reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Myślę że wpiszą, ale to akurat nie jest dla mnie problem, bardziej martwiłam się właśnie czy skoro cukier nie skacze to znak że jem ok, czy mimo wszystko nie szkodzę dziecku :)
 
reklama
Heeej, witam się :)
Jestem w 10tc zbyt wysoka glukoza - 100 wyszla mi na pierwszej morfologii gdzie jeszcze nie wiedziałam ze jestem w ciąży( robilam komplet badań w związku z zawrotami głowy. Tydzień pozniej okazalo sie ze jestem w ciazy wiec juz automatycznie u gina dostalam skierowanie na krzywą. z Krzywej 96 na czczo, pozniej wyniki w normach. Diabetolog - dieta wymiennikowa, glukometr, pomiary itd. W ciagu dnia cukry mam super, nawet jak sobie pozwole na coś ( przegrywam czasami z zachciankami ciążowymi ) nie przekraczam 120 max, jak jem bardziej z diety bujam sie okolicach 105-110. Po dwoch tyg diety diabetolog dała mi insuline na noc bo na czczo nadal mialam 92 - 96, bez wzgledu na to cyz wieczorem trzymalam sie wytycznych czy np. szybciej poszlam spac i nie zjadlam kanapki przed pojsciem spac. Jestem juz na 4j insuliny na noc i moje cukry wygladaja identycznie. nie ma w ogole roznicy w wynikach od czasu kiedy insuliny nie mialam, bralam 2j albo 4j. Miala moze ktoras z Was podobnie? nie wiem juz sama co mam myslec. Moja diabetolog to po prostu wredna baba i musze i tak poszukać jakąś inną...
 
Heeej, witam się :)
Jestem w 10tc zbyt wysoka glukoza - 100 wyszla mi na pierwszej morfologii gdzie jeszcze nie wiedziałam ze jestem w ciąży( robilam komplet badań w związku z zawrotami głowy. Tydzień pozniej okazalo sie ze jestem w ciazy wiec juz automatycznie u gina dostalam skierowanie na krzywą. z Krzywej 96 na czczo, pozniej wyniki w normach. Diabetolog - dieta wymiennikowa, glukometr, pomiary itd. W ciagu dnia cukry mam super, nawet jak sobie pozwole na coś ( przegrywam czasami z zachciankami ciążowymi ) nie przekraczam 120 max, jak jem bardziej z diety bujam sie okolicach 105-110. Po dwoch tyg diety diabetolog dała mi insuline na noc bo na czczo nadal mialam 92 - 96, bez wzgledu na to cyz wieczorem trzymalam sie wytycznych czy np. szybciej poszlam spac i nie zjadlam kanapki przed pojsciem spac. Jestem juz na 4j insuliny na noc i moje cukry wygladaja identycznie. nie ma w ogole roznicy w wynikach od czasu kiedy insuliny nie mialam, bralam 2j albo 4j. Miala moze ktoras z Was podobnie? nie wiem juz sama co mam myslec. Moja diabetolog to po prostu wredna baba i musze i tak poszukać jakąś inną...

Musisz na razie ustalić sobie wyjściową dawkę. Jeśli przez 3 dni z rzędu masz za wysoki cukier to dodajesz jednostkę i tak aż osiągniesz dobry poziom. Potem będziesz to zwiększać. Im wyżej tym cukry bardziej szaleją. Ja zaczynałam od 3 jednostek, bardzo długo było ok, dziś jestem na 15 w 31 tygodniu i zaraz znów muszę dołożyć :)
 
Dziewczyny mam pytanie. W zwiazku z tym że moja dwulatka mi daje popalić w nocy, kiepsko spie. Czasami mam przerwy po 2 minuty czasami 3,4 przerwy po pół h. Dzisiaj w nocy koło 2 poczulam głod pierwszy raz i dlatego przychodze dzisiaj z pytaniem - co w nocy zjesc? Mam nadal problemy z cukrami na czczo. Jestem na 6j insuliny nocnej ale wyniki jak mialam od pczatku 93-96 tak takie same do dzisiaj wiec musze zwiekszyc insu, ale co zjesc w nocy zeby nie bylo masakry rano?
 
Dziewczyny mam pytanie. W zwiazku z tym że moja dwulatka mi daje popalić w nocy, kiepsko spie. Czasami mam przerwy po 2 minuty czasami 3,4 przerwy po pół h. Dzisiaj w nocy koło 2 poczulam głod pierwszy raz i dlatego przychodze dzisiaj z pytaniem - co w nocy zjesc? Mam nadal problemy z cukrami na czczo. Jestem na 6j insuliny nocnej ale wyniki jak mialam od pczatku 93-96 tak takie same do dzisiaj wiec musze zwiekszyc insu, ale co zjesc w nocy zeby nie bylo masakry rano?

Na pewno masz dobrze przygotowany pen? Mieszasz dokładnie przed każdym zastrzykiem? Ja się ratowałam połową nektarynki nocami, cukru mi nie podnosiła i na mdłości pomagała :)
 
Na pewno masz dobrze przygotowany pen? Mieszasz dokładnie przed każdym zastrzykiem? Ja się ratowałam połową nektarynki nocami, cukru mi nie podnosiła i na mdłości pomagała :)
Mieszam przez 10 sek, wbijam igle i zanim wyciagne czekam 10s. Nie wiem moze powinnam dłużej czekać zanim wyciagne.
 
Heeej, witam się :)
Jestem w 10tc zbyt wysoka glukoza - 100 wyszla mi na pierwszej morfologii gdzie jeszcze nie wiedziałam ze jestem w ciąży( robilam komplet badań w związku z zawrotami głowy. Tydzień pozniej okazalo sie ze jestem w ciazy wiec juz automatycznie u gina dostalam skierowanie na krzywą. z Krzywej 96 na czczo, pozniej wyniki w normach. Diabetolog - dieta wymiennikowa, glukometr, pomiary itd. W ciagu dnia cukry mam super, nawet jak sobie pozwole na coś ( przegrywam czasami z zachciankami ciążowymi ) nie przekraczam 120 max, jak jem bardziej z diety bujam sie okolicach 105-110. Po dwoch tyg diety diabetolog dała mi insuline na noc bo na czczo nadal mialam 92 - 96, bez wzgledu na to cyz wieczorem trzymalam sie wytycznych czy np. szybciej poszlam spac i nie zjadlam kanapki przed pojsciem spac. Jestem juz na 4j insuliny na noc i moje cukry wygladaja identycznie. nie ma w ogole roznicy w wynikach od czasu kiedy insuliny nie mialam, bralam 2j albo 4j. Miala moze ktoras z Was podobnie? nie wiem juz sama co mam myslec. Moja diabetolog to po prostu wredna baba i musze i tak poszukać jakąś inną...
Co to jest dieta wymiennikowa? O wymiennikach czytałam w kontekście przeliczania jednostek insuliny. A to coś jeszcze innego?
 
reklama
A ja nie wiem co robić do 1.4 kiedy to mam pierwszą wizyte u diabetologa.Boje się ze rzuci broszurkami i dalej będę wiedziała nic.
Intuicyjnie tzn od 2 dni pije wodę,nie jem białego pieczywa,dziś na śniadanie jogurt skyr i grahamka. Na obiad dwa gotowane ziemniaki,mix zieleniny i jajko sadzone. Wczorajszy obiad to 3 male zmieniaki,kapusta kiszona i pół kotleta.
Co z tego że poczytałam broszurki : (
Nie czuje sie głodna ale na pewno robie źle.
Eh...
 
Do góry