reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Totalnie sobie nie radzę. Nie wiem co jeść, kiedy mierzyć...gubię się
Dzis 103 o 6.30 a o 7 jak sprawdziłam to już 108.
O 8 zjadłam jogurt grecki z pomidorem I kromka chleba pełnoziarnistego i teraz przed 9 mam 137 .
Patrzyła na moje rozpiski ze po godzinie ...Ja myślałam że od skończenia posiłku :(
Nie wiem co robić
Zrezygnuj z nabiału na śniadanie, może tu jest problem. A jaki masz chleb, z jakim składem?
 
reklama
Ten był taki
20220404_103150.jpg20220404_103224.jpg
Już go dziś nie jem...
 
Jak na moje to ten chleb nie jest do końca razowy, a może też owies Ci nie służy.
Spróbuj jutro zjeść jedną kromkę z masłem, sałatą, jakąś chudą wędliną i do tego np. ogórek (może wybija Ci po pomidorach).
Ok przetestuję
Naprawdę ty też mierzysz po godzinie od zjedzenia np. śniadania? To by było tak jak ja 😵🤓😅
 
Daleka droga Kochana

No nic,zjadłam zielona sałatę z ogórkiem i pomidorem podlaną oliwą i troszkę kawałków sera białego.do tego herbata. Okaże się

Wg mnie nie powinnaś rezygnować z nabiału. Powinno go być w zdrowej diecie około 25%. Chyba że masz kiepską gospodarkę lipidową, wtedy warto byłoby jeść chudy nabiał. Patrz na składy produktów nabiałowych. Niektóre mają w sobie cukier. Szynka też nie jest do końca dobrym pomysłem bo nawet jeśli jest chuda, to prawie każda z supermarketu ma w sobie cukier. Ja jem szynki (i chude i tłuste, bo tłuszcze obniżają szybki wzrost cukru!!) ale ze sprawdzonym składem, bez dodatku cukru.
No i zjadłaś śniadanie, ale nie podałaś czy dodalas węglowodany. Takie tłuszczowo warzywne śniadanie nie jest spoko. Powinno być zbilansowane.
I pamiętaj. Efektów nie będzie od razu. Wprowadź zmiany i poczekaj z tydzień, może 3-4 dni.

Ja kupuję w piekarni 100% żytni chleb.

Generalnie pomidory mają niewielka ilość węglowodanów, nie sądzę żeby wybijało po nich cukier, co nie oznacza, że nie ma wyjątkow od tej reguly.
 
Wg mnie nie powinnaś rezygnować z nabiału. Powinno go być w zdrowej diecie około 25%. Chyba że masz kiepską gospodarkę lipidową, wtedy warto byłoby jeść chudy nabiał. Patrz na składy produktów nabiałowych. Niektóre mają w sobie cukier. Szynka też nie jest do końca dobrym pomysłem bo nawet jeśli jest chuda, to prawie każda z supermarketu ma w sobie cukier. Ja jem szynki (i chude i tłuste, bo tłuszcze obniżają szybki wzrost cukru!!) ale ze sprawdzonym składem, bez dodatku cukru.
No i zjadłaś śniadanie, ale nie podałaś czy dodalas węglowodany. Takie tłuszczowo warzywne śniadanie nie jest spoko. Powinno być zbilansowane.
I pamiętaj. Efektów nie będzie od razu. Wprowadź zmiany i poczekaj z tydzień, może 3-4 dni.

Ja kupuję w piekarni 100% żytni chleb.

Generalnie pomidory mają niewielka ilość węglowodanów, nie sądzę żeby wybijało po nich cukier, co nie oznacza, że nie ma wyjątkow od tej reguly.
Dzięki za odpowiedź... tak do tego kromka chleba zytniego i miałam kilka orzechów włoskich to zjadłam
Jak wy robicie po godz od rozpoczecia jedzenia było 120
A po godz od ostatniego kęsa 110
 
reklama
@Betty2 a może zmień lekarza? Miotasz się strasznie i denerwujesz, może jednak inny lekarz na nowo spojrzy na twoją cukrzycę i dopasuje zalecenia? Doskonale rozumiem twoje zdenerwowanie bo starasz się i nie działa 🫂 My sobie możemy pisać, co my uważamy i jakie my mamy zalecenia, a koniec końców i tak nie wiesz co robić, bo nasze rady są skrajne. 🤷🏻‍♀️
 
Do góry