reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ćwiczenia w ciąży

reklama
Ja też byłam aktywna calutką ciążę. Normalnie wykonywałam wszystkie obowiązki, chodziłam do pracy, popołudniami prowadziłam zajęcia z tańca dla dzieci gdzie też musiałam się naskakać i muszę powiedzieć, że dobrze mi to robiło.

Jak na koniec położyli mnie w szpitalu ( przenosiłam ciążę) i czekałam kilka dni na wywoływanie to nic mnie tak nie dobijało, jak leżenie i czekanie na nie wiadomo co:p
 
Hej Dziewczyny. Nie wiedziałam jak zatytułowac ten wątek, ale mam nadzieje ze w miare dobrze to określiłam.
Mam do was pytanie czy w ciąży można tanczyć? Nie chodzi mi o jakieś szaleństwa na dyskotekach, ale np o wesela? I czy można grać w kręgle? góry dzięki za odpowiedzi. Dodam ze jestem w 6 tc.

A ja chciałam Ci odpowiedzieć,że nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie,bo wszystko zależy:
od Twojej kondycji,od tego,czy ciąża przebiega prawidłowo.
Myślę,że odpowiedź na to pytanie zna Twój lekarz,bo to on bada Twoją szyjkę macicy i ogólnie stan ciąży,stan twojego zdrowia.Wiadomo,że jeśli ciąża przebiega prawidłowo to ruch-umiarkowany,jest wskazany,ale nie jakieś forsowne ćwiczenia,basen-ale nie pokonywanie długich dystansów na czas,czy bicie rekordów,taniec-ale nie podskakiwanie i akrobacja-we wszystkim zachowaj umiar.Najpierw jednak poradź się lekarza prowadzącego,bo na każdym etapie ciąży może się okazać,że nagle trzeba bardziej uważać.W 1szej ciąży do 6go mies było u mnie wszystko ok.ale akurat po weselu brata,na którym się wytańczyłam,bo dobrze się czułam,okazało ,że moja szyjka macicy się skróciła i ma rozwarcie na pół palca,a brzuch od tej pory twardniał mi boleśnie już do końca i musiałam zażywać fanoterol co 2godz przez całą dobę do 8go miesiąca.
Teraz ruszam się,codziennie wieczorem spaceruję,korzystam z pływalni,ale wszystko z umiarem i pod kontrolą lekarza-za jego pozwoleniem:tak:
 
Cześć kobietki:-)ja również mieszkam w małej mieścinie, gdzie oprócz kilku pijaczków spod sklepu nie ma nic:crazy:a do większegp miasta jest kawałek.W związku z tym mam pytanko do CAMEL84-czy gdybyś miala chwilkę mogłabyś mi polecić kilka ćwiczeń jakie mogę sobie sama w domciu wykonywać.Jestem w 11tyg.i już teraz chciałabym zadbać o formę, gdyż po pierwszej ciąży zajeło mi to zbyt dużo czasu i nie chciałabym , żeby to na marne poszło...zawsze byłam szczupłą osobą.Obecnie przy 1,62 ważę 54kg.
Dziękuję i pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie :)
 
pewnie że fajna, ale pamiętaj że łatwo jest się zarazić czymś, lub złapać jakąś infekcję, a tego byś chyba dla dobra dziecka nie chciała. Jednakże gdzieś czytałam że należy wsadzić do pochwy tampon nasączony w kefirze i to ponoć ma wystarczyć jako ochrona na basenie, ale nie wiem czy pomaga, ja nie stosowałam.
 
wolałabym nie wkładać niczego, bez przesady :|
a infekcji mozna sie nabawić wszędzie. wystarczy znaleźć pływalnię z dobrymi opiniami, sprawdzić osobioscie jej stan i bedzie ok :)
ja lubie pływac i na pewno w ciąży nie zezygnuje.
 
Ja się bym nie sugerowała dobrymi opiniami...raz trafiłam w takie bardzo polecane miejsce i dziękuje bardzo...ale więcej nie skorzystam...
Że infekcji się można wszędzie nabawić to fakt, ale co innego o tym wiedzieć, a co innego faktycznie dostać jakiejś infekcji.
Jakbym w czasie ciąży poszła na basen a potem okazało by się, że mam infekcję, to już raczej nie myślałabym o tym, czy to faktycznie od basenu, tylko i tak bym się obwiniała. Więc nie wiem czy warto... wyrzuty sumienia chyba gorsze niż kilka miesięcy bez pływania...
 
reklama
eee tam, tyle razy bylam na basenie, kiedys w ramach w-f i to w niepolecanej i niezbyt zadbanej pływalni i nic mi nie bylo. i wierze, ze teraz tez mi nie bedzie, zwlaszcza ze to nowy, mały osiedlowy basen, bardzo czysciutki, zadbany i polecany. no i sa tam specjalne zajecia dla kobiet w ciazy i mamuś z niemowlakami, wiec mysle ze ryzyko jest minimalne. a pływanie w ciąży jest bardzo korzystne dla obu stron :-)
 
Do góry