reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co się dzieje w moim brzuszku ?(z perspektywy lekarza)

Też gratuluję udanych wizyt.Ja mam za tydzień w środę dzień przed moimi urodzinkami a później ten test z glukozą.Dziś nawet dzwoniłam do laboratorium by się dowiedzieć co i jak i glukozy nie muszę sama kupować bo oni wszystko dają .oczywiście muszę tam posiedzieć dwie godzinki a najlepszy jest koszt bo dla ciężarnych to tylko 12 zł.
 
reklama
Gratuluje udanych wizyt.
Ja dziś byłam u położnej. Posłuchałyśmy serduszka,ogólnie wszystko ok.
Mam się zgłosić za 3 tyg dostane zastrzyk z Anti-D -poniewaz mam grupe krwi rh- i grozi konflikt serologiczny tu dają zastrzyki w razie w,w pierwszej ciąży tez miałam
 
Joasiu79 nie wiem czy wiesz ale jesli masz grupe minusowa to tu w UK powinnas jechac do szpitala za kazdym razem jak masz krwawienie- po to aby dali Ci to anty-D. Mi o tym nie wspomnieli.... i mialam to dopiero okolo dwa tygodnie po krwawieniu... (pisze to tylko tak na wszelki wypadek :tak:). Ja swoje anty-D mam 21 lutego.
 
Dzięki,nie wiedziałam o tym. Dostałam ulotkę wczoraj na ten temat ,później coś więcej poczytam czy cos tam napisane na ten temat. Chociaż w ciąży to chyba z każdym krwawienie bym pojechała do szpitala tak czy siak.
 
A u nas się bada przeciwciała w ciąży i jeśli są to się podaje immuno ,a jeśli ich nie ma to dopiero 1 dawka immuno podawana jest po porodzie.
;-):-):-)
 
Ja mam Arh- maz ma Arh+ V urodzila sie z Arh- ,wiec nic nie mialam podawanego.Teraz tez mam tylko kontrole co miesiac z krwi.Hm...pogubilam sie,to powinnam miec immuno czy nie?
 
fiore jeśli V urodziła się z rh- to nie musiałaś bo nie było konfliktu. Tutaj w UK każdej kobiecie z rh- dają ten zastrzyk w 28 tc bez sprawdzania grupy krwi ojca-u nas akurat TŻ ma rh+,ja dostałam tez zastrzyk po porodzie ponieważ Nati urodziła się z rh+
 
mam nadzieję, że nikt się nie obrazi, ale po przeczytaniu tego co napisałaś Joasiu odniosłam wrażenie, że tamtejszy układ nie do końca ufa w sprawę ojcostwa - dają zastrzyki na wyrost, bo a nóż widelec. Myślę, że mogły być takie sytuacje, gdzie to odniosło pozytywny skutek.
 
mam nadzieję, że nikt się nie obrazi, ale po przeczytaniu tego co napisałaś Joasiu odniosłam wrażenie, że tamtejszy układ nie do końca ufa w sprawę ojcostwa - dają zastrzyki na wyrost, bo a nóż widelec. Myślę, że mogły być takie sytuacje, gdzie to odniosło pozytywny skutek.


Alez oczywiscie ze masz racje. Moj maz ma tez grupe ujemna wiec istnieje bardzo male prawdopodobienstwo ze dziecko bedzie dodatnie-a mimo wszystko daja te antu-D... wszystko robia zapobiegawczo, jak to dobrze okreslilas-bo noz widelec :-D
 
reklama
Witajcie dziewczyny wczoraj nie miałam netu więc nie mogłam wejść, gratuluje udanych wizyt i oczywiście trzymam kciuki za następne. Ja po wizycie wszystko ok, szyjka długa i się trzyma jak to powiedział lekarz. Dostałam skierowanie na glukozę więc się muszę zebrać w sobie i iść. Dziękuje za wszystkie kciukasy:-)
 
Do góry