reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Ja majac swiadomosc co zalecaja obie te organizacje zdecydowalam rozszerzac diete po skonczonym 5 miesiacu czyli powiedzmy w srodku. 4m to bylo dla mnie duzo za wczesnie, a do 6go nie chcialam czekac. Stwierdzilam, ze sprobuje i jesli bedziw ok to ok, a jesli nie to poczekamy miesiac. U nas moment byl odpowiedni i jakos poszlo.
Grunt to obserwacja i nie robienie niczego na sile.
Dokładnie obserwacjia .
Dla nas 4+2 było ok
 
reklama
A nie za wcześnie na rozszerzanie diety? Jeżeli Twój synek je Twoje mleko to uważam, że ma jeszcze czas na inne rzeczy. Moja za 2 tygodnie skończy 4 miesiące, ale jeszcze nie zamierzam jej dawać niczego innego poza mlekiem a jest na mm.
Spróbuje zobaczymy czy wogole zechce jeśli nie to poczekamy
 
Przeważnie cud ale laktatorem też często ściągam. U nas największy problem to ból brzuszka zatrzymujące się gazy espumisan już nie pomaga.Kupka jak jest to wielkie święto nie robi jej regularnie.Jesli chodzi o urwanie to też jest uciazliwe tyle że nie cierpi przy tym A przy brzuszku już tak
U nas Alicja też robi kupkę rzadko,podobno na mleku mamy może tak się zdarzyć. Z tym że nie widać po niej aby bolał ją brzuszek
 
Jakie już duże [emoji7] ja już jestem na wykończeniu ze ściąganiem. Uczę Zoske bo nie chce jeść mm a powoli będę kończyć ściąganie bo już na prawdę nie mam siły. Jestem bardzo zmęczona.
Gwiazdeczki ile już waza?
5760 i 5989 [emoji173][emoji173][emoji173] ja bym chciała j3szcze miesiąc ściągać, potem zapasy z lodówki i tak sądzę że dotrwamy do końca 4 miesiąca. Dla mnie już te 2 miesiące to sukces ;-)
 
Z drugiej strony zalecenia ESPGHAN (European Society for Paediatric Gastroenterology, Hepatology and Nutrition) oraz PTGHiŻD (Polskiego Towarzystwa Gastrologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci) mówią, iż pokarmy uzupełniające należy wprowadzać do menu niemowlaka nie wcześniej niż po skończonym 17. tygodniu życia i nie później niż do końca 26 tż. Przedział ten jest dość szeroki, ale ma to swoje uzasadnienie! U donoszonych, zdrowych niemowląt około 4. mż. wykształca się zdolność przyjmowania pokarmów stałych – dojrzewają do tego zarówno nerki jak i przewód pokarmowy, dzieci nabywają umiejętność siedzenia z podparciem, osiągają dojrzałość neurologiczną pozwalającą na kontrolę ruchów głowy i szyi oraz jedzenie z łyżeczki. Dodatkowo zanika odruch wypychania z ust ciał obcych, utrudniający karmienie pokarmami innymi niż mleko we wcześniejszym okresie. Górna granica wynika natomiast z wyżej wspomnianej konieczności uzupełnienia niektórych składników odżywczych.Zobacz załącznik 903789 My rozszezałysmy 4+2
Ja też będę rozszerzać po skończonym 4 mż
 
Dziewczyny odnośnie uczulenia na krowie mleko. Dziś byłam u pediatry, mówił że takie uczulenie z reguły objawia się szorstką skórą na policzku (od ucha w stronę kącika ust). Wtedy trzeba odstawić nabiał i mięso wołowe. U nas póki co kupy są i to parę dziennie. Mam nadzieję że delicol pomoże na łatwiejsze wyjście:)
 

Wszystko co ma w sobie białko krowie. Czyli jogurty, mleko, śmietanę. Również wszystko co zawiera te produkty. Ciasta, ciasteczka, lody. Przeszłam na mleko sojowe, ryżowe bądź owsiane. Trzeba uważać bo w niektórych mordach jest mleko. Spróbuj przez te conajmniej 10 dni, ponieważ tyle utrzymuje się białko w organizmie maluszka. Może coś to da.
 
reklama
5760 i 5989 [emoji173][emoji173][emoji173] ja bym chciała j3szcze miesiąc ściągać, potem zapasy z lodówki i tak sądzę że dotrwamy do końca 4 miesiąca. Dla mnie już te 2 miesiące to sukces ;-)

Ja zapasów nie już w lodowce. Tzn mam dwa woreczki których nie użyje bo jestem na diecie bezmlecznej a tamte są sprzed tego okresu. Już duże dziewczynki [emoji173]️ fajnie, ze tak rosną [emoji6]
 
Do góry