reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

@Betty2 a może zmień lekarza? Miotasz się strasznie i denerwujesz, może jednak inny lekarz na nowo spojrzy na twoją cukrzycę i dopasuje zalecenia? Doskonale rozumiem twoje zdenerwowanie bo starasz się i nie działa 🫂 My sobie możemy pisać, co my uważamy i jakie my mamy zalecenia, a koniec końców i tak nie wiesz co robić, bo nasze rady są skrajne. 🤷🏻‍♀️
Zmieniać można bez końca a jak pokazuje to forum jedne mierzą tak inne siak .... Ta je to i super a inna nie...Ty to już wogole masz haj lajf no i ok ale może masz idealną wagę,mlodszy wiek,lepszą zdrowotną historię...nie wiem
Pytałam niektórych np mojej kuzynki i ona mierzyła po godzinie bo na logikę po zjedzonym wszystko podlega trawieniu,spalaniu itd....tak jej lekarz mówił. Ja też tak robiłam i nie było na ten temat dywagacji. A dziś się tym zablokowalam .
Jutro idę do dietetyka ale na cuda nie liczę.
 
reklama
Zmieniać można bez końca a jak pokazuje to forum jedne mierzą tak inne siak .... Ta je to i super a inna nie...Ty to już wogole masz haj lajf no i ok ale może masz idealną wagę,mlodszy wiek,lepszą zdrowotną historię...nie wiem
Pytałam niektórych np mojej kuzynki i ona mierzyła po godzinie bo na logikę po zjedzonym wszystko podlega trawieniu,spalaniu itd....tak jej lekarz mówił. Ja też tak robiłam i nie było na ten temat dywagacji. A dziś się tym zablokowalam .
Jutro idę do dietetyka ale na cuda nie liczę.

165 cm, waga sprzed ciąży 78 kg miałam lekka nadwagę. Niepowodzenia położnicze, nietolerancja glukozy, więc też problemy metaboliczne (ale dzięki dietom i zasadom z internetow, wiec mam do tego kiepskie doświadczenia z radami z neta). Mam 34 lata, nie mam dzieci jeszcze poza brzuchem.
Zapytaj dietetyka o to wszytko. Od tego on jest ☺️
 
Wg mnie nie powinnaś rezygnować z nabiału. Powinno go być w zdrowej diecie około 25%. Chyba że masz kiepską gospodarkę lipidową, wtedy warto byłoby jeść chudy nabiał. Patrz na składy produktów nabiałowych. Niektóre mają w sobie cukier. Szynka też nie jest do końca dobrym pomysłem bo nawet jeśli jest chuda, to prawie każda z supermarketu ma w sobie cukier. Ja jem szynki (i chude i tłuste, bo tłuszcze obniżają szybki wzrost cukru!!) ale ze sprawdzonym składem, bez dodatku cukru.
No i zjadłaś śniadanie, ale nie podałaś czy dodalas węglowodany. Takie tłuszczowo warzywne śniadanie nie jest spoko. Powinno być zbilansowane.
I pamiętaj. Efektów nie będzie od razu. Wprowadź zmiany i poczekaj z tydzień, może 3-4 dni.

Ja kupuję w piekarni 100% żytni chleb.

Generalnie pomidory mają niewielka ilość węglowodanów, nie sądzę żeby wybijało po nich cukier, co nie oznacza, że nie ma wyjątkow od tej reguly.
Absolutnie nie chodziło mi ogólnie o rezygnację z nabiału, tylko o to, żeby spróbować zjeść bez niego pierwsze śniadanie, bo wiem, że wielu dziewczynom właśnie taka zmiana służy.
Szynka to wiadomo, że z dobrego źródła, ja po prostu innej nie kupuję, więc to było dla mnie jasne 😅 Z tłuszczem też się zgadzam, dlatego dodałam, że kanapka z masłem.

Ja to się odniosłam do tego pierwszego śniadania, gdzie był chleb i on też mógł być winowajcą.
A co do pomidorów - jestem na cukrzycowej grupie na fb i tam naprawdę sporo dziewczyn ma z nim problem.

Noo po prostu trzeba próbować różnych rzeczy i tyle, a może się też okazać, że @Betty2 będziesz potrzebowała insuliny doposiłkowej i tego nie przeskoczysz.
Chociaż moim zdaniem Ty ciągle źle komponujesz te posiłki. Jak chcesz, to możesz tu opisać cały swój dzień jedzenia i może coś podpowiemy. I przede wszystkim przestań się stresować! To też wpływa na cukier i w ogóle na dziecko ;)
A przypomnij mi proszę, jakie miałaś wyniki na krzywej? Bo nie jestem na bieżąco.
 
Zmieniać można bez końca a jak pokazuje to forum jedne mierzą tak inne siak .... Ta je to i super a inna nie...Ty to już wogole masz haj lajf no i ok ale może masz idealną wagę,mlodszy wiek,lepszą zdrowotną historię...nie wiem
Pytałam niektórych np mojej kuzynki i ona mierzyła po godzinie bo na logikę po zjedzonym wszystko podlega trawieniu,spalaniu itd....tak jej lekarz mówił. Ja też tak robiłam i nie było na ten temat dywagacji. A dziś się tym zablokowalam .
Jutro idę do dietetyka ale na cuda nie liczę.
Witam. Ja mierzyłam cukier po godzinie od skończenia posiłku, takie miałam zalecenia i nie przejmowałam się że ktoś miał inne poprostu słuchaj siebie. A na śniadanie może warto popróbować z jajecznica chlebem i zielonymi warzywami do tego kiszonki 🙂. Też byłam załamana jak dowiedziałam się o cukrzycy ciężarnych płakałam nie wiedziałam co zrobić ze sobą ale z czasem wszystko przyszło samo i dało się ogarnąć. Też byłam na insulinie nocnej która wstrzykiwałam sobie o godz 22. A zaraz po tym jadłam mała kanapkę z serem żółtym lub bieluchem. I przez 3 miesiące dzień w dzień po każdym posiłku głównym chodziłam na spacery. Ruch super spala cukry 🙂
 
A co to ma dać? Zeby nie jeść kolejnego posiłku jak się ma cukier >90?

@Betty2 Godzinę od pierwszego kęsa.
Tak. W ulotce którą do glukometru dostałam (słodkie mamy) jest że na czczo i przed posilkiem powinien być cukier 70-90, 1h po 140, 2h po 120.
Diabetolog mi o tym niby nie mówiła, kazała mierzyc tydzien na czczo i po 1 i 2h, ale jeśli po 2 będzie ok to potem mierzyć tylko na czczo i po 1h.
Przed wizytą u diabetolog jadłam bardziej co 3h i nie miałam problemów na czczo, dwa razy po sniadaniu tylko mialam za wysoki, a odkąd byłam u niej to jem częściej, w sumie co 2h, a przeciez po 2 nie spada mi poniżej 90, tylko 120 i od rana mam 93-100 więc za wysoko. W środę mam dietetyka wiec tez o to zapytam. Ale dzisiaj zaczęłam mierzyć po 1 i 2.5 i po tych 2.5 jest poniżej 90 więc jem to zauwazylam ze po 1h też mam lepszy ten cukier.
 
Absolutnie nie chodziło mi ogólnie o rezygnację z nabiału, tylko o to, żeby spróbować zjeść bez niego pierwsze śniadanie, bo wiem, że wielu dziewczynom właśnie taka zmiana służy.
Szynka to wiadomo, że z dobrego źródła, ja po prostu innej nie kupuję, więc to było dla mnie jasne 😅 Z tłuszczem też się zgadzam, dlatego dodałam, że kanapka z masłem.

Ja to się odniosłam do tego pierwszego śniadania, gdzie był chleb i on też mógł być winowajcą.
A co do pomidorów - jestem na cukrzycowej grupie na fb i tam naprawdę sporo dziewczyn ma z nim problem.

Noo po prostu trzeba próbować różnych rzeczy i tyle, a może się też okazać, że @Betty2 będziesz potrzebowała insuliny doposiłkowej i tego nie przeskoczysz.
Chociaż moim zdaniem Ty ciągle źle komponujesz te posiłki. Jak chcesz, to możesz tu opisać cały swój dzień jedzenia i może coś podpowiemy. I przede wszystkim przestań się stresować! To też wpływa na cukier i w ogóle na dziecko ;)
A przypomnij mi proszę, jakie miałaś wyniki na krzywej? Bo nie jestem na bieżąco.
Screenshot_20220404-133300_iPrint&Scan.jpg mam np taki dzień i wtedy jest tak.

Badanie glukozy na czczo 103, po godzinie 141 a po 2 godz 59
 
reklama
Do góry