reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co się dzieje w moim brzuszku ?(z perspektywy lekarza)

Czesc dziewczyny... chcialam sie was spytac o rade, albo przynajmniej zebyscie mnie uspokoily bo dostaje paniki :( wczoraj bylismy na kontroli, i przy mierzeniu klatki piersiowej za pierwszym razem bylo 58 mm i lekarz powiedzial ze cos mala ta klatka, ze mam za 2 tyg przyjsc znowu zeby sprawdzic dlaczego, za drugim razem zmierzyl i bylo juz 67 mm i powiedzial ze juz jest dobrze ze poprostu dziecko zle sie ustawilo- ale i tak mam przyjsc za dwa tygodnie na KTG ( nasze pierwsze sluchanie serduszka tak w ogole). Nie musze mowic ze sie wystraszylam i ze ciagle o tym mysle.... nie mogla znalezc nigdzie jakie powinny byc normalne rozmiary dziecka w 27 tygodniu, przynajmniej w jakich granicach powinno sie to wszystko miescic jak na ten tydzien, zwlaszcza ze u mnie te skroty sa po niemiecku... AS ja wiem ze ty sie troche na tym znasz moglabys mi powiedziec jak to z ta klatka piersiowa wyglada?? bylabym ci wdzieczna!
podam tez inne wymiary ktore mam na zdjeciu:
KU (obwod glowy) - 26,9cm
FL (kosc udowa) - 5,1 cm
FOD ( dl. od czol do karku) - 8,9 cm
BIP ( dl. glowy od skroni do skroni) - 7,4 cm

Andav po pierwsze spokojnie .
W tym wieku ciążowym każde dziecko rozwija się już indywidualnie .
Nie ma żadnych ścisłych norm ,które by to określały.
Może być nawet do 4 tygodni różnicy między pomiarem główki,brzuszka i długości uda i nagle dziecko zaczyna nadganiać na kolejnym badaniu.
Teraz już dzieciaczki są duże i te pomiary są szacunkowe ,a nie szczególne dla każdego dziecka .
Nie panikuj.
Najważniejsze ,że dziecko urosło od poprzedniej wyzyty .
I teraz na kolejnej dopiero będziesz miała odniesienie jak szybko rośnie i czy wszystko prawidłowo się rozwija ,ponieważ będą już pomiary kontrolne .
Może być tak ,że twoje maleństwo będzie długie i szczupłe ,a wtedy zawsze obwód brzuszka jest mniejszy .;-):-):-)

Podam Ci moje wymiary z 22 tc dla przykładu i jak się różnią wg tygodni i dni ciąży między sobą .

BPD = 49 mm - co odpowiada 20,6tyg FOD 63 mm

FL = 37 mm -co odpowiada 21,4 tyg

HC = 177 -co odpowiada 20,4 tyg

AC z obwiedni (obwód brzuszka) 169 mm -co dpowiada 21,7 tyg
średnia móżdżku 22 mm -co odpowiada 20,7 tyg

Średni wiek ciąży obliczony z pomiarów płodu = 21 tygodni .
Termin porodu obliczony z tych pomiarów to 22,5,2012 ,a termin z OM mam inny .;-)
Tak jak widzisz normy sobie ,a moje dziecko sobie i też jest dobrze .:tak::tak::tak::tak:
 
reklama
As dzieki- i tak jestem juz niespokojna- co za lekarz, juz mogl nic nie mowic! Chyba dopiero odetchne jak maly urodzi sie i zobacze ze na prawde z nim wszystko ok :) Wszystko mi obojetne ale zeby tylko zdrowie dopisalo! czlowiek wygina sie jak nienormalny zeby zdrowo sie odzywiac a tu moze i tak cos nie tak wyjsc :( nie pije kawy, herbaty, jem wiecej owocow i warzyw.... jedyne co sobie teraz wkrecam ze jadla czesto sledzie w smietanie i lososia na kanpke a to w sumie wedzone i surowe ryby wiec narazone na toksoplazmoze..... jestem nienormalna chyba z tymi myslami :(
 
Witajcie!
Dopiero dotarlam do pc,wczesniej bylam bez sil.Zaczne od tego,ze jestem w domciu.Wyprosilam,ale to nie tylko zasluga proszenia,ale i tego ze wszystko na dole zamkniete uf...Przestrzeganie zalecen c.d.Poza tym ostro zatrzymuje mi sie woda w organizmie,lekarz po zwazeniu mnie i zmierzeniu powiedzial,ze trzeba ograniczyc do prawie zera sol i wszystko co ma jej duza zawartosc.Do tego niestety wielowodzie jest i sie powieksza,ale znowu bez powodu,wiec trzeba jakos zacisna zeby i wierzyc,ze bedzie dobrze.Niestety,ale musze na szybko wykonac morfologie,wiec jutro rano ide zrobic wszystkie badania.Jezeli hemoglobina mi spadla tylko o troche to bede musiala brac kroplowki z zelazem,jezeli o wiecej niz 1,5 to czeka mnie transfuzja krwi- badamy tez tarczyce i inne specyficzne rzeczy morfologiczne:-( Do tego lekarz powiedzial,ze musimy byc silni przynajmniej do 34tygodnia i wtedy bedziemy walutowac sytuacje:szok:
Leo jest idealny,dostalismy 3 zdjecia 3D z sympatii ;-)Jedynie na dwoch wciskal buzke w pepowine i wyglada jakby mial wasy,za to na tym wyrazniejszym jest identyczny jak tatus :tak:
 
Fiore to duzo odpoczywaj teraz i sluchaj sie grzecznie lekarza. mam nadz ze badanie krwi wyjdzie ok i trzymam mocno kciuki zebys byla jak najdłuzej w dwupaku !!! dobrze ze z małym wszystko ok :tak: duzo siły zycze !
 
fiore, dobrze ze wypuscieli Cie do domku, to bedziesz spokojniejsza, stosuj sie do zalecen a bedzie dobrze!!! trzymam kciuki!!! odpoczywaj jak najwiecej, najwazniejsze ze z Leo wszystko super :)
 
Po dzisiejszej wizycie wszystko ok. Tętno dziecka 145, wyniki badań ok, cukier w normie, szyjka długa i zamknięta. A na wadze +4kg od początku ciąży więc zostałam pochwalona. A jak inne dzisiejsze wizyty?
 
Fiore dbaj o siebie. Trzymam kciuki.
Po dzisiejszej wizycie wszystko ok. Tętno dziecka 145, wyniki badań ok, cukier w normie, szyjka długa i zamknięta. A na wadze +4kg od początku ciąży więc zostałam pochwalona. A jak inne dzisiejsze wizyty?
Katasza gratuluję :) Pięknie z tymi 4kg, jestem pod wrażeniem waszych małych wagowych przyrostów. Szkoda, że o sobie nie moge tego powiedzieć:eek:

Na mojej wczorajszej wizycie wszystko ok, wyniki badań krwi i moczu idealne, cukier ok, szyjka zamknięta. Miałam KTG i posłuchałam sobie serduszka Franka, nawet kopnął panią lekarkę i zaczęła się śmiać, że chyba mu sie nie podoba.
Miałam za to wczoraj inna przygodę pod szpitalem popsuł mi się samochód i musiałam wrócić autobusem, ale mi przykro było jechać autobusem z kluczykami w torebce:confused2:A zaplanowałam sobie, że jeszcze na zakupy pojadę i lipa:eek::eek:
 
reklama
Katasza gratuluje udanej wizyty i tych 4 kg( ja na razie 5 na plusie )
Stokrotka też gratuluję udanej wizyty ale zepsutego auta nie zazdroszczę.
Ja mam wizytę jutro po walentynkową i przed urodzinowo-imieninową.
 
Do góry