reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Czesc dziewczyny!Dziekuje bardzo!Jutro Was poczytam,mialam tu problem z internetem.Jestesmy jeszcze w szpitalu,Lucy spi obok :) 2 dni jak pisalam starali mi sie wywolac porod,bez skutku.Dostalam zel,wody odeszly,pare skurczy,znowu wody i nic.W czwartek przeniesiono mnie na porodowke.Polozna mialam fantastyczna,skonczyla ksiegowosc i rzucila to w cholere bo serce rwalo sie do poloznictwa.Prawdziwa z powolania.ciepla,radosna.Byla w trakcie szkoly jeszcze,zostaly jej 2 egzminy :)Po badaniu stwierdzila ze porod nawet sie nie zaczal,szyjka nie w pozycji itp.Podala mi oksytocyne i zapytala czy chce epidural od razu czy najpierw zobacze jak jest bez.Wiec wzielam bez i po paru skurczach juz wolala anestezjologa.W miedzy czasie dostalam gas,ktory jest fantastyczny.Skurcze z oksytocyna sa strasznie mocne.Epidural dziewczyny to podstawa,to jest jak porod spa.9 godzin tam bylam i nawet drzemalam.Po paru godzinach mialam rozwarcie na 4 cm i wszyscy byli happy.P 9 nic sie nie zmienilo ,ciagle 4 :)Decyzja cesarka.Znowu epidural,pozniej morfina i nie wiem co tam jeszcze mi dali,ale wieczorem juz bylam pod prysznicem i biore raz dziennie 2 paracetamole profilaktycznie i nic nie boli i nie ciagnie.Jest dyskomfort ale myslalam ze bedzie gorzej.Lekarze,pielegniarki i cala zaloga cudowni,ja nie wiem skad moj konsultant sie wzial :)Robia Lucy badania na cmv,wszystko wiedza,Mialam strazaka przy porodzie,na zmianie musial zrobic kurs jak odbierac porod.Na naszym sie tylko zmeczyl i poszedl do domu,bo Lucy zadecydowala ze nie wychodzi hihi.Mala jak na razie spi i je i tak w kolko.Jest przesliczna i kawal z niej kobietki.Zdjecie wrzuce jak tylko bede w domu,bo tu sa jaja z internetem i nie mam kabelka.Dziekuje jeszcze raz za kciuki od Was,przydaly sie!:tak::happy:
 
Peti szczesciara z Ciebie że masz maleńką przy sobie :-) No i super że wszystko poszło w miarę ok, że teraz Cie nie boli. A jednak Lucy upaciuchem została do końca :-) Jak by nie cc to byś jeszcze z miesiac w ciązy chodziła:-D:-D Czekamy na zdjecia a narazie odpoczywajcie i cieszcie się sobą.
 
Jogo, lenka- jeśli wszystko dobrze się skończy to to będzie jak wygrana w totka ale niestety przedemną jeszcze długa droga... Jestem w 24 tygodniu ale dzieciaczki troszkę mniejsze i jeszcze przez jelita starszńie mi się brzuch napina i moja lekarka boi się skurczów macicy... I przedwczesnego porodu. Co do imion to ja chciałam Gabriela i Zuzię ale mojemu mężowi średnio,leżą i na razie stanęło na Tymonie i Karolinie ale to się jeszcze może zmienć:)

Bziumelka- już mam receptę na utrogestan. Zobaczę czy sama podjadę czy przez tą aptekę będę zamawiać. W każdym bądź razie jakbym jechała to może Tobie trzeba kupić?
 
Wy to dziewczyny jestescie fantastyczne,caly czas trzymalyscie kciuki:happy:.Troche juz Was przeczytalam.
Gratulacje dla nowych ciezaroweczek
.
Widze ze Wasze skarby rosna zdrowo i wszystko jest dobrze,super.
Minni coreczka przepiekna!
Esiek z rozmiarem to roznie jest.Lucy zmiescila sie w body newborn,ale w spiochy tylko 1,reszta za mala.Wkladam jej juz spioszki od 0-3.
Ja nie wiem po kim on jest taka duza,moze nam zarodki pomieszali haha.Chociaz pamietam jak lekarz ktory prowadzil 1 moja ciaze powiedzial ze 2 moje dziecko bedzie na pewno wieksze.Lucy ma 56 cm wzrostu.
Emilia gratuluje synka!
Co ja sie tu jeszcze dowiedzialam?Wody nie odejda wszystkie na raz,nawet jak sie tak wydaje,odchodza systematycznie az do porodu.Dziecko bez wiekszosci wod moze siedziec sobie w brzuszku 3dni spokojnie,druga polozna powiedziala ze nawet tydzien:szok:.Tylko chodzi o podanie antybiotyku po ilus tam godzinach,mnie podali po 20stu jakos.Czop odlecial mi pozniej , i znowu moze wypadac po trochu do samego porodu.
Lucy byla strasznie zasluzowana,dzieciaczki po cesarce sa bardziej niestety na ten sluz narazone.Pozbywala sie tego sluzu wymiotujac przy karmieniu.I wazne mam ja karmic co 3-3,5 g i budzic na jedzenie.Chodzi o caly proces odsluzowywania i zeby nie tracila na wadze.Tylko obudzic ja to jest problem,nie zawsze sie da :)Ale juz sie reguluje wszystko i sluzu prawie nie ma.Smoczek tez pomaga na wydalanie sluzu,chodzi o ssanie.
O jezeli ktos chce byc na diecie w Irlandii w szpitalu to niech sie zaopatrzy w swoje jedzenie,mowie takze o diecie pooperacyjnej.Nie ma tu czegos takiego .Ja juz w dniu cesarki dostalam tosty i jajecznice,wieczorem moglam sie napic gazowanego napoju,a wczoraj byla pizza na obiad :)I nikomu nic nie jest :)Podejscie jest takie,najmniej sie stresowac i teraz ja to wszystko widze i bardzo mi sie to podoba.A najbardziej porod bez stresu.Nawet byly gratulacje od pielegniarek jak mi wody odeszly i wielki uscisk od siostry ktora transportowala mnie na porodowke.No i wielkie pozegnanie z moja polzna Kim,bo skonczyla zmiane a ja jeszcze "rodzilam".Wszyscy maja usmiech na ustach.Irlandczycy tacy wlasnie sa.
Dziewczyny nie da sie opisac szczescia z posiadania malenstwa,niewazne czy to pierwsze dziecko czy nie.Ja sie balam troche przyznam szczerze i potem myslalam sobie ze pewnie z tego mojego strachu mala siedzi ciagle w brzuchu:-)Ale jak zobaczylam te wszystkie kobiety w 42 tygodniu ciazy,to pomyslalam ze to niemozliwe.
Teraz ja bede trzymac kciuki za Was:happy:.
 
Peti - z twoich postów aż bije dobre samopoczucie, epidural Cię trzyma czy to Lucy tak działa :) Kochana niestety muszę Cię wywalić z kalendarza WRESZCIE , mamy nową liderkę :D

Ja mam jutro pierwsza od miesiaca wizytę, nie wiem czy liczyc na USG ale proszę o kciukasy !!!
:

SIERPIEŃ
1. MADZIA I PIOTR (18 sierpień) córka
Hanna
2. ELLENI (28 sierpień) córka Adrianna
____________

WRZESIEŃ
3. NIEPOKORNA (1 wrzesień) syn Oliwier
4. JOGO (2 lub 6 wrzesień) córka Nadia
5. ZUZIA2011 (5 wrzesień) syn

____________

PAŹDZIERNIK
6. MAJKA201 (12 październik) syn
7. MADZIA76
(18 październik) córka Marcelina
8. LENKABAR (30 październik) syn Filip
____________

LISTOPAD
9. Bzibziok (7 listopad) syn Michał
10. FOOTE
(5 listopad) syn Jerzy
11. LOLITKA200 (13 listopad)
12. ESIEK (19 listopad) córka Małgosia
13. EMA51 (27 listopad) syn Jan

____________

GRUDZIEŃ
14. _Infinity_ (12 grudzień), córka Lenka
15. Ona232
(12 grudzień), syn Antoś

____________


2015

STYCZEŃ
16. Hope84 (1 styczeń) córka Nina

17. szczerbatka (13 styczeń) syn Piotruś
18. Magda_7891 (19 styczeń)
19. Bziumelka (20 styczeń) córka Sonia
20. Oktavi (22 styczeń), córka Jagienka
21. Emilia M (29 styczeń)
____________


LUTY
22. Genna (19 luty), niespodzianka :)

 
Witajcie dziewczynki

Na początku serdecznie gratuluję nowych pociech w brzuszku i po drugiej stronie brzuszka.
elleni jak się czujesz? Masz ustalony termin cc?

peti gratuluję córci....duuuuużej córci

madzia śliczny brzuszek

zula
synek i córcia! WOW! gratuluję

Zobacz załącznik 639202

A to moja "kruszynka"
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry