reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

A to nie masz kodowanych pasków, tylko musisz kalibrować glukometr?

edit. Z tego co czytam w instrukcji do Accu - to do 100 on ma dokładność +/-15, a powyżej 100 +/-15%. To już jest sporo, bo przy wyniku z niego np. 90 możesz mieć realnie zarówno 75, jak i 105.
 
Ostatnia edycja:
reklama
A to nie masz kodowanych pasków, tylko musisz kalibrować glukometr?

edit. Z tego co czytam w instrukcji do Accu - to do 100 on ma dokładność +/-15, a powyżej 100 +/-15%. To już jest sporo, bo przy wyniku z niego np. 90 możesz mieć realnie zarówno 75, jak i 105.
No właśnie do tego wspaniałego Accu Instant nie mam pasków do kodowania. Do tego swojego starego mam, ale lekarka mówi, że to firma krzak i że nie będzie honorować wyników
 
To rób tym od diabetologa - bo i tak nie uzna Ci wyników z Accu.
A swoją drogą sobie możesz sprawdzić przy najbliższej krzywej :)
 
Zaczełam masować palce i jest lepiej z wypływaniem krwi, zmieniłam też markę lancet.

Byłam w aptece, w której wydali mi glukometr i usłyszałam, że płyn powinien był być w zestawie. No nie było. Mogłam poprosić, żeby sprawdzili, czy w innych zestawach mają, ale już wyszłam zawiedziona. W całym mieście nie ma tego płynu od ręki. Zamówiłam przez Internet.

Wczoraj po obiedzie Accu pokazało 160 a Bene 135.
 
Hej Dziewczyny, jestem nowa, jeszcze przed wizytą u diabetologa...
11tc, krzywa w 10tc wyniki na czczo: (glukometrem w labo 87) z krwi 92, po 1h 153, po 2h 161. Z wyników cukrzyca, wizytę w poradni mam dopiero za 2tygodnie ale kupilam glukometr i moje wyniki po jedzeniu(mierze po każdym posiłku po 1h i po 2h) zawsze poniżej 140.
Zastanawiam się czy to możliwe żeby pomimo cukrzycy nie przekraczać norm czy może to jednak nie cukrzyca?
Dodam że dzisiaj zjadłam kawałek tortu i pół drożdżówki, mierzyłam cukier 20min po,40 min, 1 h, 1.5h i 2h i ani razu powyżej 140.... Najwyzej bylo 125.
 
Hej Dziewczyny, jestem nowa, jeszcze przed wizytą u diabetologa...
11tc, krzywa w 10tc wyniki na czczo: (glukometrem w labo 87) z krwi 92, po 1h 153, po 2h 161. Z wyników cukrzyca, wizytę w poradni mam dopiero za 2tygodnie ale kupilam glukometr i moje wyniki po jedzeniu(mierze po każdym posiłku po 1h i po 2h) zawsze poniżej 140.
Zastanawiam się czy to możliwe żeby pomimo cukrzycy nie przekraczać norm czy może to jednak nie cukrzyca?
Dodam że dzisiaj zjadłam kawałek tortu i pół drożdżówki, mierzyłam cukier 20min po,40 min, 1 h, 1.5h i 2h i ani razu powyżej 140.... Najwyzej bylo 125.
Możliwe, jak najbardziej :) Każdy musi się nauczyć co może jeść, po czym mu cukier wybija.

Ja po kawałku tortu będę miała coś ok 120 maks, po drożdżówce mi już wybije, po białym ryżu też, ale po ziemniakach nie. Ja miałam stan przedcukrzycowy przed ciążą i wszystko co wiedziałam na temat reakcji mojego organizmu poszło z dymem w ciąży. Mierz po prostu i ucz się co możesz jeść, a czego unikać, ale to, że Ci nie wybija po czymś co teoretycznie powinno cukier podnieść nie oznacza, że nie masz cukrzycy ciążowej.
 
Możliwe, jak najbardziej :) Każdy musi się nauczyć co może jeść, po czym mu cukier wybija.

Ja po kawałku tortu będę miała coś ok 120 maks, po drożdżówce mi już wybije, po białym ryżu też, ale po ziemniakach nie. Ja miałam stan przedcukrzycowy przed ciążą i wszystko co wiedziałam na temat reakcji mojego organizmu poszło z dymem w ciąży. Mierz po prostu i ucz się co możesz jeść, a czego unikać, ale to, że Ci nie wybija po czymś co teoretycznie powinno cukier podnieść nie oznacza, że nie masz cukrzycy ciążowej.
Dzieki za odpowiedz :)
Czy dobrze rozumiem że jeśli cukier w normie to oznacza że daną rzecz mogę jeść?

Generalnie jestem pod opieką dietetyka (już przed ciążą) i od początku ciąży stosuję dietę dla kobiet z cukrzycą ciążową, natomiast w diecie miałam raz w tygodniu przyzwolenie na „cheat meal” i zastanawiam się właśnie czy jeśli mierząc cukier z taką częstotliwością (3xna godzine przez 2h) nie będzie powyżej 140 to oznacza że dany posiłek mogę zjeść?

I jeszcze jedno pytanie, czy pozwalacie sobie czasem na fast fooda czy chipsy/chrupki jeśli cukier po tym nie skacze?
 
Dzieki za odpowiedz :)
Czy dobrze rozumiem że jeśli cukier w normie to oznacza że daną rzecz mogę jeść?

Generalnie jestem pod opieką dietetyka (już przed ciążą) i od początku ciąży stosuję dietę dla kobiet z cukrzycą ciążową, natomiast w diecie miałam raz w tygodniu przyzwolenie na „cheat meal” i zastanawiam się właśnie czy jeśli mierząc cukier z taką częstotliwością (3xna godzine przez 2h) nie będzie powyżej 140 to oznacza że dany posiłek mogę zjeść?

I jeszcze jedno pytanie, czy pozwalacie sobie czasem na fast fooda czy chipsy/chrupki jeśli cukier po tym nie skacze?
Możesz :)

Ja przed ciążą w ogóle nie jadłam fast foodów, chipsów....ale mam w ciąży takie smaki, że walka jest ciężka. Zdarzyło mi się zjeść kilka razy Twistera mini i raz na kilka tygodni jem chipsy z prostym składem (ziemniaki, olej słonecznikowy, naturalne przyprawy). Mi po tych rzeczach cukier nie skacze w ciąży....przed ciążą po chipsach miałabym cukier ze 170-180, teraz maks 125. Za to wystarczy, że zjem kawałek "nie tego" pieczywa albo dosłownie łyżkę ryżu białego i cukier mi leci do góry niesamowicie. Generalnie w ciąży trzeba się chyba często nauczyć wszystkiego od nowa :)

Upewnij się też czy masz ok skalibrowany glukometr, oznacz sobie kilka razy cukier glukometrem zaraz po wyjściu z pobrania krwi i porównaj wyniki :)
 
reklama
Hej Dziewczyny, jestem nowa, jeszcze przed wizytą u diabetologa...
11tc, krzywa w 10tc wyniki na czczo: (glukometrem w labo 87) z krwi 92, po 1h 153, po 2h 161. Z wyników cukrzyca, wizytę w poradni mam dopiero za 2tygodnie ale kupilam glukometr i moje wyniki po jedzeniu(mierze po każdym posiłku po 1h i po 2h) zawsze poniżej 140.
Zastanawiam się czy to możliwe żeby pomimo cukrzycy nie przekraczać norm czy może to jednak nie cukrzyca?
Dodam że dzisiaj zjadłam kawałek tortu i pół drożdżówki, mierzyłam cukier 20min po,40 min, 1 h, 1.5h i 2h i ani razu powyżej 140.... Najwyzej bylo 125.
Ja też dopiero zaczynam, jestem w 12tc, diabetolog kazał mi prowadzić dzienniczek - pomiar glukometrem 60-90 minut po rozpoczęciu posiłku.
Wszędzie piszą, że postępowanie jest takie, że jak dieta działa, to OK. Natomiast nie wiem, czy po tej krzywej nie wpiszą ci w kartę cukrzycy ciążowej (co teoretycznie jest patologia ciąży i zamyka drogę porodów domowych, w salach narodzin itp.)
 
Do góry