba w wodzie :-)
Sama teraz też jestem w ciąży (15tc) i też chodzę. Polecam, jesli nie masz żadnych konkretnych przeciwskazań od lekarza.
 
reklama
Witajcie:-) Woda to najlepszy sprzymierzeniec dla nas-ciężarnych,odciąża stawy,a równocześnie pozwala zwiększyć wytrzymałosć mięśni,rozlużnić kręgosłup,poprawia krążenie,no i wogóle pomaga za dużo nie przytyć i szybko wrócić do formy po porodzie:tak: Dlatego,jeśli lekarz uzna,że nie ma przeciwwskazań,jesli ciąża nie jest zagrożona,oraz jeśli się nie ma skłonności do infekcji dróg moczowo-płciowych to jak najbardziej-basen wskazany,ale trzeba pamiętać o kilku ważnych sprawach:
nie siadać na mokrych ławkach,chyba,że na swoim ręczniku,chodzić w klapkach pod prysznicem i po mokrej posadzce,uważać na deskę w toalecie-nie siadać bez spacjalnej higenicznej nakładki,lub wcale,dokładnie umyć się pod prysznicem po wyjściu z basenu.Profilaktycznie warto zastosować potem w domu praparat odbudowujący właściwa florę bakteryjną pochwy(Femina,Lactovaginal,LaciBios,Provag):tak:
Ale się rozpisałam:-)
przyjemnego pływania:-D
 
ja wiem ze jak kupie ksiazke badz plyte to nie bede cwiczyc bo mi nie bedzie sie chcialo. musze sie gdzies zapisac i chodzic przynajmniej 3 razy w tygodniu :)
 
czym zajac moja dziewczyne? jak urozmaicic jej czas?! jest w 1trymestrze ciazy. nie chce rezygnowc z ruchu. co będzie bezpieczne dla niej i dziecka!jak przygotowac cialo do ciazy i porodu?! co z kregoslupem?
 
ja chodzę na specjalne zajęcia dla ciężarnych, elementy pilatesu, ćwiczenia z piłkami, etc, i bardzo sobie chwalę - rewelacja!
Dodatkowy plus że można podpatrzeć dobre i bezpieczne ćwiczenia. Tak wiec dodatkowo prawie codziennie ćwiczę w domu, jeżdżę też na rowerku stacjonarnym. I czuję się bardzo dobrze, dzięki temu jestem w formie.
Na takich zajęciach jest też dużo ćwiczeń wzmacniających mięśnie grzbietu i kręgosłup.
 
w domu też da się fajnie ćwiczyć, jak tylko sprawdzi się jakich ćwiczeń nie można robić. :)
Polecam też piłkę do pilatesu, kupiłam ostatnio w rossmanie - super się na niej ćwiczy np. mięśnie rejonu miednicy.
 
reklama
ja chodzę na specjalne zajęcia dla ciężarnych, elementy pilatesu, ćwiczenia z piłkami, etc, i bardzo sobie chwalę - rewelacja!
Dodatkowy plus że można podpatrzeć dobre i bezpieczne ćwiczenia. Tak wiec dodatkowo prawie codziennie ćwiczę w domu, jeżdżę też na rowerku stacjonarnym. I czuję się bardzo dobrze, dzięki temu jestem w formie.
Na takich zajęciach jest też dużo ćwiczeń wzmacniających mięśnie grzbietu i kręgosłup.

Powiedz, gdzie chodzisz na te zajęcia, opis jest bardzo zachęcający :-)
 
Do góry