reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ćwiczenia w ciąży

Mój gin powiedział,ze jak najbardziej można chodzic na basen i ja właśnie sobie chodzę:tak:. Czuje sie wtedy odprężona i lżejsza:-D. Mam zamiar chodzic conajmniej do konca II trymestru, jak będzie zobaczymy;-)
 
reklama
Niestety weekend spędziłam w szpitalu i to najprawdopodobniej przez basen. Mam zapalenie pochwy i układu moczowego. Bolała mnie cała macica. Lekarz wykluczył inne przyczyny niż basen. Jeśli nie macie skłonności o zakażeń to jak najbardziej można chodzić. Ja odpuszczam sobie przez całą ciążę. Zakarzenie układu moczowego jest w ciąży b. groźne ponieważ może przejść na macicę.
 
Basen jest w ciazy bardzo zalecany, poniewaz podczas plywania pracuja i uelastyczniaja sie praktycznie wszystkie miesnie, a porod porywnywany jest do wspinaczki na Mount Everest, wiec mysle ze warto;-) Oczywiscie wszystko zalezy od basenu (chlorowane nie sa zalecane) no i ciazy oczywiscie. W pierwszym trymestrze nie ma co sie wyginac, bo dzidzius jeszcze nie jest zagniezdzony w macicy:tak: wiec nie szalalabym. Pod koniec trzeciego trymestru tez raczej radzilabym siedziec na tylku zeby nie przyspieszyc porodu;-) ale tak poza tym- to tak tak i jeszcze raz tak;-) Nie forsujac sie, delikatnie i nie zimą;-):-)
 
:szok: wypowiedzcie się dziewczyny- można chodzić w ciąży na basen czy nie?chodziłyście?chodzicie?tyle opinii,ilu lekarzy-jedni twierdzą,że wzmacnia się mięśnie pływając i nie ma przeciwwskazań ,inni,że infekcje ''złapane''na basenie są bardzo niebezpieczne.no i ten nieszczęsny chlor na dodatek...poszłabym się popluskać,ale ...sama nie wiem... poradzicie coś?;-)

Ja chodziłam nic mi nie było , teraqz też będę chodziła . Ostatni raz byłam na basenie na dwa tygodnie przed CC

Nie chodzę na basen w ogóle, w ciąży nie chodziłam, po ciąży też nie.

Uważam, że jak lekarz nie poleca, z powodu różnych infekcji to trzeba się go słuchać. :tak:

Jeden poleca inny nie , trzeba słuchac tych co polecają:-D

Basen jest w ciazy bardzo zalecany, poniewaz podczas plywania pracuja i uelastyczniaja sie praktycznie wszystkie miesnie, a porod porywnywany jest do wspinaczki na Mount Everest, wiec mysle ze warto;-) Oczywiscie wszystko zalezy od basenu (chlorowane nie sa zalecane) no i ciazy oczywiscie. W pierwszym trymestrze nie ma co sie wyginac, bo dzidzius jeszcze nie jest zagniezdzony w macicy:tak: wiec nie szalalabym. Pod koniec trzeciego trymestru tez raczej radzilabym siedziec na tylku zeby nie przyspieszyc porodu;-) ale tak poza tym- to tak tak i jeszcze raz tak;-) Nie forsujac sie, delikatnie i nie zimą;-):-)

Piszesz że chlorowane nie są zalecane , a nie wiem czy wiesz ale w Polsce nie ma basenów w 100% ozonowanych . Zresztą jedynie chlor jest w stanie zabić syf w wodzie . Nawet maluszki kapią się w wodzie częściowo ozonowanej , chlor tez tam jest . A zreszta skoro w domu kapiemy się w wodzie chlorowanej to czemu na basenie nie wolno ?
 
Piszesz że chlorowane nie są zalecane , a nie wiem czy wiesz ale w Polsce nie ma basenów w 100% ozonowanych . Zresztą jedynie chlor jest w stanie zabić syf w wodzie . Nawet maluszki kapią się w wodzie częściowo ozonowanej , chlor tez tam jest . A zreszta skoro w domu kapiemy się w wodzie chlorowanej to czemu na basenie nie wolno ?[/QUOTE]
Odpowiedz ponizej:
http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/na-basenie-z-brzuszkiem_36919.html
 
Moja lekarka wrecz zaleca cwiczenia w basenie.Przepisala mi jedynie paleczki kwasu mlekowego dopochwowo do stosowania po wyjsciu z basenu i zyczyla milej zabawy. Chodze na basen termalny ,temperatura wody nie przekracza 33 stopni. Jako,ze ciaza byla dla nas niespodzianka to praktycznie korzystam z basenu od poczatku,poniewaz jezdzimy z mezem raz w tygodniu od zawsze;-)To dla mnie najlepszy relax,czuje sie doskonale wypoczeta a wodzie taka leciutka;-):-D
 
Temat na pewno jest intrygujący - bo jedni lekarze odradzają ze względu na kłopoty z higieną a inni będą zalecać, mając na uwadze inne plusy o czym najlepiej świadczą organizowane kursy i godziny prowadzone przez fizjoterapeutów specjalnie z uwzględnieniem potrzeb ciężarnych...a przecież jest tych ofert mnóstwo. Myślę, że jak w wielu kwestiach to sprawa indywidualna każdego i powinna być skonsultowana z lekarzem. Słusznie dziewczyny piszą o indywidualnych skłonnościach do infekcji intymnych czy ogólnego stanu prowadzonej ciąży. W pierwszej ciąży nie chodziłam w ogóle...nie wiem tak się po prostu złożyło. Teraz chodzę dość często - kilka razy w miesiącu, dlatego ze chodzę ze straszym dzieckiem. Fakt, ze zrezygnowałam z pływania - zawsze robiłam sobie kilkanaście długości basenu a resztę czasu poświcałam na wspólną zabawe z małym w wodzie. Teraz poprostu bardziej się oszczędzam i nie forsuje sie tak. Czuje sie bardzo dobrze a i wyniki badań tez nie wykazały zadnych nieprwidłowości. Na pytanie lakarza o basen i ewentualne infekcje - wystawił receptę na maść i globulki, gdyby coś sie działo do następnej wizyty. Tyle ode mnie
 
reklama
a z dentystami to jak wam mowiono, bo moj gin powiedzial ze jak to jest juz 8tc to mozna znieczulenie miejscowe :confused:!!![/QUOTE]


Co do dentysty - mój ginekolog zalecał odczekać do skończenia I trymestru. Moim dentystą jest wieloletni przyjaciel i pytałam jakie jet jego zdanie odnośnie leczenia zębów. "Co można zawsze warto zaleczyć wcześniej, nawet przed planowaną ciąża, ale wiadomo ze nie da się uniknąć rożnych ubytków i w czasie ciąży można również leczyć - należny w I trymestrze unikać wszystkiego co mogłoby sie skończyć silnym krwawieniem, borować również można ale nie pod znieczuleniem - znieczulenie może być podane od 4 miesiąca ciazy a jeszcze lepiej jak jest to już początek piątego - i nalezy wówczas zaznaczyć ze jest się w ciązy ( nie zawsze widac ) takie znieczulenie nie zawiera wówczas adrenaliny, która jest szkodliwa dla płodu, "szybciej schodzi" i jest słabsze.
 
Do góry