reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ćwiczenia w ciąży

niby prawda, każda kobieta powinna ćwiczyć, bo potem łatwiej przy porodzie, ale mi się taaak nie chce... Zawsze byłam typowym leniwcem, żadne ćwiczenia do mnie nie przemawiały, więc teraz przynajmniej mam wymówkę- jestem w ciąży:p. Ale staram się ruszać, chodzić na spacery, wchodzić po schodach, żeby choć trochę tego ruchu zażyć....
a Ty, Żabko, może na basen spróbujesz chodzić? Czy u was nie ma? Bo to w sumie połączenie przyjemnego z pożytecznym :)- jeśli ktoś lubi wodę. I ruch jest przy tym i chwilowe odciążenie kręgosłupa i praca mięśni...
 
reklama
jezeli ciaza nie jest zagrozona a ty dobrze sie czujesz to ruch jest wrecz wskazany. Powinien sie tylko odbyc bez wysilku ponad sily, bez dzwigania itp. Utrzymanie kondycji w ciazy to wazna rzecz, potem nawet latwiej urodzic dzidzie kiedy miesnie sa super sprawne.
 
Ćwiczenia są jak najbardziej wskazane ... tylko oczywiście z głową :-)
zamiast biegania - raczej szybki marsz
a rowerek raczej stacjonarny
Do tego wszystkie możliwe ćwiczenia rozciągające, relaksujące, ćwiczenia na piłce ...
 
A gdzie można zobaczyć te filmy? Potrzebuję takiej mobilizacji do aktywności, bo jakoś nie mogę się do niczego zebrać, a brzuch rośnie;-)
 
Hej, my od niedawna zdecydowaliśmy się na uruchomienie zajęć fitness dla kobiet w ciąży. Mimo obaw i zastanowień (wiele z nas było w ciąży, ale wówczas nie myślało o zgrabnej sylwetce:p). Po konsultacji z położną, lekarzami i prowadzącymi zajęcia otrzymaliśmy informację, że proste ćwiczenia są jak najbardziej wskazane po 12 tygodniu ciąży.
W tej chwili na rynku jest wiele takich zajęć, znajdziecie je w prawie każdej siłowni.
Jeśli jesteście z okolic Pragi zapraszamy na pokazowe zajęcia do nas:)
 
Witam,

Czy robicie cos drogie mamy zeby w czasie ciazy, nie szkodzac maluszkowi zadbac o siebie?
Mam na mysli szczupla, zgrabna figura po ciązy.
Sadze, ze prawie kazda z Was nachodzily mysli: Jestem w stanie blogoslawionym, bardzo mnie to cieszy, bede miala swoje malutkie drugie serduszko ale jak to bedzie po ciazy?
Mam tez ukochanego meza, partnera ktory lubial mnie ladna i atrakcyjna... co teraz bedzie, jezeli taka juz nie bede? Czy nadal bede w jego oczach atrakcyjna i seksowna?
 
Witaj:-)
Wydaje mi się że każda z nas to przechodziła.Mimo że dziecko jest najważniejsze to musimy myśleć także o sobie:-)Jednak w ciąży nie da się do końca ustalić ile się przytyje i w które partie naszego ciałka nam najwięcej przybedzie:-)wiem że można wykonywać w ciąży delikatne nie obciążające cwiczenia ale tylko wtedy gdy jest zgoda lekarza:-)
Ja nic w sumie nie robiłam tylko starałam się sporo chodzić tak jak zalecał mój gin :-)
Przytyłam 18 kg z tym że chcę zaznaczyć że przed ciążą miałam niedowagę więc u mnie to trochę inaczej się liczyło.także się martwiłam że jeżeli tyle przytyłam to jak zdołam schudnąc i czy moje ciało choć trochę będzie przypominać te sprzed ciąży:confused:
W moim przypadku schudłam jeszcze bardziej niż sprzed ciąży fakt ciało nie jest takie jędrne i są pewne mankamenty których nie znoszę ale mam kochanego synka:-)On mi wszystko wynagradza a mój m kocha mnie jeszcze bardziej bo dałam mu syna:-)Dla mnie także wygląd jest ważny ale niestety często nie można wrócić do dawnej figury i albo trzeba intensywnie ćwiczyć zdrowo się odżywiac itp.albo sie zaakceptowac:-)
wydaje mi się że atrakcyjna i seksowna może być każda z nas nie ważne od rozmiaru który sie nosi bądz mniej jędrnego ciała.
Moja rada to od czasu do czasu trzeba odwiedzić fryzjera może kosmetyczkę dobrac strój do swojej sylwetki i witaj sexi mamuśko:-)
Acha a co do meża to u mów mu to wszystko co ci leży na sercu u mnie przynajmniej to się sprawdziło:-)moim największym kompleksem po ciąży był mój biust nawet wstydziłam sie mojemu m pokazac bez biustonosza ale o tym mówilam i on mnie wspieral zapewniał że to że trochę sie mój dekolt zmienił jemu nie przeszkadza bo przecież urodziłam dziecko!Coś za coś hehe
pozdrawiam
 
reklama
Ja jak na razie prawie nie przytyłam od początku ciąży z 2kg a juz 5ms idzie... o sylwetkę się nie boje moj ukochany jest wprost zadowolony ze urosła mi pupa i ogolnie te 2kg na mnie widac.. wczesniej bylam szczupla.. Przytyc sie nie boje..Pozatym mozna byc przy kosci i byc atrakcyjnym i seksownym..Najwazniejszy jest teraz moj tygrysek nic więcej...I takze uwazam ze od czasu do czasu trzeba cos zrobic z fryzurką jakis zabieg na twarz i ladne ubranko:) i jest super... figura to nie wszystko...
 
Do góry