reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Mam pytanko do dziewczyn po cc. Kuoowalyscie jakies specjalne opatrunki na rane czy potem w domu naklejalyscie zwykle plastry? Czego uzywakyscie na ranę czy tylko octanisept? Wiem ze jak rana już bedzie zagojona dobrze to bede ja smarowax wit d400 przez co blizna staje sie mniej widoczna ale to gdzies 4-6 tygodni po ale jak o rane dbac wczesniej
 
reklama
Moje mają już ponad 2400 i 2200, a terminowo jestem chyba blisko @shaggy.

OK. Poszukam postów, choć przyznam, że nie wiem jak :)
Kochana ja urodziłam 37 + 2 tc waga 3080 i 3200. Dziewczyny na początku chudly tersz jedt super. Mi się nie chciała macica obkurczac i straciłam masę krwi ale codziennie jest troszkę lepiej. Czuje się już całkiem dobrze :-) A Tu który jesteś tc??
 
Mam pytanko do dziewczyn po cc. Kuoowalyscie jakies specjalne opatrunki na rane czy potem w domu naklejalyscie zwykle plastry? Czego uzywakyscie na ranę czy tylko octanisept? Wiem ze jak rana już bedzie zagojona dobrze to bede ja smarowax wit d400 przez co blizna staje sie mniej widoczna ale to gdzies 4-6 tygodni po ale jak o rane dbac wczesniej
Mi zalozyli w szpitalu opatrunek, ktory trzymal sie 5 dni, a potem kazali tylko myc delikatnie przy kapieli i nakladac gaze zeby majtkami nie zahaczyc o szwy. A po tygodniu zdjeli mi szwy i zalozyli papierowe.
 
Mi zalozyli w szpitalu opatrunek, ktory trzymal sie 5 dni, a potem kazali tylko myc delikatnie przy kapieli i nakladac gaze zeby majtkami nie zahaczyc o szwy. A po tygodniu zdjeli mi szwy i zalozyli papierowe.
Ale jak. Ze przez 5 dni rana byla zaklejona jednym opatrynkiem?? Nie mylas tego przez ten czas?? Nie psikalas oktanuseptem?
 
Zgadzam się na 100%. Ja już zaczęłam 5ty miesiąc ściągania i też już podupadam z sił a i córcia coraz bardziej aktywna się robi. A śpi cała noc [emoji6] Dlatego walczcie o kp ile się da bo kpi łatwe nie jest szczególnie bez pomocników.
Ja tak samo już pięć miesięcy ale jeszcze miesiąc chce odciagac :)
 
Ale jak. Ze przez 5 dni rana byla zaklejona jednym opatrynkiem?? Nie mylas tego przez ten czas?? Nie psikalas oktanuseptem?
Dokladnie tak. To byl specjalny opatrunek, mozna bylo go moczyc i sie nie odklejal. Rana sie super goila. Teraz 16 miesiecy pozniej mojej blizny prawie nie ma
IMG_20180811_102050.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20180811_102050.jpg
    IMG_20180811_102050.jpg
    46,3 KB · Wyświetleń: 523
Dokladnie tak. To byl specjalny opatrunek, mozna bylo go moczyc i sie nie odklejal. Rana sie super goila. Teraz 16 miesiecy pozniej mojej blizny prawie nie ma
Zobacz załącznik 887017
Super ze to praktycznie niewidoczna rana:) mysle ze w szpitalu mnie poinstuuja co i jak. Bo byl teraz u nas w rodzinie przypadek ze tez koles przez 3 dni nie sciagal opatrunku i wdala sie bakteria
 
Ja miałam miec Cc na zyczenie wstępnie 2 stycznia ale moje dziecko miało inne zdanie na ten temat . W 35+1 w domu odeszly mi wody .Pojechalam na szpital i okazalo sie ze rodze rozwarcie na 4 cm .Pojawił sie problem bo o 21 wziełam zastrzyk z heparyny i 12 h nie moga podac znieczulenia.
Dali piżame pokoik z łazienka podpieli pod ktg i o 9 rano miałam miec Cc .Była 23 .......
Kazali sie zdrzemnąć do rana :laugh2::laugh2:
A ja zygałam dalej niż widze i miałam takie skorcze krzyzowe ze bardzo brzydko mowilam. O 4 sie dre zeby mi dali cos przeciw bolowego - dostałam Paracetamol :laugh2::laugh2::laugh2: skorcze bardzo czeste i bolesne sprawdzila rozwarcie 6 cm .Mowi jedziemy rodzic :eek: mowie jak to o 9 mam cc ...... dziecko chce już o_O
Mysle no nic .......coz zrobić.
Wiec tak rodziłam bez znieczulenia ......
No i nadszedł ten moment widze glowke ..... a głowka siup do gory spowrotem .Zaczeło zanikac tentno zrobili badanie pobrali krew z jej glowy ( juz dzwonil po anesteziologa) znow to samo gowka w dul i górę. Nie czekaliśmy na wynik badania zjawilo sie 20 ludzi i mowi Cc . Potem biegł za łozkiem i mówił badanie ok mamy czas Ewa .( czas ba cc bo to sa minuty )
Dostałam znieczulenie w krzyż cieli brzuch to wszystko czułam wiec dostałam w zyłe ( nie bylo czasu by czekac az zacznie dzialac ) o 7.55 na świecie pojawiła sie Marcelina 45 cm 2375 g .
W szpitalu byłysmy 10 dni bo miała zoltaczke i spadki cukru . Ale normalnie jest to 48-72 h i idziecie do domu .
Poród z przygodami ale dałaś radę [emoji214] [emoji106]
 
reklama
Do góry