reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Magnusik, tetno matki jest duzo wolniejsze - da sie odroznic. Tak, to dziala od 12-13 tygodnia i zdaje sobie sprawe ze w razie wu to nie uratuje dziecka, ale mozliwosc poszukania jego tetna i posluchania go, da mi pewnosc ze jest ok.
Onaxxx, nie poganiaj go, daj mu szanse - sama piszesz ze fajny. Sprobuj dac szanse wam obojgu.
Just, moje tez sa wypasione. Tu opona, tam falda dobrobytu...

Wrocil Rajmund, powiedzialm mu co ze scanem. Wkurzyl sie. Uzupelnilam, ze jutro ide do GP porozmawiac o tej sytuacji, a juz mi chodzi po glowie plan z emergency i symulacja. Reakcja? "A wiesz ze to tez jakis pomysl?" Skubany czai baze!:-D
 
reklama
kłaczku pewnie jeśli ma to ci dać spokój. Ja mam to szczęście że w razie jakichkolwiek wątpliwości czy dziwnych objawów wsiadam w samochód i w 30 min jestem u lekarza. A z tą przepuszczalnością to nie chodzi o tłuszcz, fałdy czy cos takiego. Ja przed ciążą miałam idealnie płaski i w miarę umięśniony brzuch. Ponoc tak jest że jedna kobieta jest przepuszczalna na te fale inna nie- nie znam się na tym
 
Wlasnie o to chodzi, ze ja tu nie mam co liczyc na lekarza. Kurcze, wizyty co dwa miechy?? Bez jaj! wiec mam nadzieje ze dla wlasnego spokoju...
 
Dziewczyny - ja szczupla nie jestem a serduszko slysze przez detektor za kazdym razem. Fakt czasem musze poszukac minutke ,ale zawsze jest. I obiecuje ,ze nie pomylicie tego z flakami ani niczym innym. Nawet z wlasnym sercem. Nasze serca tez sluchac idealnie. One bija spokojnie i rownomiernie. Serduszka fasolek bija bardzo bardzo szybko. Dostalam detektor na wielkanoc ,ale tam jest napisane ,ze slychac od 12 a najlepiej od 14 tygodnia ciazy. wiec spokojnie czekalam. Mieszkajac tu nie mam dostepu do zadnego lekarza, polozna nie robi NIC i chce mnie spotkac za dwa miesiace. Jestem pod koniec 4 miesiaca ,wszystkie dolegliwosci mi zniknelu( na szczescie) i terazczuje sie idealnie. Przytylam tylko dwa kilo wiec wciaz nosze wszystkie swoje ciuchy. Gdyby nie detektor byla bym pewna ze nie jestem juz w ciazy. W ogole ciazy po mnie nie widac. Nie bylam u lekarza juz 6 tygodni ( bede w poniedzialek :-) ) i pewnie martwilabym sie koszmarnie. A tak to jestem spokojna. wiem ,ze jak cos sie stanie to detektor nie pomoze, bo przeciez do tego nie sluzy. Ale zapewnia mi spokoj. wystarczy mi moment rano posluchac serduszka i wszytko jest ok. Jest on nie szkodlywy dla dziecka. Andrzelika tez taki ma i pytala sie lekarza. Powiedzial jej ,ze jakby go codziennie po 4 godziny uzywac to moze by cos tam troche zaszkodzilo.
rozumiem i zazdroszcze wam dziewczyny w Polsce ,ze w kazdej chwili mozecie zadzwonic do swojego lekarza ,badz umowic sie na nastepny dzien. My na wygnaniu tak nie mozemy. wiec trzeba sobie radzic na wszelkie sposoby.

klaczku kupilas?
 
magnusik widzialam zdjęcie małego , cudo!


jeszcze wróce do tej diety aga-cina no tak brat mi mówił ze nic nie jadł tylko pił to, a ja mu wierze bo oni to wogole jedza tylko warzywa , owoce , bez mięs , ryby itp. Ale ja tam napewno jesc cosik bede bo dajcie spokoj to sie wykonczyc mozna.

onaxxx SPRÓBUJ!!!
 
Witam kobietki i wszystkie fasolinki.
Z M mieliśmy dziś przełomowy dzień, zabralismy sie za pokoik dziecinny, który jest nadal w stanie surowym. Przez ostatnie kilka lat był to nasz składzik budowlany, deski, cegły, styropian itp i ofkorz narzedzia i pełno niepotrzebnych śmieci typu resztki płytek, paneli bla bla bla cały dzień wynosiliśmy i pożądkowaliśmy to pieruństwo.
Troche czasu zejdzie za nim jako tako to będzie wyglądać, ale w pierwszej kolejności okna trzeba wstawić, jutro chyba M będzie wybijał "otwory" chyba że rusztowanie nie będzie dostępne, w każdym bądź razie ruszyło się :D
Umówilismy sie z M że nie będziemy mówili o tym pomieszczeniu "pokoik dla dziecka" tylko po prostu pokoik. Ale oboje łapaliśmy sie na tym że sie nie da :D.
Ja marudze że głupio okno tylko na uchył jak ja to będę myła .... - on a chesz żeby bajtle ci przez nie powylatywały? (okienka będą bardzo nisko).
Myslimy nad kaloryferem i se tak siedzimy planujemy tu nie bo bedzie łóżeczko stało wypaliłam. No nic nie da sie no i może nawet dobrze :D

AniolkowaMama [*] [*] dla twoich maleństw, a ciebie kochana tule mocno.
Ja też mam tyłozgięcie macicy, ale pod koniec pierwszego trymestru się "naprostowało" wraz z rozwojem maleństwa i powiększaniem sie macicy i tak sie ponoc w takim przypadku dzieje u was w wysokiej ciąży nadla miałyscie w tyłozgięciu?
Powiem tak czy teraz czy za rok i tak się będziesz bała... jak my wszystkie. Ja przy drugiej ciązy wypatrywałam złych objawów i modliłam sie by serduszko biło, jak juz byłam przy końcówce 1 trymestru - myślałam no teraz to juz jest bezpiecznie. Wiem jedno strasznie pragne obdarzyć miłością nie tylko moje aniołki ale równiez dzieciaczka tu na ziemi i okropecznie sie boję... ale czy później bede sie mniej bała... wątpię. Moja mama mi powiedziała: kochana ja sie o ciebie boję całe życie odkąd dowiedziałam sie że nosze cię pod sercem - tak to juz jest w życiu to jedna z ról rodzicielstwa - strach o swoje potomstwo

klaczek no to sprawa z aromatami z podwórka stoi w miejscu, a juz myślałam, że załatwione ;/ no nic mam nadzieję że jak sie "upomnisz" nie powiedza ci że soon to załatwią :D

Emy maleństwo zaczeło brykać :D przed czy po coli :D

karolcia81 z takiej euforii i radości to chyba trojaczki bedą :D oj mam nadzieję że nie dacie pospać urlopowym sąsiadom :D
 
Ostatnia edycja:
Jak sobie pomysle, ze codziennie mialabym pic tylko te koktajle, to wolalabym chyba nic nie jesc. Anulka, a sprobuj moze jakas dietke zastosowac zanim wydasz kase na to badziewie. Licz kalorie, albo ogranicz wegle. JA bym chciala zaczac biegac, ale jakos nie moge sie zebrac. Kupilam tez skakanke, ale 2 tygodnie temu jeszcze rana po cc mnie ciagnela. Temat odchudzania to moj ulubiony ;-) hi

IZW, macica przy tylozgieciu sie prostuje. Chyba moze jedynie utrudniac zajscie w ciaze albo dyskomfort przy dunga-dunga.

A pokoik nazywajcie po imieniu - dla dziecka :-)
 
Ostatnia edycja:
sport+ dieta=najlepsze rozwiązanie. Ja ostatnio jade na hula-hopie, wiesz nie musze jakos tak bardzo schudnac ale te pare kilo wiecej jest uciązliwe. Skakanka mowisz? moja kolezanka z pracy skacze codziennie razem z wnuczką!babka ma 54 lata ale figura!marzenie, jak idzie ulica to młodzi sie za nią obracają.Ja po prostu chce czuć sie lepiej w swoim cialku , ze jak siadam to mam brzuch a nie wałki.Ja biegałam po pierwszej ciązy ale to wiadomo , młódka byłam to i kilosy leciały, w sumie zaraz po urodzeniu wazyłam 62 kilo a po dwoch tygodniach juz 57 , ale lata lecialy , czlekowi sie zdawało ze jakos to bedzie ale jest coraz trudniej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Kłaczku ja byłam w 4 tyg. ciąży i bylo widać Filipka:tak:
Mam nadzieję, że zrobią Ci te USG...

IZW my cały czas mówimy "pokoik Filipka" mamy taki słoik gdzie wrzucaliśmy "klepoki" i zawsze były one dla Filipka, na jakąś fajną zabawkę...do tej pory Seba mówi " biorę od Filipka 5 zł"...

Onaxxx ale super że poznałaś faceta, tak bardzo Ci kibicuję, tylko nie poganiaj go, daj mu szanse....może akurat sie wam uda....wiadomo nic na siłe....ale spróbuj....tak żebyś później nie żałowała....trzymam kciuki &&&&&&&

pozdrawiam wszystkie dziewczynki;-)

Anulka musisz być dumna ze swojego syna, mi tez nigdy nie zależało na ocenach, denerwowało mnie jak tata za każdym razem mówił, że Marzena(siostra) co roku ma z paskiem a ja to co??? nie uczę sie tak dobrze jak ona, nigdy nie był ze mnie dumny, dopiero jak w pracy dostałam awans i zawsze sobie radziłam to mi mówił, że jest ze mnie dumny, a oceny???nie są takie ważne, ważne jest żeby sobie poradzić w zyciu :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry