reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

dzięki wielkie dziewczyny za kciuki itp. Informuję, że mój stan się nie zmienił od wczoraj:-p chociaż krzyze chcą mi wyskoczyć z ramy:sorry: byłam wczoraj w takim szoku po tym ktg (liczyłam, że już zostanę w szpitalu a tu du.pa blada), że nie dogadałam się z moim ginem, ale analizując sytuację to tak: zapytał czy dostałam od niego skierowanie i głupia nie zapytałam jakie skierowanie tylko powiedziałam, że ustaliliśmy, że we wtorek przyjdę do niego do gabinetu na 13.30. Na co on,że ok, w takim razie załatwimy to we wtorek. Zapytał też na kiedy konkretnie mam termin i co to za dzień (bo on ma dyżury w szpitalu w czwartki)
I tak sobie teraz wymyslilam, że on może we wtorek da mi na środę (bo na środę mam termin) skierowanie do szpitala i będzie chciał mi pomóc urodzić :-D jak myślicie, ma to sens?
 
reklama
Ja jeszcze z jednym pytaniem... Bo zaczynam świrować. Robiłam betę od 9 do 19 dpt co 2 dni i przyrastała przepisowo - tzn raz więcej, raz mniej, ale zawsze więcej niż magiczne 66%. Przed wizytą poniedziałkową lekarz kazał zrobić profilaktycznie betę. Dziś, w 27 dpt, wyszła 20869, a z moich wyliczeń procentowych (czyli gdyby od 19 dpt przyrastała co 48 godzin około 60%) to powinnam miec około 30000. Czy możliwe jest, że w pewnym momencie beta przyrasta mniej niż 60%? Jeżeli to głupie pytanie, to przepraszam, ale ja już panikuję, a nie dam rady w niedzielę zrobić powtórki bety....
 
alternatywa miałam taki sam problem jak Ty, mniej więcej w podobnym dpt i nie jesteśmy w tym temacie jedyne ;-) bardzo się wystraszyłam, ale lekarz na wizycie wytłumaczył mi, ze na tak wysokich poziomach bety nie ma już żadnych reguł i, zeby w ogóle już na te wyniki nie patrzeć, bo teraz już liczy się tylko obraz USG :) także nie stresuj się, Twoja beta ma prawo być na takim właśnie poziomie

Wkurzajace jest, że co rusz jakis lekarz każe robić "profilaktycznie" betę przed wizytą na której i tak zrobi USG i co chwilę któraś dziewczyna niepotrzebnie wpada w panikę i przeżywa dodatkowy stres :wściekła/y: ehhhhh Ci lekarze...
 
Ostatnia edycja:
alternatywa śpij spokojnie, dobrą betę masz :) ja ostatnią wizytę w klinice miałam na usg serduszkowym i dopiero po porodzie wyslalam im kartkę z pozdrowieniami ;)

Mówicie, że wyprzedaże w h&m? aż pójdę zobaczyć :)
 
Szyszka ja mysle ze to ma sens,jezeli do tego czasu nie urodzisz oczywiscie:-)Pogadaj z nim we wtorek jak on to widzi.Tym bardziej ze masz juz skurcze.a tak w ogole,jak czesto je masz.I jak w nocy,spisz?

Minni to Ty juz na sto procent bedziesz nastepna,jejku jeszcze tylko 4 tygodnie,super!:happy:
 
Ja tez dzisiaj zakupiłam w h&m 2 pary spodenek na lato i jedna sukienkę wszystko za 50proc:) super bo akurat spodenek mi brakowało. Tyle pisalyscie o pakowaniu torby do szpitala ze zakupiłam tez kilka rzeczy dla mnie do torby.

alternatywa miałam dokładnie taka sama sytuacje i przeryczalam cała noc z tego powodu a na usg pieknie rozwijająca sie ciaza :) przy tych wartościach bety juz sie nie powtarza . Tylko obraz usg jest teraz dla ciebie wyznacznikiem. Moj lekarz podarł kartkę z moim ostatnim wynikiem i kazał o nim zapomnieć i wiecej nie robić bety!
 
reklama
alternatywa ja miałam tak samo :tak: Na początku robiłam betę dla siebie i przyrastała pięknie, później też lekarz kazał mi zrobić zarówno na wizytę pęcherzykową i serduszkową - oczywiście się załamałam bo nie przyrastała tak jak wcześniej - na szczęście okazało się że tak jak piszą dziewczyny beta zwalnia powyżej kilku tysięcy, później w ogóle zaczyna się podwajać nawet co 4 dni. Także na pewno jest ok :-)
 
Do góry