reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

niby chodzi o zawartosc kofeiny w herbacie, tylko sorry, skoro zaleca sie ciezarnej picie czarnej herbaty to niby w czym ta zielona ma byc gorsza? przeciesz jest zdrowa, pelna przeciwutleniaczy. Pij kłaczku jak lubisz, nie dajmy się zwariować.
Ja własnie piję z jaśminem, moja ulubiona "ahmad tea" z kwiatami jaśminu w srodku, ah pycha
 
reklama
Mnie zielona z jasminem zalatuje niespozywczo. Zdecydowanie czuc mocno jasmin. Lubie ten zapach, ale okazuje sie ze nie w herbacie. Od niedawna zasmakowalam w zielonejm testuje dostepne smaki. W Polsce mialam swoje ulubione, tu ich nie ma.
 
hejka! wtrącę się co do tej herbaty, bo coś mi się po głowie tłucze z czasów, kiedy szukałam po necie co mogę a co nie w ciąży. Wiem, że o herbacie białej, co się tyczy chyba też trochę zielonej, było że jest niewskazana chyba właśnie przez te przeciwuleniacze, czy inne cuś co zapobiega ewentualnemu namnażaniu się komórek rakowych. I właśnie z tego względu niewskazana biała jest w ciązy, bo tak jak młode rakowe komórki to cuś uszkadza/pożera, tak samo może szkodzić na młode komórki fasolki
 
Hej Dziewczyny.
Dawno nnic nie pisalam ale to dlatego że bardzo duzo sie u mnie dzieje. ale czytam Was codziennie. Mój Szwagier <29 lat> miał wylew masakra poprostu, a moją Szwagierke facet wywalił z chaty w 5 miesiacu ciazy bo nie chce znac ani jej ani dziecka a ona na dodatek jest w UK i teraxz jest tam sama moze wróci zobaczymy.
u mnie 17dc a ja mam jakos wilgotno jakby owulacja ale nie wiem cykl bardzo owocny mamy wiec mam nadzieje ze @ nie przyjdzie. ale sie nie nastawiam za bardzo. dzisiaj w kosciele kilka dziewczynek podchodziło do nas i sie uśmiechały a wczoraj widziałam bociana- czy to jakis znak?? zobaczymy czy te swieta beda szczesliwe?
pozdrawiam
 
moze cos w tym jest, poszperalam troche ale naprawde znalazłam tysiące opinii:


1. Zielona herbata nie jest do końca dobra dla ciąży. Nie oznacza to, że musisz z niej zrezygnować. Wystarczy znać umiar a wszystko będzie dobrze. Odpowiednią ilością wypitej herbaty w przypadku kobiet w ciąży jest DO 2 filiżanek.
Minusy: Zielona herbata pita w rozsądnych ilościach (do 2 filiżanek dziennie) nie zagraża dziecku, ale większe ilości mogą być naprawdę niebezpieczne. Może to spowodować gorszy rozwój płodu, czyli po prostu zahamowanie wzrostu komórek.





2. Czy w ciąży można pić zieloną herbatę? Słyszałam bardzo różne opinie na ten temat. Dotąd wypijałam jej nawet kilka filiżanek dziennie, ale boję się zaszkodzić dziecku.

Zielona herbata jest bardzo zdrowa, dużo zdrowsza od czarnej, doskonale oczyszcza organizm i poprawia samopoczucie. Nie sądzę, by pita w rozsądnych ilościach kilku filiżanek dziennie mogła w jakikolwiek sposób zaszkodzić dziecku. lek. med. Agnieszka Kurczuk-Powolny


Wynika z tego, ze sa lekarze, ktorzy nie widzą przeciwskazan, a gdyby chcialo się byc wybitnie ostrożnym to do 2 filiżanek dziennie nie zaszkodzi
 
Dziewczyny...

jestem załamana... dzis w nocy o 2 zmarła moja siostra cioteczna.. Miała zaledwie 26 lat, po ślubie 9 m-cy.. Dopiero co bawiliśmy się na weselu.. Tak o ... poprostu odeszła w szpitalu, tam gdzie powinni jej pomóc.. Zostawili ją zamiast operować.. Tętniak aorty.. Ciocia (jej mama) jest we Włoszech i nie wiem jak sobie z tym popradzi.. Dopiero co ją infrmowaliśmy o śmierci babci a teraz taka tragedia..
 
reklama
a mi jakoś dziś bardzo ciężko , weszłam na forum pażdziernik 2011 gdzie zapisałam sie na początku marca i jak czytam co dziewczyny piszą to wyć mi sie chce. Mojego M bolał w nocy ząb wiec wiecie jak to jest jak faceta coś boli to wszyscy na bacznośc i jestem niewyspana . Dziś byłam w prcy od 9 do 22 i po prostu już nie mam siły na dodatek coś czuje że hemoroidy:zawstydzona/y:mi sie odzywają coś tam pobolewa . Wizyte u gina mam w piątek zobaczymy co bedzie dalej .Strasznie tęsknie za Moim Aniołkiem Kochanym , za moją Gwiazdeczką oj ...tak strasznie jest mi ciężko. dobranoc
 
Do góry