reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Napewno tak jest. Ja jak nie zjem porządnego obiadu to bym co chwilę coś jadła...chociaż powiem Wam że teraz przy samej końcówce włączyło mi się takie ssanie że szok...ciągle bym coś jadła i nie koniecznie zdrowo...
A może organizm domaga się tez innych składników, niż tylko to, co w kanapkach, stąd to podjadanie. Ale to znaczy, że nie jesz codziennie obiadu?
 
reklama
@Daria1991 rzadko ,czasem robię warzywka na patelnię ,gotuje zupę itp,ale ostatnio jakoś nie miałam ochoty ,a jestem sama więc nie mam musu,se mąż czy dzieci.
 
Ja staram się nie podjadać bo cukier po 1 h jest ładny ale co z tego jak po 2 h mam jeszcze większy albo w okolicach 110 to nie ma sensu zaczynać jeść :( teraz uzależnilam się od pistacji i ciężko mi ich nie podjadać i to też mi psuje. wczoraj przesadziłam z kolacją i miałam cukier 150 😱 a teraz mąż jedzie po ciasto bo brat z rodziną wpada i zjem CALY KAWALEK bez mierzenia :D pierwszy mój grzeszek a co tam.
 
Dziewczyny, chciałam dzisiaj kupić kolejne opakowanie prenatal Duo i farmaceutka mnie upomniała, że jeśli te witaminy nie są sugerowane przez mojego ginekologa to nie powinnam ich brać, bo zawierają żelazo, które brane bez potrzeby w ciąży wpływa między innymi na rozwój cukrzycy ciążowej 🤔🤔🤔wiecie coś o tym?
 
Dziewczyny, chciałam dzisiaj kupić kolejne opakowanie prenatal Duo i farmaceutka mnie upomniała, że jeśli te witaminy nie są sugerowane przez mojego ginekologa to nie powinnam ich brać, bo zawierają żelazo, które brane bez potrzeby w ciąży wpływa między innymi na rozwój cukrzycy ciążowej 🤔🤔🤔wiecie coś o tym?
Mogłaś ja zapytać skąd ma takie informacje...z tego co kojarzę to prenatal duo ma mało tego żelaza..
 
Dziewczyny, chciałam dzisiaj kupić kolejne opakowanie prenatal Duo i farmaceutka mnie upomniała, że jeśli te witaminy nie są sugerowane przez mojego ginekologa to nie powinnam ich brać, bo zawierają żelazo, które brane bez potrzeby w ciąży wpływa między innymi na rozwój cukrzycy ciążowej 🤔🤔🤔wiecie coś o tym?
Tak, czytałam o tym bo miałam fatalną ferrytynę i zastanawiałam się co kupić.
Ale poradziłam sobie bez żelaza. I nawet się zastanawiałam czy te moje świetne wyniki ostatnio to laktoferyna czy cukrzyca..
Jak wrzucisz w google to na pewno znajdziesz,chyba chodzi o to, że magazynowanie żelaza zaburza gospodarkę węglowodanową i tym samym większe ryzyko, a jak my mamy to nie powinnyśmy dokładać.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Właśnie czytam artykuł. Ja nawet nie miałam badania na poziom żelaza czy ferrytyny w ciąży. Tylko te podstawowe na hemoglobinę itd.
 
Do góry