reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ćwiczenia w ciąży

Nie znam przypadku dziewczyny, która po ciąży nie wróciła by do figury :) Zwłaszcza, jeżeli była to pierwsza ciąża u młodej osoby, która potem karmiła piersią.
Wszystkie moje koleżanki wyglądają jak przed:) Ja przytyłam w ciąży 8kg a po wyjściu ze szpitala miałam dwa mniej niż przed ciążą nadrobiłam w połogu:) nie ćwiczyłam w ciąży - a mój partner mówi, że póki mieszczę się na łóżku to jest ok więc mam jeszcze dużo zapasu:)
 
reklama
Ja wrociłam do swojej figury i nie jestem z tego zadowolona.Mialam nadzieje że tak zostanie.Znam Panią (moja sąsiadka) która własnie nie chciała przytyć w czasie ciąży i sie odchudzała! Z tego wszystkiego urodziła dziecko z wagą 1,690 w 37tygodniu.Zamast przytyć to ona biegala,ćwiczyla na siłowni, nic prawie nie jadła i schudła 15 kilo w czasie ciąży!
 
Stwierdziła ze jak ma przytyc te 15km jak z 1 dzieckiem to jednoczesnie sie odchudzi.Do teraz to opowiada i załuje bo jej tyn ma 17 lat i jest malutki i chudziutki
 
Ja bardzo bym chciala na basen chodzic... w I trymestrze mimo ze moglam to z powodu typowych ciazowych dolegliwosci nie dalam rady a teraz nie moge.. aj odbije sobie po porodzie:)
 
Dzień dobry :-)
Ja od początku ciąży starałam się być aktywna. Kiedy już brzuszek był bardziej widoczny zazwyczaj dużo spacerowałam, w miarę możliwości jeździłam w góry. Dodatkowo przydatne są specjalne ćwiczenia dla kobiet w ciąży, które nie pozwolą na zastój tych partii mięśni, tych części ciała które najbardziej nam się przydadzą w trakcie porodu (takie ćwiczenia są przedstawiane w szkole rodzenia - są też w internecie). Mówią, że aktywne ciężarne lepiej przechodzą przez poród...sprawdzę to niedługo, bo około 16.02 będę rodziła pierwszy raz ;-). Ale najważniejsze aby się nie przeciążać i nie przesadzać z intensywnością ćwiczeń bo w końcu jesteśmy teraz jak "2w1" :-).
 
ojj ja tez bylam aktywna szkola rodzenia i mialam cukrzyce wiec duuzo ruchu zeby cukier spalic basen duzo daje i cwiczenia relaksujace i rozciagajace ..niby pomagaja przy porodzie ja nie wiem bo cc mialam ale dziewczyny chwala i polecam ruch w ciazy nie ma nic gorszego jak ciezarna opychajaca sie jedzeniem i lezaca w lozku co chwile senna ..... wtedy taka mama czuje sie gorzej i to sama przez siebie ..od poczatku trzeba sie ruszac to potem wejdzie w krew ..wiadomo ze pod koniec te ostatnie tygodnie to sie nie chce imozna przystopowac ale tez nie calkowicie :):) pozdrawiam przyszle mamy ..
 
ojj ja tez bylam aktywna szkola rodzenia i mialam cukrzyce wiec duuzo ruchu zeby cukier spalic basen duzo daje i cwiczenia relaksujace i rozciagajace ..niby pomagaja przy porodzie ja nie wiem bo cc mialam ale dziewczyny chwala i polecam ruch w ciazy nie ma nic gorszego jak ciezarna opychajaca sie jedzeniem i lezaca w lozku co chwile senna ..... wtedy taka mama czuje sie gorzej i to sama przez siebie ..od poczatku trzeba sie ruszac to potem wejdzie w krew ..wiadomo ze pod koniec te ostatnie tygodnie to sie nie chce imozna przystopowac ale tez nie calkowicie :):) pozdrawiam przyszle mamy ..
Zgadzam się w 100% z Agula8888 :-)
 
reklama
Witajcie
Tez myslalam nad sportem w czasie ciąży, ale jakoś nie wiem co wybrać. Przeglądając strony z grupowymi zakupami, znalazłam ofertę dla przyszłych Mam, na aqua aerobic. Jak uważacie, czy to fajne rozwiązanie, aby pogodzić sport i ciążę? Same zobaczcie: Zakuponik - zakupy w grupie
Proszę o podpowiedź
Pozdrawiam :-)
 
Do góry