reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co się dzieje w moim brzuszku ?(z perspektywy lekarza)

aparat mam faktycznie elektroniczny ale taki bardzo dobry - pozyczony od taty a on jest po wylewie i musi takim mierzyc regularnie.
Jadlam chyba o 17, na pewno nie wczesniej. O 16 wzięlam tabletkę na cisnienie chyba przed mierzeniem (nie pamietam ale raczej po bym juz nie wziela) o 15 sie bardzo zdenerwowałam .
 
reklama
Kilolek ja wiem,ze pewnie Ty sama sie lepiej orientujesz,ale przypomne tylko ze takie aparaty po pewnym czasie musza byc "tarowane" w sensie sprawdzane,bo sie rozlegulowuja.Co rok powinno sie je dawac do sprawdzenia.Wiem,bo moj tatus
[*] tez mial po wylewie taki aparat do cisnienia.
Hm...zapytam sie w inny sposob,a ile czasu minelo zanim zjadlas obiad od ostatniego posilku?
 
o 14 cos jadłam ale to tak na szybko bo szłam do przedszkola.
Jak z tym aparatem to nie wiem. Ale na pewno cos bylo nie tak ze mna bo bardzo źle się czułam. Jutro pojde do apteki i zorientuje sie w cisnieniomierzach. Muszę sobie swoj kupic, bo ten tacie potrzebny
 
Kiloku,jak moge Ci poradzic to wez stetoskop(w sensie starej daty cisnieniomierz),bardzo odradzam te nowoczesne,ktore jezeli nie su hyper-drogie nie sa wcale takie dobre...ee..przepraszam,ze tak mowie,ale akurat w tym mam troche znajomosci :zawstydzona/y:
Co do cisnienia,moze byc ze przez stres,albo wlasnie jedno z naszych slynnych ciazowych slabniec,bo w Twoim przypadku to wlasnie to niskie cisnienie by na to wskazywalo.
Staraj sie byc spokojna i mniej nerwow o ile mozesz,trzymaj sie cieplutko i do lozeczka mykaj wypoczywac :*
 
witajcie! widze ze w tym temacie dzielicie sie informacjami po wizytach lekarskich :tak: wiec i ja napisze co u mnie i fasoli. Dzisiaj byłam lekarza i niestety szału nie ma, okazało sie ze musze lezec przez najblizsze 2 tygodnie ok 29 lutego zgłosic sie do szpitala, tam moja gin mnie ponownie zbada i sie okaze co i jak. Mam miekka szyjke macicy.Jezeli bedzie wszystko ok to super a jezeli nie to pewnie dostane jakies leki na podczymanie-sama nie wiem. Wiec najblizsze dni spedze chyba z Wami na forum, bo co tu robic :D 2tygodnie temu zaczełam chodzic na szkołe rodzenia i joge i niestety z jogi musze zrezygnowac, bo za duzo cwiczen rozciagajacych tam jest. A tak ciesze sie bo potwierdziło sie, ze bedzie corcia i ze ładnie przybiera na wadze, obecnie ma 1200 i jest bardzo ruchliwa :tak: a jezeli chodzi o wyniki krwi to mieszcze sie w dolnych granicach ale profilaktycznie musze pic sok z burakow albo kupic tabletki z burakiem, bo z wizyty na wizyte sa gorsze.
Anemia w ciąży to norma.Trochę żelaza i jest git.Wcale nie jestem za jedzeniem buraków w dużych ilościach ,bo jest masa różnych innych produktów mających zdecydowanie więcej żelaza niż buraki.Wklejam Ci ściągawkę ,z której ja korzystam.Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Za malo zelaza Pomozemy
o 14 cos jadłam ale to tak na szybko bo szłam do przedszkola. Jak z tym aparatem to nie wiem. Ale na pewno cos bylo nie tak ze mna bo bardzo źle się czułam. Jutro pojde do apteki i zorientuje sie w cisnieniomierzach. Muszę sobie swoj kupic, bo ten tacie potrzebny
Trzymaj się babolu .Damy radę .A ciśnienie masz takie prawie normalne .Klaudusię rodziłam z ciśnieniem 90 /60 i też dałam radę .
 
Kiloku,jak moge Ci poradzic to wez stetoskop(w sensie starej daty cisnieniomierz),bardzo odradzam te nowoczesne,ktore jezeli nie su hyper-drogie nie sa wcale takie dobre...ee..przepraszam,ze tak mowie,ale akurat w tym mam troche znajomosci :zawstydzona/y:
Co do cisnienia,moze byc ze przez stres,albo wlasnie jedno z naszych slynnych ciazowych slabniec,bo w Twoim przypadku to wlasnie to niskie cisnienie by na to wskazywalo.
Staraj sie byc spokojna i mniej nerwow o ile mozesz,trzymaj sie cieplutko i do lozeczka mykaj wypoczywac :*
wiem, ze stetoskopowy lepszy tylko sie zastanawiam czy u mnie bedzie dobrym rozwiazaniem, bo jak sie źle czuje to sobie nie zmierze stetoskopowym. ja jestem laik, wogóle sie nie znam.. najdziwniejsze dla mnei jets to, ze jak ja miałam 90/80 to ja byłam hiper nakrecona a przy 140/100 nie mogłam palcem ruszyc tak mi bylo słabo. mi się zdażały takie lekkie zaśłabniecia czesniej ale jak mowiłam lekarzowi ze przy takim cisnieniu to mowili ze widac przypadek i o cos innego chodzilo wiec podejrzewalam cukier ale cukier tez ok. Tego 140 na 100 mimo,z e źle bardzo przy nim sie czuje nie boje sie tak jak tego 90/80 przy którym czuję się nieźle tyle, ze pobudzona ale to mi sie wydaje niebezpiecznne jak taka mala roznica jest, powinno byc chyba co najmnije kolo 30 roznicy. No nic jesczez 8 dni i mam dzwonic do gina
 
Czesc dziewczyny... chcialam sie was spytac o rade, albo przynajmniej zebyscie mnie uspokoily bo dostaje paniki :( wczoraj bylismy na kontroli, i przy mierzeniu klatki piersiowej za pierwszym razem bylo 58 mm i lekarz powiedzial ze cos mala ta klatka, ze mam za 2 tyg przyjsc znowu zeby sprawdzic dlaczego, za drugim razem zmierzyl i bylo juz 67 mm i powiedzial ze juz jest dobrze ze poprostu dziecko zle sie ustawilo- ale i tak mam przyjsc za dwa tygodnie na KTG ( nasze pierwsze sluchanie serduszka tak w ogole). Nie musze mowic ze sie wystraszylam i ze ciagle o tym mysle.... nie mogla znalezc nigdzie jakie powinny byc normalne rozmiary dziecka w 27 tygodniu, przynajmniej w jakich granicach powinno sie to wszystko miescic jak na ten tydzien, zwlaszcza ze u mnie te skroty sa po niemiecku... AS ja wiem ze ty sie troche na tym znasz moglabys mi powiedziec jak to z ta klatka piersiowa wyglada?? bylabym ci wdzieczna!
podam tez inne wymiary ktore mam na zdjeciu:
KU (obwod glowy) - 26,9cm
FL (kosc udowa) - 5,1 cm
FOD ( dl. od czol do karku) - 8,9 cm
BIP ( dl. glowy od skroni do skroni) - 7,4 cm
 
reklama
Odebralam wyniki.Nie ma cukrzycy!!! :-) Za to jest infekcja drog moczowych,jak podejrzewalam.Reszta jakos ujdzie w toku.Morfologie i odczynnik zelaza bede miala za tydzien do zrobienia.Na 14:30 do gina :baffled:
 
Do góry