reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Dziewczyny powiedzcie czy lepiej się godzić od razu przy przyjęciu na rozcięcie krocza czy lepiej jak samo pęknie? Trochę mnie martwi pęknięcie a z 2 strony może liczę że się obejdzie i nie pęknę? Co myślicie? Co warto zrobić? Bo chyba taka ankieta jest? Przy okazji co myślicie o zzo?
Ja pisałam w planie porodu,że chce by mnie nacieli.Ale miałam dobrą położną i nie nacieli mnie i ochroniły moje krocze.
 
reklama
Dziękuję. Udało mi się znaleźć jej posty ;) Już doczytałam wagę urodzeniową, wzrost. Ciekawi mnie tylko jeszcze, ile przed terminem. Nas czeka cc, muszę tylko jeszcze załatwić papiery od lekarza. Termin porodu niby na 2 października, ale do tego czasu to chłopcy mogliby przekroczyć 4 kg. Za dwa tygodnie będę dopiero coś wiedziała. Kurcze. Chciałoby się znać termin porodu, czas pobytu w szpitalu i termin powrotu do domu. Zawsze dużo wymagam od życia :D
@adunnnia90 tez bliźniaki parka . Oboje ponad 3 kg 37 tc .
 
@Ewunka - miałam właśnie odpowiedzieć, że ten mój tekst o 4 kg to taki nieco wisielczy humor. Teraz zupełnie nie wiem, co napisać :) a rodziłaś przez cc?

Edit: doczytałam, że to nie Ty rodziłaś :)
Podpytuje o całość, bo mąż będzie w domu raptem 4-5 tygodni, a potem będzie znów na wyjeździe. Zastanawiam się, ile czasu zajmie pobyt w szpitalu, czy on w ogóle zdąży się coś pocieszyć.
 
Ostatnia edycja:
W czwartek miałam USG, kobieta umówiła mnie na kontrolne USG za cztery tygodnie, "ale proszę powiedzieć lekarzowi, że nie sądzę by wytrzymała pani do tego czasu". A lekarka po badaniu szyjki zaprosiła za dwa tygodnie na kontrolną wizytę i dopiero wtedy będziemy ustalać termin i szczegóły. Wstępnie liczy na poród 10-14 września. Więc już nic nie wiem :) ale czuję się trochę bezpieczniej będąc pod ich opieką (pl. Starynkiewicza w Warszawie) - niby dziki tłum i kolejki od cholery (osobno rejestracja, położna, USG i wizyta lekarska), podczas których spokojnie można sobie urodzić - a jednak lekarze pamiętają ustalenia z wizyt. Ba. Jedna wczoraj pamiętała naszą luźną rozmowę z kwietnia (niezwiązaną z ciążą);)

Mam nadzieję, że już do końca będzie dobrze.
 
reklama
@Ewunka - miałam właśnie odpowiedzieć, że ten mój tekst o 4 kg to taki nieco wisielczy humor. Teraz zupełnie nie wiem, co napisać :) a rodziłaś przez cc?

Edit: doczytałam, że to nie Ty rodziłaś :)
Podpytuje o całość, bo mąż będzie w domu raptem 4-5 tygodni, a potem będzie znów na wyjeździe. Zastanawiam się, ile czasu zajmie pobyt w szpitalu, czy on w ogóle zdąży się coś pocieszyć.
Ja miałam miec Cc na zyczenie wstępnie 2 stycznia ale moje dziecko miało inne zdanie na ten temat . W 35+1 w domu odeszly mi wody .Pojechalam na szpital i okazalo sie ze rodze rozwarcie na 4 cm .Pojawił sie problem bo o 21 wziełam zastrzyk z heparyny i 12 h nie moga podac znieczulenia.
Dali piżame pokoik z łazienka podpieli pod ktg i o 9 rano miałam miec Cc .Była 23 .......
Kazali sie zdrzemnąć do rana :laugh2::laugh2:
A ja zygałam dalej niż widze i miałam takie skorcze krzyzowe ze bardzo brzydko mowilam. O 4 sie dre zeby mi dali cos przeciw bolowego - dostałam Paracetamol :laugh2::laugh2::laugh2: skorcze bardzo czeste i bolesne sprawdzila rozwarcie 6 cm .Mowi jedziemy rodzic :eek: mowie jak to o 9 mam cc ...... dziecko chce już o_O
Mysle no nic .......coz zrobić.
Wiec tak rodziłam bez znieczulenia ......
No i nadszedł ten moment widze glowke ..... a głowka siup do gory spowrotem .Zaczeło zanikac tentno zrobili badanie pobrali krew z jej glowy ( juz dzwonil po anesteziologa) znow to samo gowka w dul i górę. Nie czekaliśmy na wynik badania zjawilo sie 20 ludzi i mowi Cc . Potem biegł za łozkiem i mówił badanie ok mamy czas Ewa .( czas ba cc bo to sa minuty )
Dostałam znieczulenie w krzyż cieli brzuch to wszystko czułam wiec dostałam w zyłe ( nie bylo czasu by czekac az zacznie dzialac ) o 7.55 na świecie pojawiła sie Marcelina 45 cm 2375 g .
W szpitalu byłysmy 10 dni bo miała zoltaczke i spadki cukru . Ale normalnie jest to 48-72 h i idziecie do domu .
 
Do góry