reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

guska myśle podobnie jak Ty ale stwierdziłam ze skoro dostałam skierowanie to skorzystam jeszcze maz musi doniesc skierowanie bo mialam tylko ja
mam jeszcze skierowanie na badania imunologiczne myśle ze sa bardziej potrzebne
tylko zanim porobie te badania czekajac jeszcze długi czas na wyniki to bedzie chyba koniec roku a latka leca
 
reklama
dosia24
guska35 czy tylko test na chlamydie kosztuje 300zl???:szok: moj gin mówil ze u niego moge sobie zrobic ten test, co zreszta mam zamiar zrobic w tym miesiacu ale mówił ze kosztuje to 40zl.
wejdz na strone urogin.pl, tam jest test uroginPronatal, test bada chlamydie mykoplasma, ureaplasma, i wirusa opryszczki czyli 4 rodzaje bakterii, i kosztuje 298 zl dokladnie
Nie wiem czy twoj gin proponowal ci to samo, ale raczej nie.
 
Witaski!!!
Dziś u nas deszczyk zawitał i cosik , gdziesik słychac grzmoty burzowe !!!
A córcia w brzuszku szaleje na całego to juz 24 i 2 tc nie mogę doczekac sie az będzie lezała koło mnie........ taka malutka , cieplutka i pachnąca .Jak narazie niech sobie podrosnie i czekamy na nią we wrześniu.
Jak mąz kupi dziś truskaweczki to będę robiła kompociki mniam mniam
Pozdrowienia dla wszytskich zafasolkowanych i dla tych które na to oczekują
 
tak dokładnie nie wiem ale wydaje mi sie ze sa to badania na zespol antyfospolidowy czy jakos tam Dostałam te skierowania od swojej gin po drugim poronieniu Musze troszke poczytac na ten temat
 
to ja juz zrobiłam badania w kierunku zespolu antyfosfolipidowego, ale trzeba je powtórzyć w czasie ciązy bo po są ponoć okłamane. mi wyszly ok, zresztą jak wszystkie inne badania.
 
6. Badania immunologiczne
Nieprawidłowości alloimmunogenne (na partnera) - szczepionki (nie stwierdzono
ich skuteczności)
Autoimmunologiczne (na wlasne komorki). Przyczyny poronień nawracających są
najczęściej rozpatrywane w aspekcie zespołu antyfosfolipidowego. Zespół ten
został po raz pierwszy opisany przez Harrisa w 1987 roku i obejmuje
współistnienie przeciwciał antyfosfolipidowych, w skład których wchodzą
antykoagulant tocznia i przeciwciała antykardiolipidowe z poronieniami
nawracającymi, chorobą zakrzepową lub trombocytopenią.
Największym problemem jest brak standaryzowanych, laboratoryjnych testów do
wykrywania przeciwciał antyfosfolipidowych. Za test z wyboru do wykrycia
antykoagulanta tocznia uznano test Russela z jadem żmii (dRVVT), który jest
bardziej czuły niż czas tromboplastynowy (APTT) lub czas kefalinowo-
kaolinowy.
Natomiast przeciwciała antykardiolipinowe IgG i IgM są wykrywane przy pomocy
testów enzymatycznych.
Leczenie: podawanie aspiryny oraz heparyny
Leczenie małymi dawkami aspiryny poprawia rokowanie ciąży, natomiast
połączenie
aspiryny i heparyny w sposób istotny zwiększa szansę urodzenia zdrowego
dziecka. Odsetek żywych urodzeń przy leczeniu tylko aspiryną wynosił 42,
podczas gdy przy połączeniu aspiryny i heparyny wzrósł aż do 71 proc. Taka
kombinacja umożliwia prawidłową implantację zarodka we wczesnym okresie ciąży
i
zapobiega zmianom zakrzepowym w naczyniach macicy i łożyska.
Badania w Warszawie robi
Samodzielna Pracownia Krzepnięcia Krwi i Hemostazy Instytutu Hematologii i
Transfuzjologii w Warszawie, prof. Stanisław Łopaciuk (badania na
przeciwciała
antykardiolipinowe)
W przychodni - konsulatcje hematologiczne dla kobiet w ciąży lek. med.
Izabella
Kopeć
Zgłoszenia pacjentów pierwszorazowych pon - pt godz. 9.00 - 13.00.
00-957 Warszawa ul. Chocimska 5
centrala tel. (22) 849 36 51
fax (22) 848 89 70
Ogólnych informacji dotyczących uslug medycznych udziela: Dział Obsługi
Działalności Leczniczej tel. (22) 646-41-24, (22) 849-36-51 wew. 269.
 
Modroklejka :-) Slicznie pieski i dzidzia tez.

Slodziutka, trzymam kciuki!

Mala, z ta praca to skandal... Czy istnieje cos takiego jak sad pracy??? Jezeli juz nie istenieja zadne ludzkie uczucia....

Wtrace slowko na temat chlamydii bo swego czasu kopalam internecie na jej temat. Byl to JEDYNY test, ktory wykonano po stwierdzeniu ciazy obumarlej ( jak to okropnie brzmi :-(). Mialam pobrany wymaz i pytalam dlaczego mi robia akurat ten test. Lekarka wytlumaczyla mi, ze chlamydioza jest uwazana za chorobe przenoszona droga plciowa podobnie jak kila czy AIDS, wiec wykonuja ja rutynowo. Moze byc bezobjawowa i powodowac poronienie.

ALE jezeli wiec zyjecie w monogamicznych zwiazkach i nie mialyscie bujnej przeszlosci seksualnej ;-) to prawdopodobienstwo, ze jestescie zarazone jest minimalne.
Wiekszy sens ma wiec robienie np. toxo czy cytomegalii.

Istnieja opinie (nawet wsrod lekarzy :szok:), ze mozna sie nia zarazic nawet na basenie albo przy korzystaniu z publicznej toalety, ale to chyba dlatego, ze tak mozna zlapac np. rzesistka, ktory wywoluja bakterie z tej samej rodziny. Moze znajde gdzies artykul w ktory o tym przeczytalam, to Wam wkleje linka.

Caluski!
 
reklama
a jakie jeszcze inne badania robiłaś ? Ja chce jeszcze zrobic na tarczyce hormony chlamydie Czy na te badania moge starac sie o skierowanie? Cytomegalie i toxsoplazmoze zrobiłam po pierwszym poronieniu
 
Do góry