reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

jak jest zasniad to beta ma kilka tysiecy...(jak sie nie myle, ale na pewno dwa to malo) wiec spokojnie :-)
 
reklama
Pati naprawdę dzięki Tobie i Twojej pięknie rozwijającej się ciąży chce się wierzyć, że będzie dobrze.. U Ciebie napewno będzie dobrze i już niedługo weźmiesz w ramiona Swoją Małą Iskierkę:)
Ja mam takie pytanko bo spotkam się dopiero ze swoim lekarzem za miesiąc niestety (przebywam obecnie za granicą). Poroniłam niespełna dwa tygodnie temu, było to poronienie samoistne w 5 tc. (moja trzecia ciąża). Dopiero od niedawna mierzę temperaturę, tak mi zalecił lekarz by sprawdzić czy dochodzi do owulacji.. I chciałam się zapytać jaka powinna być moja temperatura po poronieniu samoistnym?? Z góry dziękuje za odpowiedź
 
Cześć dziewczyny dzięki za wsparcie!!!
Lila001 teraz to był prawie 9 tydzień.
Co do badań o których pisze 13x13 to ja zawiozłam materiał z poronienia i teraz czekamy 2-3 tygodnie na wyniki mam nadzieję, że to poważna klinika jest zapłaciliśmy 750 zł za badnia chromosomów X, Y, 13, 15,16, 18, 21, 22 więc się dowiemy jaką płeć miało dziecko. Dam wam znać jak dostaniemy wyniki.
Kobietka22 sporo badań robiliśmy : TSH. FT3, FT4, toxoplazmoza IgG, IgM, APTT, badanie kariotypów moje i męża, przeciwciała kardiolipinowe IgG, IgM, listerioza,Hbs, cytomegalia IgG, IgM, wymaz z pochwy, SHBG, badania nasienia. Nie mam pomysłów co jeszcze możemy zrobić te wszystkie badania wyszło ok.
Pati.b gratuluję dajesz nadzieję nam!!!!
Pozdrawiam







Moje aniołki:
Olek 11.11.2008
[*]

Mikołaj 23.03.2009
[*]

Michał 04.11.2009
[*]

Adam 04.05.2010
[*]
 
Cześć dziewczyny.

Jestem załamana. We ktorek byłam u gin, która po zobaczeniu wyników histo-pat kazała mi zrobić beta hcg. Dziś zrobiłam i wynosi 2 w 7 tygodniu po zabiegu.

Jejku czy to zaśniad. pomóżcie mi!!!!!!!!!

2 to norma. Wszystko jest ok. Nie ma zaśniadu :-)
 
Jejku dziewczynki dziękuje wam bardzo za waszą wiarę, też sie staram,ale we wtorek znowu mnie piekł pęcherz moczowy i obawiam sie i gin też ,że to apskudztwo może tam nadal być,ale powiedział też ,że po wyleczeniu kompletnym, zrobi mi jeszcze szczepionke i przepisze leki uodparniające na dwa miesiące,które podobno skutecznie chronią przed powrotami zapaleń cewki moczowej, i dziś nie chciał nic za wizyte,ale powiedziałam ,że nie odpuszcze bo mam dobrego lekarza, a on ,że w takim razie weźmie tylko połowe bo zdaje sobie sprawe ile to nas kosztuje,teraz mam czekać te 3 tygodnie cierpliwie.
Lila napewno nie jest tak źle myśle,że intensywny sport z mężem w nocy pomoże spalić nadmiar kalorii:-)
Liljana no ufam mu naprawde ma takie spojrzenie szczerego życzliwego człowieka, uratował kilkoro dzieci w mojej rodzince, to bardzo dobry człowiek.
Pati niezmiernie sie cieszę kochana ściskam kciuki ,naprawde bardzo sie cieszę waszym szczęściem wszystko będzie dobrze kochana tym razem.
Kasiawd kochana zrób sobie urogin,to jest wymaz na wszelkie bakterie, już wymieniam: na
Ureaplasme, mykoplasme,chlamydie, opryszczke, i hpv.Dziewczyny pisały ,że można też zrobić taniej bo urogin jest dorgi,ale podobno daje 100% wynik, można go zamówić w internecie i iść z nim do gina .Ja właśnie miałam go zrobionego i wykrył u mnie ureaplasme ,o której niżej pisze dokładniej.
A ja znowu zaszalałam i kupiłam na wyprzedaży za śmieszne pieniądze fajowe klapki na koturnie niebieskie i jeszcze jedne takie pod prysznic i nadające sie do wejścia w nich do wody też niebieskie,ale do sukienki kupiłam pasek .......... czarny dla odmiany:-)

postanowiłam coś umieścić o tej ureaplasmie dlatego ,że mam juz drugą ulotke od uroginu , uważam ,że wiele kobietek po poronieniu trafia najpierw właśnie do nas dlatego umieszczam to tu.

Ureaplasma species-ureaplasma

Bakterie te odpowiadają za 20% przypadków nieswoistych zapaleń cewki moczowej.
U mężczyzn wskutek infekcji może dojść do zakażenia gruczołu krokowego, oraz nierzerzączkowego zapalenia cewki moczowej ,zaś u kobiet może rozwinąć się zapalenie jajników,jajowodów,szyjki macicy i trzonu macicy.
Nasienie mężczyzn zainfekowanych Ureaplasmą charakteryzuje się niższą ruchliwośćią i większą liczbą nieprawidłowych form plemników.

Podobnie jak mykoplasma hominis mogą one być przyczyną :
  • przedwczesnych porodów na skutek zapalenia błon płodowych
  • przedwczesnego pęknięcia błon płodowych
  • zakażeń wewnątrzmacicznych
  • zakażeń okołoporodowych u noworodków
  • sepsy popołogowej
Diagnostyka na obecność tych bakterii jest szczególnie zalecana kobietom planującym ciąże ponieważ przykładem powikłań wskutek nie leczenia zakażeń ureaplasma mogą być powtarzające się poronienia


najczęstszymi objawami infekcji są:
  • częste oddawanie moczu
  • uczucie parcia na mocz
  • bolesność i pieczenie w cewce moczowej
  • dolegliwośći związane z oddawaniem moczu.
Dziewczyny naprawde warto zrobić badania, fakt to kosztuje ,ale uśmiech dziecka jest bezcenny jak mówi mój lekarz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Jeżynka ja robiłam test urogin metodą RT PCR wykrywa dna bakterii ,ja robiłam za jednym zamachem wymaz na ureaplasme,mykoplasme,chlamydie, opryszczke i hpv wszystko naraz kosztuje sporo bo 400zł ,a teraz po kuracji antybiotykiem powtarzałam tylko na ureaplasme, (bo tylko ją wykryto) i kosztuje około 130 -150zł + wizyta.
U mnie najprawdopodobniej ureaplasma zabiła moje dziecko:-(3 lata temu ,a ja dopiero teraz ją wykryłam.
 
witam was....
niestety nie odp wszystkim-czytalam ale nie jestem w stanie sie skupic...:zawstydzona/y:
w pon urodzila dziewczynke siostra K....miala baaardzo szybki porod...od odejscia wod 3 godz...:-) ciesze sie ze wszystko ok....ale wszystko wrocilo...bylam pierwszy raz w szpitalu od mojego porodu i w dodatku na poloznicwie...tyle dzieci tam bylo slychac i tyle dzieci widzialam...to byl widok rozdzierajacy moje serce...a przeciez tyle czasu juz minelo...ale trzymalam sie jakos...bo przeciez tesciowie byli...wszyscy sie cieszyli to nie moglam zrobic cyrku...K mial lzy w oczach jak przejezdzaly kolo nas te malenkie istotki...ja wybuchnelam jak wyszlismy z oddzialu-K mnie przytulil i powiedzial ze tez bedziemy mieli zdrowa i zywa dzidzie....i ze jemu serce tez pekalo...bo mial przed oczami nasze kochane coreńki...widzialam mala siostrzenice K przez chwile ale nie mialam odwagi jej dotknac...one sa juz w domu a ja przekaladam wizyte bo poprostu boje sie mojej reakcji...nie myslalam ze to tak bedzie bolalo...przeciez moje coreczki mily byc starsze.......
a do tego jeszcze nasze starania musza odwlec sie w czasie...okazalo sie ze mam niedoczynnosc tarczycy i I wizyta u endokrynologa dopiero 1 czerwca....ku*wa :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
jestem zla i strasznie mi przykro...w czym zawinilam....co ja takiego zlego zrobilam ze tak mnie to zycie doswiadcza....
pati bardzo sie ciesze ze zobaczylas tak dlugo wyczekiwane serduszko...i trzymam kciuki...
kasiawd...a jednak...bardzo ci wspolczuje....
[*]
 
Ostatnia edycja:
Aniołki przytulam. Niczym nie zawiniłaś. Wiem, że ci trudno, ale musisz zebrać siły, by walczyć o szczęście, które na ciebie czeka.
 
reklama
Aniołki :-( przytulam , kochana nic nie mogłyśmy zrobić , nie my jesteśmy winne , nie możemy sie osądzać ,ale wiem ,co czujesz bo ja też czasem to przerabiam, ostatnio było mi przykro choć ogólnie lubie dzieci i godzinami bym mogła z nimi siedzieć ,patrzeć, itd mój chrześniak miał roczek jak poroniłam i ja przelałam wszystkie moje uczucia na niego to moje oczko w głowie,i naprawde nie miałam problemów z dziećmi i ciążarnymi ,ale ostatnio mój M opowiadał,że jego kolega będzie miał dziecko dopiero wziął ślub i już żona w ciąży i mnie jakoś tak to ubodło ,ale nic nie mówiłam, w weekend chciał żebyśmy sie spotkali z nimi ,a ja powiedziałam ,że chyba nie mam dnia i nastroju i źle bym sie czuła , bo oni szczęśliwi przyszli rodzice ,a my nie, i powiedział coś co mnie tak zabolało ,że trzasnęłam drzwiami tak ,że szyba wyleciała, powiedział tak :
"to nie spotkamy sie z nim i jego żoną bo nie poroniła tak jak ty?":-(, "przestań sie nad sobą użalać!":-( strasznie mnie to zabolało i do tej pory mam wielki żal, bo nikomu tego nie życze ,a on powiedział tak jakbym wszystkim przyszłym matkom źle życzyła, płakałam wtedy ,a on poszedł na piwo, i też pytałam siebie czemu ja ,co ja takiego zrobiłam doskonale cie rozumiem, wiem jak to boli ,ale naprawde to nie nasza wina.
 
Do góry