reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co się dzieje w moim brzuszku ?(z perspektywy lekarza)

dlugo, pojecie wzgledne. Ja jeszcze 35 tygodni nie mam skonczonych :-(
malo prawdopodoben by udalo mi sie 37 skonczyc przy takim ukladzie
 
reklama
Ja juz po wizycie:-)
Wszystkie wyniki w normie.
13,5kg na plusie
Cisnienie jak zawsze niskie 100/60.
Mala ma ok 3kg.
Szyjka skrocona.
Skurczy brak.
I nic nie zapowiada na wczesniejsze rozpakowanie.
A ja bym chciala zeby cos sie ruszylo...bo juz nie mam sil:zawstydzona/y:
Nastepna wizyta za tydzien.
 
dido21 - gratuluję udanej wizyty, a skurcze to się u mnie nagle pojawiły. O 17:00 byłam u gina, powiedział "szyjka uformowana, ujście zamknięte, widzimy się za tydzień" a w nocy po badaniu na porodówce wylądowałam.
 
Dosc czesto mam te wizyty,ale ten gin do ktorego chodze...tak praktykuje.
Od 30 tygodnia mam co tydzien:-)
I praktycznie na kazdym mam tylko robione ktg,waga,cisnienie...i..... rozmowa.
Bo jak zawsze mam milion pytan:zawstydzona/y:
Dzis wyjatkowo zrobil mi Usg.,i mnie zbadal.
Bo ostatnio usg cos szwankowalo i nie mogl dobrze pomierzyc.
A za tydzien ide w zastepstwie do innego ,bo moj ma urlop....i jakos ma obawy,bo to kobieta.
A z gin-kobietami mam zle doswiadczenie.
Ale mam nadzieje,ze wczesniej sie rozpakuje:-p:zawstydzona/y:
 
i ja po.
rozwarcie nadal 1,5cm
ciąża uznana za donoszoną, a dziecko za gotowe na poród.
nie muszę leżeć plackiem, ale się oszczędzać.
plus 5kg od początku, co napawa mnie dumą;)
następna wizyta 10maja, ale gin stwierdził, że nie ma na nią szans:) w razie czego 8maja mam zrobić podstawowe badania.
wiadomość dla niewiedzących - jeśli po porodzie mąż przyjdzie do gina prowadzącego ciążę żony dostanie na nią opiekę, która przysługuje każdemu. ja nie wiedziałam, piszę, bo może komuś pomogę;)
 
Zanetaa to nie do końca tak. Jeśli poród był bez komplikacji i siłami natury to nie każdy lekarz chce dawać zwolnienie na opiekę. Ale oczywiście warto się dowiadywać.
 
właśnie mój gin powiedział, że należy się niezależnie od komplikacji itp.
pewnie nie każdy jest na tyle "sympatyczny" żeby o tym poinformować, z resztą może znasz jakiś konkretny przepis, to sprawa będzie jasna. mój Miśkowi wypisze bez problemu.
 
No właśnie przepisu nie znam ani w jedną ani w drugą stronę. Ja się jeszcze swojej gin o to nie pytałam ale mówiła mi koleżanka która dwa razy rodziła i nie było takiej opcji. Ale tak jak napisałam- warto się dopytywać.
 
reklama
opieka 2 tyg nalezy sie kazdemu tatusiowi-mezowi nie wiem jak to z partnerem jest ale uwaga ona jest uznawana jako l4 platne 80% wiec zastanowcie sie czy warto ja brac czy nie lepiej wziasc taciezynski tez trwa 2 tyg i platne normalnie 100%. moj maz na pewno wezmie tylko taciezynski bo jakby jeszcze l4 wział to wyplata mała.
Wiec łacznie tatusiowie moga wykorzystac 4 tyg, aha tacierzynski trzeba wykorzystac w ciagu pol roku, obojetnie kiedy sie chce
 
Ostatnia edycja:
Do góry