reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Piękne wieści :) tak trzymaj ! ❤️
Ja mam jutro moje przesunięte połówkowe .
i jeszcze diabetolog będzie chciał zerknąć na ostatnie usg, ciekawe co tam sprawdza 💁
U Was też zaglądają?
Sprawdzają proporcje brzuszka do główki maleństwa, po tym poznają, czy cukrzyca na nie wpływa. Moja diabetolog nie sprawdza badań, ale zawsze pyta o stosunek AC/HC (to właśnie te obwody), czy jest prawidłowy. 🙂
 
reklama
No ogólnie szyjka ma być twarda do ostatnich tygodni przed porodem ale spoko moja też miękka od 26 tygodnia i dalej trzyma a już 35+6
U mnie 33+5 to niewiele różnicy między nami 🙂
Mój ginekolog wziął wymaz, żeby sprawdzić, czy nie ma infekcji, która spowodowała to skracanie szyjki w pewnym momencie.
 
Sprawdzają proporcje brzuszka do główki maleństwa, po tym poznają, czy cukrzyca na nie wpływa. Moja diabetolog nie sprawdza badań, ale zawsze pyta o stosunek AC/HC (to właśnie te obwody), czy jest prawidłowy. 🙂
Wiem właśnie, że sprawdzają czy brzuszek nie jest większy ale byłam ciekawa czy jeszcze coś.

A jaki stosunek jest ok? ten mieszczący się w skali pewnie?
 
reklama
Do góry