reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

FOKI - boskie !!!! Kłaczek jesteś The Best

Daa i Mysza urodziły - razem mają parkę : Darie i Szymonka :)

A mi to dzisiaj okropnie zimno , nie mogę się zagrzać . Brrr

Trzymajcie się ciepło!
 
reklama
Zjola, AS bardzo Wam wspolczuje
[*]
Umowilam sie na wizyte u ginekologa jak bede w Polsce (z czego sie bardzo ciesze bo w koncu ktos mnie "pooglada" po zabiegu) i on kazal mi zrobic badania:mocz, morfologie, poziom cukru,toksoplazmoza, cytomegalowirus. Czytam o tych badaniach na internecie i wyczytalam ze toksoplazmoza moze byc igg badz igm i teraz nie wiem ktora ja mam zrobic. czy ktoras z Was robila takie badania?
 
Punkt 3 angielskiego credo w temacie języków zalatuje mi arogancją. Poczuwam się do pewnej narodowej dumy (zarówno z powodu... jak i wbrew...) ale uważam że tak jak nie jest w porządku przyjechać do jakiegoś kraju z zamiarem zamieszkania w nim i bez podstaw języka, tak twierdzenie że każdy powinien znać mój język, zatrąca butą. Bo coż z tego że uniwersalny? To samo mogli by twierdzić Hiszpanie i Portuglaczycy, zważywszy że cała Ameryka Środkowa i Południowa tymi językami się posługuje. Tyle że to języki narzucone, więc jak dla mnie hiszpański jest tak samo właściwy Indianom z amazońskiej dżungli jak dla nas był rosyjski. No, tylko tam się bardziej zakorzenił przez wieki. A angielski? Bo skolonizowali kiedyś pół świata? Jak patrzę teraz na Anglików to zastanawiam się w jaki sposób ten naród kiedyś dokonał takich podbojów - od tamtej pory musiały im niewąsko jaja zmięknąć. Może się mylę, ale to co widzę jawi mi się narodem ludzi bardzo wygodnych, cokolwiek rozmemłanych, wymiękłych, rozlazłych. Leniwych. Nie kwestia temperamentu - legendarnej angielskiej flegmy - nie, wygodnictwa raczej.
Linnea, dzięki. Moje pozytywne myślenie to zasłona dymna, ale dobrze że działa. I cieszę się jeśli udaje mi się wpuścić trochę zabawy w poważny klimat tego wątku bo uśmiech jest nam potrzebny i czasem myślenie o wszystkim byle nie o staraniach, ryzyku, powodzeniu lub stracie. Kiedyś trochę dziennikarzyłam, bawiłam się w interwencje a w wolnych chwilach w felietony... Stare czasy. Też ćwiczę dobieranie się do własnego chopa, drobne prowokacje (a że mężczyźni to takie mniej domyślne, jak to ktoś kiedyś powiedział - proste urządzenia) to i prowokacja na całego się zdarzy. Ale żeby raz na dwa dni? O, nie! Miałam @, potem on 3 nocki pod rząd - niech odrabia bo jak nie, to w pole pogonię a mam 7ha w doniczkach. Życie to nie je bajka!
Nie, czarna, ja się specjalizuję we wpadkach i wszelkiego rodzaju qui pro quo - talent samorodny. Ale dzięki za granta! I za fajne wieści - dobrze wiedzieć że komuś się udaje bo u nas akurat zrobiło się smutno. Cholera, dwie tam, dwie tu - bilans musi wyjść na zero?

Spoko, laski, my im jeszcze udowodnimy że ta księgowość to z czapy wyszła - my im jeszcze urządzimy wyż demograficzny!
 
hejka dziwczyny no maz przywioz test zrobilam poczatkowo byla slaba druga kreska pozniej znikla nie wiem co myslec piersi okropnie bola juz cale czekam do 30go jak sie nie pojawi @ to kolejne testowanko...
 
isza a kto Ci powiedział, że idzie się do szpitala? Ja miałam robione hormony bez żadnego szpitala. Poszłąm tylko do pobieralni krwi przyszpitalnej... pobrali i pojechałam do domu. Na następny dzień odebrałam wyniki.. Ale płaciłam za badania..

Jeśli robisz prolaktynę (ja robiłam) trzeba być na czczo i najpierw raz pobierali...potem dostałam tabletkę i trzeba było odczekać godzinę i znowu pobieranie krwi.. Ja musiałam jeszcze jedną godzinę odczekać i miałam trzecie pobieranie... Tak ze trochę głodna się zrobiłam przez ten czas..
 
Ostatnia edycja:
Aga2323 - oba. Zarówno IgG jak IgM - oba miana są ważne, dzięki nim ustalisz czy miałaś w ogóle kontakt z wirusem, a jeśli tak to czy infekcja jest przebyta i pozostawiła przeciwciała, czy jest "świeża". I tak: Jak nie miałaś kontaktu i oba miana są ujemne to musisz się pilnować, jeśli miałaś w przeszłości to najlepiej bo sprawa jest z głowy.
Cześć, Isza! Wytaczasz ciężkie działa?
 
reklama
Kurcze, nie pamiętam.... Za toxo płaciłam w czerwcu chyba w sumie coś koło 80zł, we wrześniu robiłam cytomegalię i herpesa to mi wyszło ponad półtorej stówki - chyba też tak jakoś. I chyba też zależy od przychodni bo robiłam w Brzesku, a w Sączu widziałam cennik i było coś taniej. Tanie nie są.
 
Do góry