reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Czytałam znowu jakiś wątek dziewczyny, która poroniła w Anglii, i wiecie co, dziękuję Bogu,że mieszkam w Polsce. Tutaj lekarze są jacy są, ale tam, to poprostu porażka, jak można tak traktować kobiety. Rozumiem, że na początku ciąży dziecko jest przez nich uważane za zarodek, ale czy ten zarodek nie ma prawa do życia, przecież wiele z tych dzieci mogłoby się urodzić, gdyby tylko jakiś lekarz zbadał kobietę i zaaplikował jakis lek na podtrzymanie ciąży. Czytam i wierzyć mi się nie chce w ten zas....ny "Zachód"
 
reklama
Miroslava- ja czekam na mojego L. bo sama sobie nie dam rady :-D niestety :-:)-p:-D a co do Anglii to ja cos o tym wiem i wyglada to KOSZMARNIE i OKROPNIE! wyobraz sobie, ze lozka stoja na jednej sali, sa oddzielone parawanem z zaslon, a lekarz robi dziewczynie obok zabieg (na lozku) w sali gdzie sa wszyscy!!! A ty ogladasz to i widzisz wszystko, bo te zaslonki sa cienkie!!! Widac wszystko! Ja na samo wspomnienie tego mam oczy pelne lez. Moj maz jak ze mna byl w szpitalu poprostu wymiekl i z trudem powstrzymywal lzy. Ja bylam wtedy po dwoch poronieniach i dostalam okropnego dola. (lezalam z chorymi jajnikami) a wyszlam z depresja...
 
Czesc dziewczynki! Ja tylko na chwileczke, bo te matury probne dalej szczerza kly :baffled:....
DAGA CO TY TU JESZCZE ROBISZ!!!!

MUFFY Dzialaj kobieto! Ja nie mam wlasnej opinii na temat testow owu, bo nigdy nie uzywalam, ale czasem podgladam Staraczki i tam jest tyle za, ile przeciw. Moze zaczne mierzyc tempke od nastepnego cyklu... Chyba, ze @ nie przyjdzie... haaaa... rozmarzyalam sie.

Ikus, fajnie, ze sie pojawilas.Daj sobie czas na zaleczenie traumy porodu. Bardzo serdecznie Cie pozdrawiam. Ucaluj male slodkie pietki od cioci z Internetu i wstaw jakies zdjecie jak zbierzesz sily :-).

Agus, krotko i jeszcze napisze, ze w Finlandii jestem 7.5 lat (wyjechalam za chlebem...) a z moim finskim mezczyzna po przejsciach 1.5 roku. I ze ani jednego ani drugiego nie zaluje ;-).

CFCGIRL Dzieki za piekny wiersz, tak bliski sercu, ze wycisnal lezki...

BATONIK, przytulam i jestem z Toba myslami. Daj znac jak sie czujesz...
Pozostale panie, milego wieczoru :tak::tak::tak:

 
Hej,ja na chwilkę.
Cfcgirl -buziaki:-(
Muffy-powodzenia:tak:
Daga-do roboty;-) (ja nie miałam znieczulenia i żyję).
Resztę pozdrawiam.Paaaaaaaaaaa.
 
Cfcgirl przepiękny,wzruszający wiersz!!!! Światełka (*)(*)(*)(*) dla naszych Aniołków
 
No oczywiście resztę posta mi wcięło,a link się nie da wkleić:wściekła/y:
A tam był cały wątek o tym badaniu (na portalu poronienie-informacje dla Ciebie).
HSG ? - Badanie polega na uzyskaniu obrazu jamy macicy i jajowodów przy użyciu promieni rentgenowskich. Obraz jamy macicy i jajowodów uzyskuje się poprzez wprowadzenie przez drogi rodne kobiety środka cieniującego (kontrastu), który silnie pochłania promieniowanie rentgenowskie.
Badanie to umożliwia w sposób inwazyjny ocenę kształtu jamy macicy (stwierdzenie zmian rozwojowych, przegrody, niedorozwoju macicy, guzów macicy), ocenę zmian chorobowych jej błony śluzowej, czyli endometrium (istnienie przerostu, polipów, zrostów śródmacicznych), a także ocenę przebiegu, drożności, kształtu jajowodów oraz zmian w okolicy przydatków macicznych (rozpoznanie zrostów okołoprzydatkowych).

Pozdrawiam.

Dzięki Gabi :-), znalazłam no i się przeraziłam...
Ja strasznie boje się bólu więc będę pyta lekarza o znieczulenie. A Ty miałaś to badanie? Opowiedz jeśli tak, ale całą prawdę... :-)
 
Dorotko - staraj się ograniczyć picie mięty, podobno w ciąży lepiej jej nie nadużywać.
Mnie też nie smakowała normalna czarna herbata i wówczas piłam HERBATKĘ dla KOBIET W CIĄZY I TRYMESTR firmy BIO- ACTIV, mnie osobiście bardzo smakowała - lekko owocowa i dodatkowo ma imbir w składzie więc hamuje mdłości.

Imiona....to już wiemy, że:

Cyprysikowa - Kamila
Gabi - Gabriela
mbieg - Magda
Meggie - Małgosia
Aga - Agata


Berbal - Basia, miło mi :-)
 
reklama
Kobitki ja muszę dobrze nogi zaciskac bo niechcę żeby mi jakiś konował grzebał gdy niebędzie mojego lekarza. Mam coś w macicy - jakis zrost albo przegrodę i mój gin mi wszystko wytłumaczył - co, aj i dlaczego ze mna po porodzie zrobi. Natomiast ten u którego było konsultowane co to jest stwierdził, że on to by olał sprawę. Zresztą facet nawet niepotrafił się zorientować że coś jest nietak i dopiero mój lekarz mu paluchem pokazał. Ja Wam dziękuję za taką opiekę!!! Trzymajcie kciuki aby młody niebył złośliwy i wytrzymał do powrotu lekarza.


Ika_s - ja też nietraktuję małego jako mojego aniołka. Jestem mamą dwójki dzieci. Po prostu starsze nieżyje. Współczuję Ci "baby blusa". Przytul ode mnie Manie.


Cfcgirl - odezwij się od czasu do czasu kobieto... (*)


Miroslava - na początku ciąży jak niemiałam siły na sprzątanie to idąc do wc zbierałam kociska ręcznie.:-)

Betii - faktycznie strasznie produkujemy.:-D


Muffy - powodzenia w starankach... A co do testów to mi szkoda było nerwów (bo może niewyjdzie, że owulka jest) i kasiory. Figo fago z chłopem przez cały miesiąc było i tańsze i przyjemniejsze.;-)

Maggie, Gabi - od 16 zaciskam nogi...hehehehehehehe... i tak do soboty będzie.


Dziewczynki a ja poprostu mam imie całkowicie niezwiązane z nickiem - Dagmara;-):-p. Niewpadłybyście na to nie??? Hehehehehe
 
Do góry