reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Luize nie kazał mi jechac na cito, bo mowi ze nie jest az tak zeby jechac, po prostu mowi ze termin 2 kwietnia jest dobry bo łozysko zaczyna wapniec.... no a ja juz panika moze pojade jutro gdzies jeszcze na ktg

Aisa fajna fura, gratuluje zakupu :)

Kotuska ja tez jestem jedynakiem i nigdy nie miałam do czynienia z niemowleciem, ale mam nadzieje ze jakos ogarniemy :)
 
reklama
Anulla28, nie wierz w takie gadanie naprawdę :) nie masz na to dużego wpływu a nie wierze ze skoro twoja mama tak miała to i ty musisz tak miec .
nam tutaj mówili w szkole rodzenia o masażu piersi olejkiem do pielęgnacji piersi kobiet karmiących juz od 38 tc, podobno stymuluje procesy produkcji i przepływu mleka.
Ja zamówiłam taki olejek z Weledy i mam zamiar sie masować, nawet dla samej pielęgnacji . Jesli będziesz rodzic SN to poproś aby ci dali mała odrazu, pierwsze dwie godziny sa podobno najważniejsze, najaktywniejsze wtedy sa hormony oksytocyny i prolaktyny odpowiedzialne za produkcje mleka.

My do pupci mamy tez welede.
Naturalne kosmetyki, mam nadzieje ze zdadzą egzamin.

Ja z laktatorem będę czekać do porodu, i potem zdecyduje. Jesli będę karmić piersią to laktator napewno kupie tylko pytanie czy elektryczny czy ręczny. Wszystko zależy jak dużo go bedzie.

Aisa79, fajny wozek !!

Kasik36, trzymamy kciuki.
 
Milena, a sudocrem w ogóle kupowałaś w razie czego? Kurczę, może lepiej z tym poczekać ażcoś się będzie działo, a nie tak wszystko od razu kupować.

Kasik, spokojnie, myślę że wytrzymasz do środy. Najważniejsze, że Cię zostawili i masz wpisaną cc, to nie będzie problemu.

Joasia, myślę, że łożysko wytrzyma. Już niedługo i ono chyba nie wapnieje aż tak szybko. Oby nic się nie działo i żebyś nie musiała się stresować i jechać na IP. I wtedy na spokojnie pojedziesz na cc po swoje największe szczęście ;-)
 
Anulla ja uzywam linomagu zielonego od urodzenia Hani i nigdy nawet nie miala zaczerwienionej pupy wiec dla mnie jest rewelacyjny. A rodzilam w lipcu i byly straszne upaly.
 
Lilka, dzięki :)
Liskka, mam nadzieję, że masz rację i tak będzie. Ja już mam wybrany laktator i kwestia go kupienia. A w hurtowni jest taka sama cena jak w necie, więc chyba poproszę przed porodem żeby mi odłożyli i w razie czego wyślę męża po niego. Jeszcze pomyślę jak to zrobić.
 
Jest jeszcze linomag z tlenkiem cynku, też na podrażnioną skórę. Ma podobne działanie do zielonego linomagu. Może kupię oba


Anulla jaki laktator wybrałaś?
 
Hej kobitki. Gratuluje na wstępie wszystkim mamuskom :) jesteście bardzo dzielne i troche wam zazdroszczę :) u mnie dzis po wizycie niedobrze. Szyjka całkowicie zgładzona co prawda bez rozwarcia i bez skurczy ale w każdej chwili moze cos sie dziać. Wiec lezenie i lezenie. Po świętach wizyta i skierowanie do szpitala. Tam podtrzymanie jak sie da do 38 tyg. I cięcie. Jestem w szoku ze tak szyjka sie brzydko zachowała ale nic nie mozna zrobić tym bardziej ze 2 tyg temu była ok. Kasik kciuki oby szybko poszło i tak pieknie wytrzymałas :) dziewczyny trzymajcie sie cieplutko :) ja leżę i zaciskam nogi :)
 
Ostatnia edycja:
Bardzo rzadko zdarza się żeby kobieta nie miała pokarmu, najczęściej są zatkane kanaliki albo laktacja przychodzi później - po cesarce zwykle na trzecią dobę. Tak mi mówiła położna od laktacji w szpitalu. U mnie się sprawdziło na 100%.
Z laktatorow polecala wszystkie firmy Medela oraz Canpol EasyStart. Mam go, jest dobry na regularną laktacje, ale na początek poproscie w szpitalu o przyniesienie wam szpitalnego profesjonalnego sprzętu i tym odciagajcie. Siara jest bardzo gęsta i taki lajtowy laktator nie da rady. Po wyjściu ze szpitala mąż wypozyczyl taki profesjonalny sprzęt z wypożyczalni, a ten Canpolu trzymamy na później, jak już mleczarnia będzie w pełni rozbujana i normalne (rzadsze) mleko.

Z laktacja u mnie było tak, że godzinną Helenę położyli mi na piersiach i napila się siary. Myślę sobie, jest dobrze. Potem nie karmiłam jej przez dobę, że względu na silne leki przeciwbólowe. No i jak mogłam z powrotem karmić to przeżyłam małe załamanie: pokarmu "nie było", Helena głodna a ja jestem złą matką. Po czym się rozplakalam. I na to wszystko przyszedł lekarz na obchód. Pan doktor czarny jak heban (!) a wokół niego horda studentów (ja to mam szczęście) i położna z epickim pytaniem "pani płacze?". Nie, cholera, robię pranie.
A afrykański doktor zachował się super, wyprosil studentów, porozmawial ze mną jak z człowiekiem i za kwadrans przyszła ta położna laktacyjna z laktatorem i szczegółowymi konsultacjami. Robiłam tak jak kazała i 24h później wyglądałam jak Madonna z wielkim cycem Van Klompa ;) czyli miałam nawał pokarmu, ale to już osobna historia.

Wiec nie denerwować się, tylko śmiało prosić o pomoc. Oni od tego tam są.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Joasia, Kotuśka ja tez jedynaczka i nie miałam kontaktu z niemowlakami. Ale powiem Wam że to samo przychodzi. Dają Ci dzieciaczka i wiesz że jesteś dla niego mamą i poprostu robisz wszystko :) Co prawda na poczatku nie wiadomo co ono chce i tak strzelasz a to moze cyc, a to pieluszka a to zmiana pozycji ale potem juz wiadomo o co chodzi :)

Ja uzywam zielonej masci linomag i jest super, a jak pojawia sie jakies zaczerwienienie to smaruje sudocremem i odrazu przechodzi. Wiec polecam taki zestaw.

Anulla bedziesz zadowolona z laktatora aventu. Tylko jak masz taka silikonowa nakladke masujaca to uzywaj bez tego bo latwiej idzie. Taki mnie uczyla pielegniarka laktacyjna.
 
Do góry