reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

moj progresteron w 20 dc to 6,7...nie wiem jak bardzo jest ponizej normy bo te wyniki "nowoczesne"jakies skaplikowane sa a nie dopytalam lekarza...daaa a ty jaki masz to sobie mniej wiecej porownam(wiem ze kazdy organizm jest inny ale nie mam pojeci jak ma byc)
 
reklama
Oleńko, jestem tu z Wami codziennie, ale jakoś ostatnio nie miałam weny, bo zajęta byłam...czekaniem na 2 kreski na teście, a tu dziś nic:(ale głupia jeszcze się łudzę, że może przed @ to jeszcze za mało hormonu...GŁUPIA BABA JESTEM!!!
Daaa, a masz Kochana dobrego lekarza prowadzącego, tzn takiego, któremu wierzysz że rzetelnie Cię poprowadzi.nie ma co w necie szukać tylko marszem na konsultacje i wszystkiego się dowiesz.może okaże się, że leczenie nie będzie długotrwałe.mam taką nadzieję i 3mam kciuki!!!
Aniołki
, jeśli możesz mi pomóc:też zastanawiałam się nad zbadaniem probesteronu, chociaż ginka nie nakazała, ale...w jakich dniach cyklu robiłaś hormony-1 raz w cyklu czy kilka razy.owszem przeglądam str internetowe, ale już się gubie,bo dziewczyny piszą każda o innym dniu cyklu
u mnie coś chyba się pomieszało, bo @powinna być w czwartek, a tu żadnych objawów.kiedyś cycki, to mi już od owulki pękały, a teraz zero oznak, a na to podobno też wpływ mają hormony.już sama nie wiem dlatego chciałabym je skontrolować
 
just - mam do ciebie pytanie odnośnie tych zastrzyków. Czasami to wkłucie tak boli, że już nie daje rady dzisiaj chyba ze 3 razy próbowała. Też tak masz Czasami
 
Ja robiłam progesteron 3 miesiące pod rząd w 21 dniu cyklu.
Marzec - 4,28
Kwiecień - 6,44
Maj - 11,5

Tak więc raz jest źle, a raz dobrze :confused::confused:
 
mi lekarz zlecil badanie w 20dc bylam u niego na wizycie i powiedzial ze jeszcze dzis musze to badanie zrobic....i tylko raz mi je zrobil bo widzial jeszcze moje wyniki z ciazy i wyniki z wypisu ze szpitala i tam cos wykukal i kazal zrobic te badania...teraz mam dopochwowe tablety i antybiotyk na te bakterie,po 14 dniach nastepne antybiotyki i przed 20 mam zrobic badanie androstendion i przyjsc na kontrole
 
kurdę, to dziwne, ale ja w szpitalu nie miałam żadnych hormonów robionych, a chyba progesteron jest ważny przez całą ciążę?czy się mylę...
 
julitka ja mowilam tez lekarzowi ze mam problemy z zajciem w ciaze wiec dlatego pewnie zlecil te badania i jeszcze te polipy jak zobaczyl to chcial potwierdzic ten zespol p.j bo to hormony rozregulowuje..
 
reklama
no z tego co wyczytalam to
Progesteron jest produkowany przez powstałe z pęcherzyka jajnikowego ciałko żółte, przez łożysko w ciąży oraz w śladowych ilościach przez nadnercza. Odpowiada za właściwe przygotowanie śluzówki na przyjęcie zarodka, utrzymuje ciążę, a spadek jego stężenia przy odpowiednio przygotowanym endometrium wywołuje miesiączkę. Stężenie progesteronu w pierwszej fazie cyklu jest bardzo niskie. Nieznaczny wzrost obserwuje się na ok. półtora doby przed owulacją. Potem ilość progesteronu produkowanego przez powstające ciałko żółte wzrasta osiągając szczyt w 7, 8 dniu po owulacji. Jeśli nie doszło do ciąży ciałko żółte zanika, w innym przypadku jego czynność zostaje podtrzymana przez rosnące stężenia gonadotropiny kosmówkowej. Wraz z wiekiem ciąży następuje stopniowe przejęcie produkcji progesteronu przez łożysko. Między 8 a 10 tygodniem ciąży ciałko żółte zanika, a łożysko staje się jedynym źródłem progesteronu w organizmie. Badanie progesteronu wykonuje się w celu oceny funkcji ciałka żółtego i (czasami) monitorowania wczesnej ciąży.
 
Do góry