reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dla mnie tez jest conajmniej dziwne podejscie lekarzy na Wyspach do wczesnej ciazy.Typu "natura sama decyduje".Jak moje dziecko umarlo to polozna powiedziala:"widocznie natura tak chciala".Myslalam,ze jej sie rzuce do gardla i przegryze tetnice.

Maja tez dobre strony nie powiem.Opieka w szpitalach jak juz sie tam jakims cudem trafi- jest bardzo dobra.Poród,opieka po porodzie.Pielegniarki sa bardzo mile.Nie powiem zlego slowa na opieke w szpitalu.

Ale rzeczywiście do tego około 20 tygodnia trzeba sie samemu o siebie troszczyć.
Czasem sobie mysle,ze moze poczekac do powrotu do Polski i tam zajsc w ciaze,chodzic do samego ordynatora szpitala na prywatne wizyty i tyle.Tutaj jak cos by sie znów u mnie dzialo to znów mi beda mówic o Matce Naturze.Nie wiem...

A jezeli chodzi o odchudzanie to u mnie tez porazka.Po ciazy zosatlo mi jeszcze 5 kg nadbagazu i ciezko mi to zrzucic.Mysle,ze to wynika z mojego trybu zycia- dom,dom,dom.Czasem tez mam depresyjne stany,nigdzie nie wychodze przez kilka dni,wyjscie do sklepu to dla mnie logistyczne wyzwanie.Nic mnie nie cieszy.Jeszcze jak M jest w domu to jakos sie kreci ale teraz pracuje w delegacji i lipa...
Ale wiecie- jutro ide do pracy:) na kilka dni na razie a pozniej zobaczymy.Mam nadzieje,ze dostne w kosc a jak wroce to pojde spac i nie bede miec czasu na myslenie.Oj,chcialabym tak popracowac kilka tygodni przynajmniej.I to chyba bedzie moja najskuteczniejsza dieta:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny nawiążę jeszcze do detektora tętna. Też się na to napaliłam jak tylko usłyszałam że takie coś istnieje. Ostatnio zasygnalizowałam mężowi, że chce go w ramach prezentu urodzinowego w lipcu, na co on skwitował jakże dosadnie: " i co Ci to da w przypadku jak pewnego dnia nie usłyszysz bicia serca? pójdziesz na reanimację??" Kurcze pojechał ale w sumie ma rację- fajne urządzenie, ale jak coś się zadzieje to i ono nic nie pomoże :-(
 
Igusiad, opieka w ciazy jest tu do dupy. Opieka szpitalna - nie mam zastrzezen. Ja trafilam doskonale bo i ludzie mili i calosc "kuracji" ok, ale tez nie bardzo mieli co spieprzyc.
Poroniona, a ja licytuje ten detektor. Nie na reanimacje nie pojde, jesli cos sie stanie to zaden detektor ani scan nie pomoga, ale dopoki nie bedzie ruchow dziecka, przez te kilka tygodni bede mogla w razie glupich mysli posluchac mojego dziecka, sprawdzic czy u niego wszystko w porzadku. Juz nie wspomne o frajdzie dla Rajmunda jak sobie poslucha bicia serca swojego nienarodzonego dziecka - przeciez mi sie chlop rozplynie. Jeszcze 29 minut, na razie mam to za 10 funtow.
 
Detektor tetna - mi lekarz powiedzial,zebym sobie z glowy wybila, bo ciezko znalezc tetno u takiego maluszka i tylko sie kobieta stresuje i to jeszcze gorzej moze podzialac na nia.Nie wiem,tez kiedys myslalam,zeby kupic ale ...
 
ja miałam wczoraj rozmowę na kontroli z moim ginem na temat detektora i powiedział, że ciężko będzie Nam znaleźć tętno gdzieś do 20 tygodnia, ale jeżeli chcemy to jak najbardziej możemy kupić no i dzisiaj zamowiliśmy z akcji Bocianie gniazdo, gdzie medyczne są tańsze przy podpisaniu przez lekarza zaświadczenia. Zobaczę, czy to będzie dzialało, ale w moim przypadku każdy sposób by spróbować uratować bobasa jest dobry, Lekarz tez tak stwierdził, więc co mi szkodzi. Najwyżej się powkurzam, że nic nie mogę znaleźć ;P
 
winki musi być dobrze!!! i będzie!!! ależ kurde że w Szwecji też jest tak beznadziejnie to nie wiedziałam. Do tej pory słyszałam same dobre rzeczy o szwedzkiej służbie zdrowia. eh... co za system

anulka i dobrze że odpuściłaś z tymi ocenami. U mnie ciągle była jazda, że mogę lepiej choć najlepsza w klasie byłam. Tak sprawę olałam że w ogólniaku miałam w głowie wszytskie inny sprawy niż nauka. I dopiero przed maturą się opamiętałam. A chciałam pokazać rodzicom że już nie muszę się uczyć, bo bycie kujonem w ogólniaku to obciach. A trza dziecku przekazać że uczy się dla siebie, nie dla ocen. Wiem wiem fajnie tak pochwalić sie przed koleżankami że synek ma czerwony pasek, ale mówię ci anulka nie warto. Bądź z niego dumna bo masz zajefajnego synka

kłaczku a te detektory to chyba działają gdzieś dopiero od 12 tygodnia co? Ja też planowałam kupić, ale mam takie powłoki brzuszne że nawet przez ten lekarski ( a taki to kosztuje ok 500 zł ) w 16 tyg nie było słychac nic, aż gin powtarzała usg żeby mi udowodnić że serce bije, gdybym przypadkiem wcześniej nie zauważyła. A i bardzo często można usłyszeć tętno matki a nie dziecka.

a ja dziękuję za kciukasy. Wsio w porządalu, na wieściach dodałam fotę Małego. Ale się naczekałam w szpitalu...przywieźli kobietę z wypadku w ciąży i czekałam na mojego lekarza długo
 
hej dziewczyn!
u mnie jakos do kitu wszystko....mama miala operacje na oczy wiec musze sie zajmowac ojcem, futrzak nadal chory bierze nastepny lek, karmie i poje strzykawka ale nie chce jesc juz mu nawet citropepsin daje i nic, nie wiem czy sie wylize, a ja codziennie o niego rycze....wczoraj po pogrzebie wujka jakiegos dola zalapalam, mial taki pogrzeb z honorami, syreny strazackie wyly, ja ryczalam jak ....., na dodatek byla moja siostrzenica co ma dziecko w takim wieky jakby moja Marysia byla wiec......
slim fast bananowy dobry mnie smakuje, truskawka nie za bardzo....schudlam juz 1,5 kg
ale chyba z nerwow bo jesc nie moge....
a i poznalam fajnego faceta ale znajac mnie to szybko go pogonie.....
 
Onaxx, jak facet fajny to nie goń go na zapas ;-) Może właśnie to ten :-)

Jeśli chodzi o detektory to jak byłam w 10 tc ginka takim dość zwyklakowato wyglądającym namierzyła z tego co pamiętam tętno z przyszłęj pępowiny (nie pamiętam jak to się dokładnie nazywa) - ale jakoś tak tłumaczyła, że na tętno dziecka to za wcześnie, ale jak pępowina działa to znaczy, że z resztą jest ok. Zaznaczam, że mam opasłe powłoki brzuszne ;-)
 
reklama
magnusik super, że wszystko w porządku, nie ma nic lepszego niż usłyszeć, że z dzidzią ok

onyxx a może tym razem to właśnie ten????????

przez moje powłoki to chyba i w 39 tyg nic bym nie usłyszała:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry