reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

igusia (*) dla Twojego maleństwa. Nie obwiniaj siebie, wiem, że łatwo powiedzieć, bo ja też siebie obwiniałam za pierwszym razem, a dopiero teraz po wielu badaniach i drugiej utracie wiem, że nie mogłam nic zrobić. Boleć będzie i to długo, ale daj sobie trochę czasu na żałobę.

IZW też przez pewien czas po pierwszej stracie miałam problem z modlitwą i moja wiara w ogóle osłabła. Ale teraz, po drugiej stracie jest zupełnie inaczej. Może też dlatego, że zmieniłam parafię i teraz nie jestem już taka anonimowa? Nie wiem, może. Poza tym przemogłam się i od razu po wiadomości, jeszcze przed zabiegiem poszłam do spowiedzi i to naprawdę dużo mi dało. Teraz gdyby nie wiara i miłość mojego mężusia, to nie wiem co by ze mną było. A co do wyjazdu, to polecam. My pojechaliśmy jedynie na trzy dni do Krakowa, właśnie po to, żeby nikogo nie spotykać i pobyć tylko we dwoje i to też swoje zmieniło.

Ściskam słonecznie.
 
reklama
dziewczyny doradzcie czy w 22dc wyszedlby juz wynik bety z krwi czy jestem bo mam zrobic tomograf i myslalam ze ustawi mi termin po @ a ona mi dala pierwszy wolny i to przed @ i nie wiem co mam robic bo pewna na 100% nie jestem czy rosnie cos we mnie czy jeszcze nie poradzcie cos

znalazłam na necie:
Laboratoryjny test z krwi. Jest najczulszy i najpewniejszy. Wykrywa ciążę 7 dni po zapłodnieniu. Ma on ogromną przewagę nad testami z moczu, gdyż monitorowana na jego podstawie dynamika wzrostu gonadotropiny kosmówkowej mówi wiele o rozwoju zarodka na wczesnym stadium ciąży.

Jeśli owulke masz książkowo 14 dnia cyklu to "mieścisz się" już w tych siedmiu dniach - powodzonka życzę

Olusia81 ja nie straciłam wiary w Boga, właśnie nie wiem co mi jest, chociaż w sumie wiary w Boga nie ale wiarę w to ze moja błagalna modlitwa może cokolwiek dać ... sama nie wiem, po prostu wchodzac do Kościoła zależy mi na wyciszeniu chyba bo mam jakąś taka pustkę, tak jakbym nic nie czuła a łzy mi same lecą... na poczatku czułam tak jakbym była jakaś obrażona jak mały dzieciak któremu odebrano cos cennego dla niego, potem żal pomieszany z beznadzieją i bezradnością, teraz nie wiem albo sie boje sama do siebie przyznac co czuję i jakos podświadomość to ze mnie wypiera bo dosłownie tak jak pisze nie czuje nic będą w kaplicy czy w kościele i rycze... a przez głowę nie przemyka mi myśl za myślą jak na przykład gdy rycze w domu czy gdzieś indziej, dlatego to dla mnie takie dziwne
Co do spowiedzi chce iść ... i mam nadzieje że do wielkiej soboty dam radę.... co do rozmowy na ten temat miałam dwa spotkania z kapelanem przed zabiegiem i masz rację bardzo mi ulżyło po rozmowie z nim powiedział mi że w tej sytuacji to co niestety sie stało to nie moja wina to nie grzech, a jeśli chce sie wyspowiadać z zaburzenia odczucia mojej wiary, stosunku wobec Boga i związanego z tym opuszczania sakramentów itp to będę wiedziała jak będę gotowa...
 
Ostatnia edycja:
IZW dzieki za szybka odpowiec ja tez szukalam na necie w przerywach gotowania i tez to znalazlam ale nie umialam tego po swojemu zinterpretowac moje komurki szare oczywiscie jakos nie chca ze mna wspolpracowac i fajnie ze mi w tym pomoglas a jezeli chodzi o moja owulke to tak mialam ja w 14 dc bo nawet sprawdzalam z testami i wyszly to czyli moge jutro ciachnac sobie tescik z krwi!!! super przynajmiej bede spokojna na tym badaniu:-)
 
Lekrze mówili, że ta biegunka to był początek odrzucenia przez organizm ciąży. Po porodzie nie dostałam immunoglobuliny bo syn ma też minusową grupę. Ja się nie znam kiedy konflikt zagraża, usłyszałam że to zapewne od mojej minusowej grupy:( podobno czas leczy rany, zobaczymy, piszę do was bo wy wiecie przez co przechodzę, mogę się wygadac
 
Kasia2011 nie ma za co :D
Igusiad kurcze masakra ja akurat nie jestem za bardzo w temacie, ale moja szwagierka ma minusowa jest obecnie w drugiej ciąży i tak jak pisała Emy badania na alloprzeciwciała miała robione dopiero pod koniec 11tc, mój gin ma w standardzie zlecanie takich badan zaraz na początku ciąży. I co do szwagierki i jej pierwszej ciąży wiem ze musiała robic te badania raz w miesiącu jak to wszystko wygladało potem i jaka grupę dzieciak ma nie wiem ale jak sie bede z nia widziała zapytam. Moja siorka i jej mąż też są + i -, ale starania planuja dopiero zacząć w 2012. Jedyne co wiem na ten temat to ze ojciec na wszelki wypadek oddaje krew dla dzieciaczka przed porodem, ale co i jak nie wiem.
Ale do czego zmierzam zerknij sobie na wypis ze szpitala czy masz tam wpisane że otrzymasz wyniki histopatologiczne? z tego badania możesz ale nie koniecznie sie czegoś dowiedzieć, ale to za jakieś 2 tygodnie.
 
Bibiano, nie wiem... Rok temu zaszlam w ciaze wlasnie w Wielkanoc, kiedy bylam tu u Rajmunda. Wrocilam wowczas do kraju juz nie sama - cieszylismy sie jak wariaci... Niedlugo. Coz - staramy sie znow i jesli sie uda to super, nie musi byc w swieta, chociaz... Jakos kolo swiat by wypadalo cos konkretniej popracowac.
Kiedy mowisz o Filipku, ludzie moga milknac bo... nie wiedza jak sie zachowac, co powiedziec zeby Cie nie dotknac. To normalne. Natomiast nie masz obowiazku udawac ze wszystko jest ok, skoro nie jest. Masz prawo do przezycia zaloby w swoim tempie, do kolejnych jej etapow, do wyrazania bolu.
Emy, tradycja stukania sie jajkami i zabierania "przegranych" jajek funkcjonowala u nas w domu. Jako dzieci bralismy sobie po x jajek i pukalismy sie miedzy soba. To stara zabawa. Anglicy maja jakas Wielkanoc, ale pojecia nie mam o ich zwyczajach z nia zwiazanych. Widze w sklepach zatrzesienie zajaczkow, jakie "great offer'y" wrzeszcza z kazdej witryny i to by bylo na tyle. Zamien sie na ciepelko! Uwielbiam takie temperatury! U nas tez slicznie jak na Anglie, ale temperatura miescie sie spokojnie w "nascie". Konflikt serologiczny pojawia sie chyba tylko wtedy, kiedy matka ma Rh - a ojciec plus - opraw mnie jesli sie myle.
Witaj, igusiad. To jeszcze swieze, daj sobie czas - bedzie latwiej, bedzie lzej. Pierwszy raz poronilam tez bedac sama w kraju bo Rajmund byl w UK. Bylo do d... tym bardziej, ze bylismy daleko od siebie. Fizycznie bylo wrecz rewelacyjnie, psychicznie... Dol. I mamy prawo do dola, mamy prawo oczekiwac jakiegos oparcia, szukac go w swoim otoczeniu. Wiesz co? Jesli Twoj maz na dluzej utknal za granica, moze warto przemyslec dolaczenie do niego? My tak wlasnie zrobilismy i jest zdecydowanie lepiej.
Nie wiesz skad Ci sie wziela tak ostra biegunka? Mogla byc przyczyna straty. MOja bratowa poronila po zwyklej grypie, tyle ze odsc ciezko ja przechodzila. NIe obwiniaj sie - Ty zrobilas co moglas zeby bylo dobrze. Doczytalam... Pierwsze slysze zeby biegunka byla symptomem poronienia, ale ja nie fachowiec.

A my... Wrocilam z bagietow - 120 zrobilam. Dupa dalej za mna nie nadaza, ale juz jakby spokojniej, tylko przy jakichs ruchach mam cos w stylu "maz pral nad wanna i tak zostal". Dobrze jest.
 
dzis o 09:07 jankesowa urodzila chlopczyka Gracjana 4270 i 62 cm kawal chlopa miala cesarke :-)

a jest sliczny puculek ma czarne wloski:-D
 
tam, mam dostać takie wyniki za 3 tyg, nie wiem czy one coś dadzą, ale zobaczymy. Moja mama mówi, że minusówki często robią takie psikusy na początku ciąży też, w i właśnie przy drugiej ciąży są groźne. w pierwszej miałam badane przeciwciała i było ok. 4 maja mam wizytę u swojego gin, może on coś więcej mi powie. Miałam iść na potwierdzenie ciąży:(:( nie zdążyłam:(:(
 
reklama
Do góry