reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
also a kiedy go odstawilas jak tylko dowiedzialas sie o ciazy? moja gin mowi zeby nie odstawiac jak zajde

biore przez dwa tyg po 1/2 tabl a potem mam brac cala
 
abereska - skopiuje atrtykuł byś miała jasne pojęcie co to jest "beta"

PROFILAKTYKA ZDROWIA: dorośli: Co mówią podstawowe badania

Beta-hCG
Gonadotropina kosmówkowa, bo tak brzmi pełna nazwa beta-hCG jest hormonem, to znaczy substancją wytwarzaną przez organizm w celu kontroli funkcjonowania określonych narządów. HCG przypada rola szczególna, ponieważ pod jej wpływem pozostaje wyjątkowy proces - rozwój wczesnej ciąży.
Rozwijający się zarodek docierając jajowodem do jamy macicy składa się z grudki komórek zwanych węzłem zarodkowym i otaczającej go warstwy komórek określanych mianem trofoblastu. To właśnie w obrębie trofoblastu rozpoczyna się produkcja i wydzielanie HCG. Hormon poprzez krążenie dociera do jajnika, gdzie stymuluje powstałe właśnie ciałko żółte do produkcji progesteronu. Ciałko żółte jest pozostałością po pękniętym pęcherzyku jajnikowym. Do momentu, gdy trofoblast ostatecznie przekształci się w łożysko ciałko będzie utrzymywać odpowiedni poziom progesteronu, koniecznego do prawidłowego rozwoju ciąży. W ten sposób zarodek wpływa na odpowiednie przygotowanie macicy i zapewnia utrzymanie się tego stanu przez okres trwania ciąży. Ponieważ wraz ze wzrostem ciąży zapotrzebowanie na progesteron wzrasta, również produkcja i wydzielanie HCG zwiększa się w ciąży bardzo szybko. Już od pierwszych dni po zagnieżdżeniu się zarodka w macicy, w surowicy krwi matki można wykryć gonadotropinę kosmówkową, a jej poziom osiąga charakterystyczne maksimum między 50 i 80 dniem po miesiączce. Z reguły poziom beta-hCG podwaja się co 2- 3 dni.
Hormon jest wydalany z moczem ciężarnej i dzięki temu wykrywanie jego obecności stało się podstawą działania powszechnie stosowanych testów ciążowych. Metoda ich działania opiera się na co prawda złożonej, ale za to bardzo czułej metodzie z użyciem odpowiednich przeciwciał anty-HCG. Obecnie proste testy ciążowe dostępne w aptekach pozwalają z dużym prawdopodobieństwem potwierdzić ciążę już w terminie spodziewanej miesiączki.
Dynamika wzrostu poziomu gonadotropiny kosmówkowej w surowicy krwi jest niezwykle pomocna w diagnozowaniu powikłań, które mogą wystąpić w I trymestrze ciąży. Dotyczy to głównie kobiet u których w pierwszych tygodniach ciąży występują podejrzane plamienia lub krwawienia. O ile poziom beta-hCG w kolejnych badaniach wzrasta, rokowanie jest z reguły pomyślne. Zmiany w stężeniu gonadotropiny w surowicy są też pomocne przy rozpoznawaniu ciąży pozamacicznej.
 
Lanselotka- witaj i Ty również na tym forum. Okoliczności napewno nie takie miłe... lecz cóż..
Mówisz że 6 miesięcy staracie się i nic. A czy robiłaś jakieś badania po poronieniu?
 
witajcie,przyszlam sie tylko przywitac.Zaleglosci moze nadrobie pozniej bo jak zwykle duzo piszecie.
U mnie dzis mdlosci i zawroty glowy.Wynik bety z poniedzialku-2908,ze srody 6346,to na tyle u mnie.Mam nadzieje,ze u Was wszystko w porzadeczku,przepraszam ze nie czytalam,wybaczcie.paaa
 
Aga,wszystkiego dobrego dzisiaj i w tym Waszym nowym życiu,najlepiej nowego małego życia:-)
Buziaki bo mi dziecko nie da pisać.
Also,trzymam kciuki za memę.Pa.
 
oj nie zauwazylam,ze dzis swieto Agi:-(-WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ,SPELNIENIA MARZEN:-):-):-):-):-):-):-):-)

Edys tak wlasnie zaraz ide sie polozyc bo co jakis czas mam karuzele przed oczami.

Also oj coz z mama ehh,w takim razie duzo sily zycze Tobie i mamie,wiara czyni cuda:tak:

Gabi jak tam placuszku;-),wylegujesz sie w łóżeczku?
 
reklama
Dzięki wielkie. Musze odebrać wyniki ze szpitala i zgłosić się z nimi do gin prowadzącego, czy będzie umiał odpowiedzieć na pytanie dlaczego sie tak stało? Boję się, że to moja wina, że nie uważałam na siebie, bo dowiedziałam się że jestem wciaży w 4 tygodniu?????
 
Do góry