reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ćwiczenia w ciąży

:-)dziewczyny...co prawda jestem dopiero (aż:) w 7 tygodniu, ale już widzę zmiany w moim organiźmie. Poniekąd wynika to z mniejszego ruchu, bo po południu po prostu zasypiam, ale przeraża mnie moja bezczynnośc i podejmuję kroki żeby to zmienić. Głównie dlatego, że Motylkowi przyda sie dotlenienie, ale równiez ze względu na moje skłonności do tycia:(((
zaczęłam szukac i znalazłam link...
gimnastyka w czasie ciąży
 
reklama
motylekwbrzuchu tylko ostrożnie bo to I trymestr więc musisz na siebie uważać, bo ciąża jeszcze jest zagrożona. Spaceruj ale z ćwiczeniami ostrożnie. Chyba że przed ciążą byłaś aktywna.
 
Witajcie kochane!

Ponieważ dopiero co zaczęłam intresować się tematem, ale jest trochę ciężko o kompetentne informacje postanowiłam założyć ten wątek. Świetnie by było gdyby dołączyły do nas również już obecne mamy ze swoimi doświaczeniami, ale pewnie są teraz baaardzo zajęte.

Kochane piszcie, dzielcie się doświadczeniami na temat dostępnych na rynku matriałów, stron www, CD, filmików i innych. Z czego wy korzystacie ćwicząc? Jaki jest Wasz program ćwiczeń. Czy ćwiczyłyście wcześniej? Czy macie dostęp do jakiś sensownych informacji na temat ćwiczeń w ciąży. W necie jest tego mnóstwo ale brakuje systematyki. Tzn czegoś co pomoże dzień po dniu wykonywać ćwiczenia na odpowiednim etapie ciąży. A nie jak to jest na stronkach po prostu są podane ćwiczenia i tyle. Ale kiedy mozna je zacząć wykonywać, ile czasu robić etc. tego juz nie ma. Moga być jakieś książki, filmy, czasopisma, cokolwiek co znacie.

Pozdrawiam Was gorąco!
 
warto zapisać się na ćwiczenia dla mam w ciąży :-)
ale najpierw trzeba się zapisać lekarza czy nie ma przeciwwskazań :)

ps przy upale 30 stopni to mam ochotę leżeć jak ameba :tak:;-)
 
Takie grupowe ćwiczenia to rzeczywiście fajna sprawa, zawsze raźniej i bardziej mobilizująco, a poza tym pod okiem profesjonalisty. Aczkolwiek w domu też chciałabym trochę poćwiczyć. Właśnie jestem po spotkaniu z położną i poradziła żeby nawet siedząc przed telewizorem wykonać parę ćwiczeń np na piłce. Więc mata i piłka już zakupione. A swoją drogą tych upałów Wam zazdroszczę. Mieszkam w UK i tutaj przez ostatnie 2 miesiące nie ma temp powyżej 19 stopni i ciągle pada. Koszmar!!! Depresja murowana!
 
Jeśli była to brak ćwiczeń może być bardziej szkodliwy niż ich nadmiar:) Przecież to nie są forsowne ćwiczenia i tak naprawdę każda kobieta w ciąży powinna ćwiczyć. Warto wygospodarować 10 minut każdego dnia, dzięki temu łatwiej przechodzi się ciąże. Tutaj znajdziecie szczegółowe informacje na temat ćwiczeń, na pewno to się wam przyda przedPORODEM.pl - Internetowa Szko
 
reklama
Ja byłam aktywna przez niemal całą moją ciąże- nie tylko chodziłam na długie spacery ale również ćwiczyłam aerobić( dal mam), pilates i jogę. Naprawdę warto było bo dzięki temu cała ciąża przebiegła mi praktycznie bezproblemowo. Oczywiście nie każda z nas ma czas na takie ćwiczenia ale to żadne usprawiedliwienie. zawwsze przecież mozna skorzystac z takiej propozycji przedPORODEM.pl - Internetowa Szko
 
Do góry