reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
czytałam ze jej niedoczynnosc lyb nadczynnosc moze doprowadzic do poronnienia wiem ze duzo kobiet po stratach robiło to badanie i sama pani genetyk zaleciła to badanie
 
marlena78 napisz dokładnie co mam powiedzieć w laboratorium, żeby mi to zrobili, i czy dzień cyklu ma tu znaczenie przy badaniu
 
powiem ci tak ze sama jestem dopiero na poszukiwaniu badan po poronieniu i tak wyczytalam Za jakies 2 tyg wybieram sie do gin i bede naciskała na te badania jak bede cos wiedziała to dam znac
 
jezeli chodzi a tarczyce to moge cos o niej powiedziec. najlepiej zrobic usg tarczycy i TSH z krwi ( nie jest to drogie badanie ok 15 zl) norma u człowieka dorosłego jest od 0.40 do 4.00. ja miałam 6,68 przez co musiałam sie zgłosic do lekarza endokrynologa. on stwierdził ze mam niedoczynnosc tarczycy i od tamtej pory biore codziennie leki. w lipcu znów robie badania zeby sprawdzic czy hormon sie unormowal i czy trzeba np zwiekszyc lub zmniejszyc dawke leku. słyszałam ze kobieta chcac zajsc w ciaze powiina miec poziom tsh od 1 do 2. to jest najbardziej prawidłowe.
ale moj gin stwierdzil ze dobrze zrobilam sobie te badanie ( sama sobie je zrobilam nikt nie dał mi skierowania) ale ze to nie była przyczyna mojego poronienia. ja mialam puste jajo plodowe które jest spowodowane złym podzialem komórki i ze tarczyca nic nie miala do tego.
ale w innych przypadkach poronien jest to najczestsza przyczyna.
 
jesli chodzi o zespoł antyfosfolipidowy to mnie wyniki wyszyły oczywiscie ok, co więcej przez przypadek miałam te badania robione 2 razy, i mam dwa rózne wyniki, ale oba ok (oczywiście i antyfosfolipiny, i przecw B2 glikoproteinowe), ale lekarz powiedział ze niestety testy stosowane w naszych laboratioirach nie sa dobre...u nas zazwyczaj robi sie tzn ELISE a podobno najlepszy jest test Rasdta (chyba tak sie nazywa, w kazdym razie po polsku to test jadem żmiji-dziwna nazwa, ale nic nie ma związanego z samym jadem), niestety te testy sa strasznie drogie( za badania w tym kierunku i tak zapłaciłam około 800 zł) i tylko jedno lab w polsce je robi....
 
reklama
marlena78, ja też jestem w trakcie badań, najlepsze jest to, ę sama proszę o skierowania na badania, o których dowiedziałam sie z forum. Zrobiłam już toxoplazmoze, cytomegalie, badanie w kierunku przeciw ciał antyfosfolipidowych, niedlugo bede miała ten test urogin, mam skierowanie na badania genetyczne- tylko trzeba czekać trzy miesiące na nie. i dostałam skierowanie na histeroskopie. Coś jeszcze trzeba wykonać???????
 
Do góry