reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Witam drogie Panie

po pierwsze Lenka bardzo ciesze sie z dobrych nowinek :D
Hoop - biedactwo, ja miałam zabieg 6 dni po Tobie, fizycznie czuje sie juz w miare ok, ale co dzieje sie tam w środu nie wiem, mam nadzieje że jest dobrze, wczoraj miałam leciutkie plamienie dzis mam tylko nieczysty śluz, brzuch mnie juz nie boli, jeśli jesteś w stanie napisz co sie działo że dostałaś skierowanie na powtórne łyżeczkowanie...

Ja sie juz jako tako pozbierałam po wczorajszym dołku.
Dzis odebrałam wyniki histopatologiczne - konkretnej odpowiedzi na pytanie "dlaczego?" sie nie spodziewałam, ale dziwi mnie to ze ogólnie jestt bardzo mało informacji...
Wynik badania:
Łożysko o wymiarach ok. 10x6 cm z fragmentami błon płodowych do ok. 5 cm od brzegu łożyska.
-623.Z łożyska-
-624.Z błon płodowych
-623-4. Obraz zwykły

i tyle ... bez sensu może jutro u gina sie czegos dowiem
 
reklama
a i jeszcze jedno mnie dziwi że mam wiek ciąży wpisany nie taki jaki faktycznie był a był to skończony 16 tydzień + 1 dzień czyli pierwszy dzien 17 tygodnia, a ja mam wpisane 14 tydzień tak jak miałam wpisane na ostatnim wyniku badan genetycznych i wogóle w samym szpitalu na obchodzie ciągle było mówione 14 tydzień i za każdym razem ich poprawiałam mówiąc jaki dokładnie w danym dniu jest wiek ciążowy, no ale cóż może mi faktycznie gin wyjaśni o co w tym wszystkim chodzi...
 
Hopee, to Ci spieprzyli pierwszy zabieg po prostu! Cholera! Nie wiem, ale jak pisalam, po zabiegu nie bolalo mnie nic. Zupelnie luz, nawet krwawienie szybciutko zniknelo.
IZW, moze kwestia zatrzymania rozwoju ciazy? Chociaz... Mnie lekarz na usg stwierdzil ze ciaza jest martwa i wyglada na 8 tygodni, wg. licznika mialam skonczone 10, w papierach mam 10 wpisane. Trzymali sie tego co wynikalo z karty ciazy.
 
Lenka , to ogromnie sie cieszę że dzidzus zdrowy :)
Jujka , gratuluje ! Serduszko jest to i mama spokojniejsza będzie.
IZW , u mnie też napisali o 2 tyg wcześniej , tak jakby tylko do tego ciąża urosła
AS , brawo! Ty to jednak kujonek .... tak jak dziewczyny napisały

U mnie , wreszcie skonczy się gonitwa przedswiąteczna w pracy - towar w większości odsprzedany - LUUUUUZIK !
czwartek i piątek urlop obowiązkowo :) Pozdrawiam i idę nadrabiac inne wątki , bay
 
IZW ja mam wszędzie w papierach, że byłam w 13t z dopiskiem że ciąża przestała się rozwijać w 8t6d. Dla lekarzy ma znaczenie, w którym tygodniu ciąża obumarła, a nie w którym dał o sobie znać organizm, że nosi martwy płód.
 
ah nic z tego nie wiem po tym ostatnim badaniu pod koniec 14 tygodnia ciąży, minął tydzień zanim zgłosiłam sie do mojego gina - nie robił mi USG tylko przyłożył jedynie to ustrojstwo z głośnikiem do mojego brzucha i sprawdził czy dzieciaczek jeszcze żyje... było słychać bicie serduszka... potem już w szpitalu miałam robione w 3 dniu pobytu USG w którym opisywali wszystkie wady płodu nic nie widziałam bo nie miałam widoku na monitor, nic nie słyszałam i nawet nie byłam w stanie sie zapytać o maleństwo jak wymieniali i spisywali wszystkie wady ... w każdym bądź razie mam wpisane Hbd 14 ciąża obumarła... poszperam jeszcze w tych wszystkich papierzyskach może sie czegoś doszukam...
 
no i doszukałam się na wypisie ze szpitala w rozpoznaniu mam wpisane Hbd 14/15, ale mam w opisie przeprowadzonych badań wpisane różne parametry znalazłam stronke do obliczania wieku ciąży i prosze co mi wyszło:
Wiek ciąży na podstawie BPD, AC, HC, F
Wiek ciążowy na podstawie BPD (wymiar dwuciemieniowy ) 15.3 tyg.
Wiek ciążowy na podstawie AC (obwód brzuszka) 15.7 tyg.
Wiek ciążowy na podstawie HC (obwód głowy ) 16.1 tyg.
Wiek ciążowy na podstawie FL (długość kości udowej) 13 tyg.

tym ostatnim parametrem gdzie wyszedł 13 tydzień się nie sugeruję bo nóżki maleństwo miało zdeformowane także ten parametr jest niemiarodajny...
może faktycznie maleństwo przestało się rozwijać normalnie po tym 14 tygodniu bo wg tego opisu wychodzi że było młodsze niż faktycznie było... ale nie aż o tyle ile wpisali ...
4 dni po tym badaniu miałam przeprowadzany zabieg... czy w tym czasie coś sie zmieniło nie wiem, ale coś tu jest faktycznie nie tak z tym opisem wieku ciąży na wypisie i na wyniku histopatologicznym... ciekawe co mi na to jutro ginekolog powie

dodam jeszcze że wszystkie badania jakie miałam w marcu, poza szpitalem wykazywały wiek ciążowy +/- 1 dzień na podstawie CRL taki jaki miałam od samego początku...
 
Ostatnia edycja:
Hopee u mnie też po pierwszym zabiegu pozostawili resztki, mój ginekolog określił to nawet dokładniej, bo stwierdził, że to było łożysko i jak to zobaczył, to się wściekł. Ale powiedział, że drugi raz na zabieg mnie nie wyśle, nie w tak krótkim czasie. Dostałam antybiotyk i wszystko wyleciało podczas pierwszej @. Co do zrostów, to niestety nic nie wiem, ale też się martwiłam, że mogły się porobić. A brzuch bolał i to bardzo sługo - 2 tygodnie krwawiłam i dwa tygodnie chodziłam jak kowboj, bo wszystko mnie ciągnęło, łącznie z mięśniami nóg. Za drugim razem było zupełnie inaczej, bo powiedziałam lekarzowi, co się stało poprzednio i sam przeprowadził mi zabieg. Krwawiłam tylko 3 dni + kilka dni plamienia. Na szczęście tym razem było czyściutko jeszcze przed pierwszą @.

Pozdrawiam.
 
Dzien dobry:-)pogoda u mnie dzis piekna z 20 stopni jest sloneczko swieci az chce sie zyc i odrazu inny humorek.Wczoraj odstawilam luteine bo doktor mowila zebysmy sprobowaly odstawic jak sie nic nie bedzie dzialo i nie bedzie mnine brzuch bolam ale recepte wrazie co mi przepisala narazie jest oki zobaczymy dalsze dni.
Mam pytanie po ilu odstawilyscie luteine oczywiscie ktora brala???
POZDRAWIAM BUZIACZKI:-)
 
reklama
Do góry