reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Jujka, notuje poki pamietam, adres bede na priwa prosic. Co do scanu, to mnie juz cholera najjasniejsza bierze. Wczoraj polozna stwierdzila ze nikt wczesniej scanu robil nie bedzie przeciez, wiec co innego mowi ona, co innego GP. Wg. procedury obowiazujacej, scan powinnam miec za 4 tygodnie. Poloznej tlumaczylam, ze chcemy wiedziec czy nie powtarza sie sytuacja z ostatniej ciazy, a ona ze musieli by kazdej kobiecie robic wczesny scan. Wkurzylam sie z lekka, zaznaczylam ze 8 tygodni to juz dawno nie jest wczesny i o ile wiem nie kazda kobieta ma 43 lata, zaliczone dwa poronienia i historie z ciaza bezzarodkowa. Sami mowia, ze ze wzgl. na moj wiek, to sie moze powtorzyc, wiec jest to wskazanie do wykonania scanu i ew. terminacji, zanim puste lozysko wyrosnie jak brytyjskie imperium. Bo jak juz wyrosnie, trzeba sie bedzie liczyc z dodatkowymi kosztami zwiazanymi z hospitalizacja. Pani sie popatrzyla... "Ale my mamy swoje procedury, tu ie jest Polska." No, to wymienilysmy uprzejmosci. Spoko, jak tak, to ja jutro znowu do GP...:dry:
 
reklama
[ Problem jest w "zyganiu" nia do tylu paszczy. :-D

Kłaczek, a Ty uparcie musisz aż migdałki szczotkować, albo przynajmniej tylnią ściankę ósemek? ;-) Skup się na tych od trójki do trójki ;-) Współczuję dolegliwości, bo mnie ogólnie mdłości ominęły
Jeśli chodzi o przeciwciała to ja na początku ciąży też miałam jakieś robione - krwi, czy Rh. I nie ważne było że ja mam Rh+, czyli ten konflikt serologiczny mi nie grozi. Już nie wiem czy Onaxx tłumaczyła, czy gdzieś czytałam, że z tą krwią to jakieś bardziej skomplikowane jest, że jeszcze jakieś inne przeciwciała dotyczące grupy czy jakiegoś innego czynnika mogą się utworzyć (w książeczce krwiodawcy miałam kiedyś wstęplowane obok AB Rh+ jeszcze jakieś "k" - cokolwiek to znaczy ;-))
 
DZIEWCZYNKI dziekuję za kciuki!!!
zanim powiem o M........

1.powiem coś waniejszego!!
czy możliwe żebym po takim czasie dostała okres???? 8 czerwca minie miesiąc od porodu i łyzeczkowania rzecz jasna. a tu w sobotę zaczęłam krwawić. myślałam, że to plamienie jeszcze po zabiegu.... a tu coraz to intensywniej...a w koncu jak mnie brzuch zabolał to już wiedzialam że to ciotencja, no dziś to tak ze mnie cieknie, że masakra....... tylko powiedzcie to zle czy raczej dobrze??
usg po zabiegu mam mieć jutro, ale przecież nie pójdę jak mam okres....:wściekła/y:
poza tym badana byłam ginekologicznie w zeszłym tyg to niby było wszystko dobrze.
dzisiaj byłam na pobraniu krwi - próby watrobowe i na toxo. bo ta moja wątroba szwankuje chyba... tzn. ciągle się drapę;/ mam krostki itd... tak jak przy tej cholestazie;/
2. z babcią coraz gorzej....;/
3.z M... zgoda... ale na nowych zasadach.... on wtedy się wkurzył o to, że ja podejmuje ważne decyzje bez niego... itp... a to nie do końca tak... no, ale.....
przeprosił, pooddawał co zabrał;P no i jest narazie dobrze....
doszlismy do takiego porozumienia, że.......: zamieszkamy od lipca w mieszkaniu wynajętym na rok. a potem wezmiemy slub. my mamy tylko cywilny... ale teraz chce kościelny, no wiecie no... biała kiecka, koniki itd:) mam cichą nadzieję, że w między czasie wyskoczy fasoleczka:)
z wesela się zgarnie sumkę jakąś, bo wtedy nie robilismy wesela po cywilnym... i do tych pieniędzy, które odłożylam ok. 10 tys dołoży się to co z wesela i się poremontuje ten nasz dół... i przeprowadzimy się do domku... uważam, ze to najlepsze teraz rozwiązanie.... prawda?
ślub... mam 2 terminy... 30 czerwiec ( urodziny M) lub 18 sierpień ( moje imieniny)
4. w pietek mam egzamin mega trudny z psychologii.... trzymajcie za mnie &&&&
5. IZW dobrze, że i u Was jest ok... te chłopy nas kiedyś powykańczają....
......hmm......
 
Jakby Ci to powiedziec, just... Zasadniczo odpuszczam sobie szczotkowanie tych zebow, ktore mi nie sa potrzebne, ale poki co zalezy mi na wszystkich. Radzimy sobie - smieje sie za tak sie zbiera i zbiera, ale jakos przed zeby nie puszczam.:-D Damy rade.
Ilona, jak najbardziej mozliwe, a nawet chyba korzystne - hormony Ci sie szybciutko poukladaly. Fajnie ze dogadaliscie sie z M., ale... (Ja tam zawsze jakis ale wymysle) Skoro i tak macie zamiar sie do tego remontu dolu zabrac, to czy jest sens topic kase w wynajem mieszkania? To sa pieniadze ktore po prostu podarujecie wlascicielowi tegoz lokalu. Chyba wolalabym jakis czas zaciac zeby i przetrwac spiac na glebnietym materacu i uzywajac kibelka bez deski, a te kase wpakowac w przystosowywanie juz stalego locum.
Jak sobie pomysle, ze my miesiac w miesiac dajemu Olemu 450funciakow to mnie mdli - bogaci ludzie jestesmy, utrzymujemy landlorda.:tak:
 
Ostatnia edycja:
W temacie paputow - olsnilo m nie. Za prawie 2 tygodnie, mlody jedzie do kraju. Tylko na weekend bo ma cos pilnego zalatwic i wraca, ale leci. Mam szatanski plan, co by mu zlecic wysylke owych paputow. Przewiezie je samolotem, w kraju nada - koszt wysylki nam sie ladnie obnizy do porto "po kraju". Dalabym mu zapakowane i zaadresowane, gotowe przesylki.

SUPER!!!! To ja już wysyłam adresik :-) Poproszę na priva dane do przelewu. Co do kosztu wysyłki to myślę że list polecony w kopercie bąbelkowej będzie najrozsądniejszy, bo paczka zaczyna się od 10 zł w górę a polecony wyjdzie ok 6-7 pewnie+koperta.
A wizyta w midwife to rozumiem nie taka ze scanem tylko ogólna?

Ilona wiedziałam że wszystko się ułoży :-) Plan na życie zapowiada się znakomicie, tylko czy nie będziecie mieli problemu ze zorganizowaniem ślubu na ok rok przed planowanym terminem? Pytam bo u nas trzeba zakelpywac wszystko najlepiej z 2-letnim wyprzedzeniem żeby mieć to co się chce (sala, zespół, fotograf), a nie to co zostało.
Z perspektywy czasu myślę że dpbrze zrobiła wam ta kłótnia, moze wyszło niepoważnie z tym rozstawaniem się i rzucaniem obrączkami, ale atmosfera napewno została oczyszczona i zrestartowana :cool2: Teraz tylko sielanka, wakacje, wicie nowego gniazdka bez rodziców. Wszystko ułoży się we właściwym miejscu.
 
Ostatnia edycja:
ilona- ja tez dostalam okres 4 tygodnie po porodzie.to nie ma reguly.no i u mnie tez bylo wszytsko ok.
no dobrze ze doszliscie do jakiegos komprosmisu chociaz szkoda by mi bylo kasy na wynajmowanie mieszkania gdy tam stoi puste no ale to wasza decyzja.
klaczek- kurcze rzeczywiscie po lekarzach to sie nie nachodzisz.no a te soon to niech sobie w dupe wsadza.Pewnie potraktuja ciebie normalnie.
 
słuchajcie ja też tak uważam co do mieszkania.......ale M sie uparł. niech mu będzie... ale bo nie dopisałam, że na takich warunkach jest ten wynajem, że my tylko opłaty i czynsz... nie wiele.... boo jego ojciec placić ma za wynajem... ( czemu nie wiem. jego decyzja, więc co... ) a pieniążki na remont są nie do naruszenia.
 
Poroniona, dokladnie - to sie w koperte wsadzi babelkowa i pojdzie jako list. Oczywiscie koperty tutaj kupie i poadresuje, mlody by tylko druzki poleconego powypelnial, ale to juz pikus. Wizyta u midwife to wypelnienie karty ciazy, ktora tutaj wyglada jak ksiazka A4, z wywiadem, z mnostwem danych ktorych u nas w ogole sie nie pisze, typu palenie, alkohol, choroby w rodzinie, przebyte infekcje, przyjmowane leki, przemoc domowa... Poza tym pobranie krwi, badanie cisnienia i moczu, waga, wzrost... I tyle.
Karollcia, ja im to "soon" konsekwentnie w d... wsadze.:-D Tzn. jutro sobie pojde "sie przypomniec", jak dalej nic to za tydzien znowu i tak do skutku. Bez chamstwa, ale zdecydowanie, pytajac kto robi z GP glupka bo przeciez GP sama powiedziala ze ten scan trzeba szybko zrobic. Kto podwaza czyje kompetencje? GP szpitala czy odwrotnie?
Ilonka, jak odstepnego nie placicie to faktycznie na co innego wychodzi - zmienia postac rzeczy.
 
reklama
Kłaczku oni Ci tego scanu nie robią, bo przecież wiadomo, że wszystko jest ok :-) my to już dawno wiemy, nie ma innej opcji!!!! Musisz uwierzyć i Ty! choć wiem, że łatwo tak się mówi, bo sama zaczęłam wierzyć w nasze szczęście dopiero po drugim USG w 12tc...

IZW, Ilonka bardzo się cieszę, ze się dogadałyście z tymi waszymi chłopami :-) Oby teraz wasza miłość kwitła i stała się jeszcze mocniejsza. Mnie po poronieniu mąż bardzo wpsierał, był jedyną osobą tak na prawdę blisko... okazał się oazą spokoju o anielskiej cierpliwości, a nie powiem nastrój zmieniał mi się jak w kalejdoskopie od płaczu i histerii, po wrzaski i awantury o nic...

Ilonko jak ustalicie termin ślubu za rok, to spokojnie ze wszystkim zdążycie, mi udało się zorganizować ślub i wesele w pół roku i to dokładnie tak jak chciałam....

U mnie dziś na szczęście o niebo lepiej :-) głowa już nie boli, problemy żołądkowe zniknęły, na dworze też upał jakby trochę mniejszy, już nie 30, a jakieś 25 stopni...uffff
 
Do góry