reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Ja wczoraj np jadłam obiad prawie 30 min, więc zmierzyłam godzinę po rozpoczęciu i po skończeniu. miałam 111 godzine po rozpoczeciu 99 godzine po zakonczeniu obiadu.
To jak u mnie wyżej i niżej potem a bywa że i wyżej...Nadal jednak w normie te 2 pomiary...Czy wiec można uznać ze < 140 jest ok?
 
Ostatnia edycja:
Zobacz załącznik 1386505 mam np taki dzień i wtedy jest tak.

Badanie glukozy na czczo 103, po godzinie 141 a po 2 godz 59
No i tutaj masz odpowiedź. Mam nadzieję, że przy takich wynikach jesteś pod opieką dobrego diabetologa, bo przy hipoglikemii trzeba pewnie jakoś inaczej działać.
A co do posiłków to utrzymuję, że zły cukier masz głównie po tych źle zbilansowanych.
Piszesz o jakiejś bułce pełnoziarnistej - na 99% była niedozwolona, chyba że piekłaś ją sama. W piekarniach kupno bułki dozwolonej dla nas graniczy z cudem ;)
Posiłek o 17:10 w ogóle nie jest zbilansowany - masz tu praktycznie sam cukier, wafle ryżowe zupełnie wyrzuć z diety.
A poza tym zupełnie nie rozumiem, dlaczego tak to przeżywasz i panikujesz 😅 Przecież większość pomiarów w ciągu dnia masz w porządku. Żeby unormować cukier na czczo, potrzeba czasu i często większych dawek insuliny.
Serio znajdź dobrego diabetologa, który Ci pomoże z dobraniem dawki, no i w sumie dietetyk też by się przydał, żeby Ci wytłumaczył wszystkie zasady i rozpisał jadłospis, nie będzie wtedy wątpliwości.

Herbata z jakim sokiem?
 
@Betty2 A nie jesteś po takich daniach głodna?
Ja w ostatniej rozpisce widzę 3 posiłki na słodko - 2 z dżemem i 1 z owocami. Może zamiast tego dżemu zjedz jakieś jajko na twardo, plasterek wędliny czy pastę rybną. Bo po tym pewnie szybko cukier rośnie i potem pewnie szybko głodna jesteś.
Zamiast jeść pieczywo zrób sobie sałatkę z kaszą lub brązowym ryżem.
 
@Betty2 masz jak ja hipoglikemię reaktywną. Też miałam spadek cukru w ciąży i teraz na niedawno wykonywanej krzywej. Przy niej często trudno unormować cukier na czczo. Podpytać diabetologa o późniejsze podawanie insuliny i w necie poczytaj kiedy występuje jej szczyt. Jeszcze jest taka opcja że dana insulina Ci nie pasuje. Czasami pisały o tym dziewczyny na fb i po zmianie zaskakiwały ładnie z cukrami. Poobserwuj czy po zmianie jednostek nie ma poprawy. Diabetolog co ile zalecił Ci zwiększanie dawki? U mnie było zalecenie 3 dni przekroczeń i zmiana dawki o 2j. W dniu zmiany koniecznie pomiar ok 2-3 rano by wykluczyć hipoglikemię. Powinnaś sobie wyrywkowo zmierzyć choć z 2 razy jeśli tego nie robiłaś jak cukier kształtuje się w nocy by mieć pogląd czy wywala Ci go z rana z głodu czy np insulina nie zbija go.
 
@Betty2 masz jak ja hipoglikemię reaktywną. Też miałam spadek cukru w ciąży i teraz na niedawno wykonywanej krzywej. Przy niej często trudno unormować cukier na czczo. Podpytać diabetologa o późniejsze podawanie insuliny i w necie poczytaj kiedy występuje jej szczyt. Jeszcze jest taka opcja że dana insulina Ci nie pasuje. Czasami pisały o tym dziewczyny na fb i po zmianie zaskakiwały ładnie z cukrami. Poobserwuj czy po zmianie jednostek nie ma poprawy. Diabetolog co ile zalecił Ci zwiększanie dawki? U mnie było zalecenie 3 dni przekroczeń i zmiana dawki o 2j. W dniu zmiany koniecznie pomiar ok 2-3 rano by wykluczyć hipoglikemię. Powinnaś sobie wyrywkowo zmierzyć choć z 2 razy jeśli tego nie robiłaś jak cukier kształtuje się w nocy by mieć pogląd czy wywala Ci go z rana z głodu czy np insulina nie zbija go.
Mam zmieniać po 3 dniach przekroczeń o 2j
A ta hipoglikemia o 2-3 rano to jaki będzie miała wynik?
 
@Betty2 Ja radzę jednak nic nie zmieniać bez konsultacji z lekarzem.
A w nocy jak najbardziej możesz sobie sprawdzić cukier. Bo może tak być, że o tej godzinie masz bardzo niski cukier, a potem rano wysoki
 
reklama
@Betty2 Ja radzę jednak nic nie zmieniać bez konsultacji z lekarzem.
A w nocy jak najbardziej możesz sobie sprawdzić cukier. Bo może tak być, że o tej godzinie masz bardzo niski cukier, a potem rano wysoki
Kazała zmienić dawkę po 3 dniach jak przekraczam to chyba jej zalecenie wystarczy?
Nie dała mi telefonu, teleporade mam 15.04
 
Do góry