reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Nikuś przepisy brzmią przepysznie :)
...wieczorny posiłek u mnie wciąż nie ustalony - na razie próbuję różnych rzeczy, ale niestety bez efektu :( ranne cukry zawsze mam przekroczone. Jeszcze mam tydzień do wizyty u diabetolog, wiec zobaczymy czy uda mi się wypracować jakiś schemat posiłków (zwłaszcza tych wieczornych).

Anemac ale smaka narobiłaś tym serem pleśniowym - marzę o nim od początku ciąży, zwłaszcza takim usmażonym w panierce z dżemem żurawinowym ...mniam....

Ja dziś na obiadek zrobiłam kaszę (tym razem jęczmienną), polędwiczki wieprzowe duszone z pieczarkami z koperkiem i zabielone śmietanką, do tego ogórki kiszone z cebulką i oliwą - i cukier po 2h 119, więc może być (zaliczyłam po obiedzie krótki spacer) :) a najadłam się niemal do oporu!
Kupiłam dziś wafle ryżowe - spróbuję tego przed snem z jakimś jogurtem.
 
reklama
Jakiś czas temu pisałam z Wami. Też należę do mam które w ciąży miały cukrzycę. Pocieszę Was że po porodzie wszystko wraca do normy, insulinę odstawiłam bez większych problemów na drugi dzień po porodzie. I jeszcze jedno - muszę przyznać, że jeśli brało się insulinkę to potem bardzo szybko "gubi się" kilogramy i ja osobiście ważę teraz mniej niż przed zajściem w ciążę (w sumie to nie pamiętam już kiedy byłam taka "szczupła"- do szczuplaczków nie należałam).
 
Fajnie nikuś, dzięki wielkie, miałam nosa że ta z wędzonym kurczakiem mi podpasuje. Bardzo lubię te wędzone udka :tak:

Jeśli chodzi o moje przepisy, to ja już podawałam kiedyś przepisy na surówki (takie do obiadu) a sałaty moje trochę mi się ponudziły.
Natomiast jeśli któraś miałaby ochotę, to mogę podać.
Uwielbiam sałaty na bazie rukoli, roszponki, sałaty rzymskiej.

1.Sałatka Lyonska
Roszponka
Jaja w koszulce (2-3 sztuki)
Garść własnoręcznie zrobionych grzanek (w naszym przypadku razowychm, wielozbożowych) z czosnkiem, i jakimiś ziołami (ja daję zwykle prowansalskie) i papryką
Dodaję też bekon podsmażony na patelni :sorry2: (mało dietetyczne, ale cukry nie podnosi .... a jakie pyszne)
Sos vinegret (czosnek+oliwa z oliwek+musztarda dijon+sól+pieprz)
Sałatka musi być na ciepło - czyli ciepłe grzanki, gorący boczuś i jajka prosto z wody które należy przebić już na sałacie

2. Sałatka a'la caprese z rukolą
Rukola
Kilka suszonych pomidorów
Kulka mozarelli
Trochę cebulki czerwonej w piórkach
Papryka pieczona bez skórki (zrobiona własnoręcznie albo ze słoiczka)
Kilka pomidorków cherry
Jakieś ziarna (słonecznik/dynia)
Oliwa z oliwek
Ocet balsamiczny (ale taki zredukowany)

3. Sałata z kurczakiem, suszonymi pomidorami i papryką
Ponieważ uwielbiam włoską kuchnie suszone pomidory i papryka pieczona są jednymi z moich ulubionych sałatkowych dodatków.

Sałata lodowa
Kilka suszonych pomidorków
Papryka pieczona
Kawałej papryki świeżej
Zgrillowany kurczak
Sos z jogurtu naturalnego z ziołami prowansalskimi i łyżeczką majonezu

4. Sałata Cesarska
(Jedna z moich ulubionych, nigdy się nie nudzi)
Sałata rzymska
Grillowana pierś z kurczaka
Sos (kilka anchois, czosnek, oliwa, jogurt, sok z cytryny, łyżeczka musztardy dijon, sól, pieprz)
Koniecznie parmezan
Można urozmaicić dodając grzanki i bekon

5. Sałata misz-masz
Sałaty mieszane (ja zwykle kupuję w paczce te gotowe)
Zblanszowane pieczarki, fasolka szparagowa
Zeszklona szalotka
Ugotowane jajko
Oliwki
Oliwa, ocet balsamiczny
 
agorana a jestes pewna ze na cukier rano ma wplyw tylko wieczorne jedzenie? Ja osobiscie wyzsze cukry poranne wiążę z odstępstwami od diety w ciagu dnia (nawet jeśli cukry były w normie). Niestety czysty chleb żytni chyba mi nie słuzy (mam po nim gorsze wyniki niż na starym sprawdzonym chlebie - 107 godzine po kolacji)... moze jutro jak podstarzeje sie to bedzie troche lepiej...
 
Edis GRATULACJE DLA SZCZĘŚLIWEJ MAMUSI :)
Fajnie, że wpadłaś z takimi dobrymi nowinami - zawsze to podnosi na duchu te jeszcze oczekujące, no i dodatkowo motywuje do trzymania się diety :) Dzięki!

Ptaszyna ale jak mam cukier rano wyższy niż po ostatnim jedzeniu to chyba musi oznaczać, że coś tam z tej wątroby wyłazi (tak mi to jakoś tłumaczyła diabetolog), a wyłazi jak dochodzi do spadku poziomu cukru. Poza tym w ciągu dnia nie jest aż tak tragicznie (oczywiście zdarzają się wciąż przekroczenia, ale niewielkie i zwykle wynikają z moich błędów), a już trzeci dzień nie miałam przekroczenia w ciągu dnia (chociaż czasem w górnych granicach normy), tylko rano za każdym razem :(
Wydaje mi się, ze tą dietkę jako tako trzymam - przynajmniej w zakresie ograniczenia węglowodanów, bo z kaloriami już jest trochę gorzej.

Moniqsan ale zaszalałaś z tymi przepisami! ...aż mi się ślinotok włączył :)
 
moniqsan brzmi smakowicie, muszę się skucić ...handel wymienny - ja też jestem zwoleniczką grecko - włoskich smaków:)
 
reklama
Hej Słodziaki!
Moje cukrowe wyniczki w nocy i dzis rano - dramatyczne :(
Zapewne z kolejny błąd - zjadłam przed snem wafla ryżowego i pół jogurtu z musli - po godzinie z kawałkiem czułam się fatalnie, nie mogłam spać, serce mi waliło, więc zmierzyłam cukier i 166, a rano 118 :((( jestem zrozpaczona!
Coś czuję, że jednak skończę na insulinie - ale wolę to niż narażać mojego synusia. Musze w związku z tym przyspieszyć wizytę u diabetologa, bo choć w ciągu dnia ostatnio jakoś sobie radzę z dieta, to rano zawsze mam jakąś słodką nadwyżkę we krwi :(
 
Do góry