reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Mi zalozyli w szpitalu opatrunek, ktory trzymal sie 5 dni, a potem kazali tylko myc delikatnie przy kapieli i nakladac gaze zeby majtkami nie zahaczyc o szwy. A po tygodniu zdjeli mi szwy i zalozyli papierowe.
A mi opatrunek zdjęli w szpitalu dwa dni po cc. Kazali wietrzyć ranę i ewentualnie przemywać tylko octaniseptem. I całkiem ładnie się goi.
 
reklama
Ja chce chociaż 3 msc ale nie wiem czy ogarnę.
@ludek mała na Twoim mleku śpi całą noc?? O której i ile zjada??
Moje jadły co 3 godziny ale teraz widzę że robią się wcześniej głodne:p

Jak robia się wcześniej głodne to chyba już potrzebują więcej zjeść. Moja ani razu nie przespała całej nocy. Budzi się mniej więcej co 3-2,5h.
 
No wlasnie rany super sie goja jaj jest dostęp swiezego powietrza tylki jak je wietrzyc jak bez majtow sie lazic nie da przez krwawienie? Przepraszam za te glupie pytania
Krwawic bedziesz powiedzmy 2 tygodnie czyli mniej wiecej tyle ile bedziesz miec szwy, a wtefy wg mnie lepiej miec opatrunek. A jak juz skonczysz krwawic, zdjema szwy to bedziesz wietrzyc. Prawda jedt taka, ze rana goi sie gorzej u osob, ktore maja do tego tendencje. Ja nie robilam z nia nic specjalnego, a zagoila sie peknie i juz 3 miesiace po porodzie byla malo widoczna.
 
Mam pytanko do dziewczyn po cc. Kuoowalyscie jakies specjalne opatrunki na rane czy potem w domu naklejalyscie zwykle plastry? Czego uzywakyscie na ranę czy tylko octanisept? Wiem ze jak rana już bedzie zagojona dobrze to bede ja smarowax wit d400 przez co blizna staje sie mniej widoczna ale to gdzies 4-6 tygodni po ale jak o rane dbac wczesniej
Ja mialam szfy wewnetrzne był supekek na początku i koncu na to przyklejone szfy papierowe . Normalnie to myłam ( papierowe stopniowo odpadaly ) po 10 dniach wyjeli nitke i juz.Mialam bez opatrunku narmalnie w bawelnianuch babciowych majtach . Nie sparuje niczym jeszcze jest czerwona 1 mm kreska ale prawie nie widac.
 
reklama
Ja mialam szfy wewnetrzne był supekek na początku i koncu na to przyklejone szfy papierowe . Normalnie to myłam ( papierowe stopniowo odpadaly ) po 10 dniach wyjeli nitke i juz.Mialam bez opatrunku narmalnie w bawelnianuch babciowych majtach . Nie sparuje niczym jeszcze jest czerwona 1 mm kreska ale prawie nie widac.
To zalatw sobie receptę na ta wit d400-to sa kapsulki. Trzeba ta zawartosc wycisnąć i tym smarowac-blizna staje sie jasniejsza. Ja na sobie jeszcze nie testowalam ale polecila mi to bardzo dobra znajoma ktorej córka miala operacje nogi i okropna blizne od stopy do kolana
 
Do góry