reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Ja w październiku poroniłam w 6tyg.... Teraz jestem w 8tyg tydzień temu na wizycie widzialam i słyszałam serduszko... Zastanawiam się nad wzięciem l4 w pracy już... Mam nadzieję że tym razem wszystko będzie dobrze
 
reklama
Ja w październiku poroniłam w 6tyg.... Teraz jestem w 8tyg tydzień temu na wizycie widzialam i słyszałam serduszko... Zastanawiam się nad wzięciem l4 w pracy już... Mam nadzieję że tym razem wszystko będzie dobrze
Bierz, nawet się nie zastanawiaj. Wasze zdrowie jest najważniejsze ♥️ gratulacje i życzę nudnej ciąży 😘
 
Ja w październiku poroniłam w 6tyg.... Teraz jestem w 8tyg tydzień temu na wizycie widzialam i słyszałam serduszko... Zastanawiam się nad wzięciem l4 w pracy już... Mam nadzieję że tym razem wszystko będzie dobrze
Jak tylko masz taką możliwość, a masz obawy to weź i się nie zastanawiaj. Wasze zdrowie najważniejsze☺️
 
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa.

Mam 36 lat, obecnie jestem w 11 tygodniu ciąży. W wieku 30 lat, po kilku miesiącach starania się o dziecko, przeszłam laparoskopię 2 jajników, bo okazało się, że mam cysty ( w tym endometrialną) i to było powodem niepowodzeń (wyszło to przez przypadek na rezonansie kręgosłupa). Później przyjmowanie tabletek hormonalnych po zabiegu, żeby to cholerstwo nie wróciło.
Jestem po 2 poronieniach, w 8 i 6 TC, ciąże z 2020 roku. W trakcie wszystkich ciąży i po ich utracie wykonałam mnóstwo badań laboratoryjnych i genetycznych m. in. po pierwszym poronieniu wykonałam badania genetyczne z materiału z poronienia i okazało się, że powodem poronienia była wada genetyczna ( trisomia). Zrobiliśmy z mężem badanie całego genotypu (na NFZ) i wyszło, że wszystko jest ok. Ze względu na pojawienie się wady genetycznej, przy kolejnych staraniach, lekarz zalecił przyjmowanie kwasu foliowego metylowanego (plus dodatkowo pregna start, wit.B12 metylowana i już w trakcie ciąży duphaston na podtrzymanie). Niestety za drugim razem również nie udało się utrzymać ciąży. Kolejne badanie z materiału z poronienia nie wykazało wady genetycznej. Po zaleceniu lekarza zrobiłam badania na trombofilie i wyszły mi 2 nieprawidłowe mutacje: MTHFR 677 i Pai-1. Przy kolejnym staraniu się o dziecko lekarz zalecił to co poprzednio, ale dodatkowo przyjmowanie akard 75 i od 18 dnia cyklu 2x dziennie progesteron przez 7 dni. Później test i jak wyjdzie pozytywny to od razu telefon do niego w celu wypisania dodatkowo zastrzyków neoparin.

Na razie jest ok, aczkolwiek muszę być na diecie w sensie zero słodkości i nawet musze uważać na ilość zjedzonych owoców, bo mam zawyżony cukier na czczo. Test obciążenia glukozą i hemoglobina glikowana wyszły ok więc nie trzeba insuliny.

Za bardzo nie mam się komu wyżalić ani z kim pogadać na ten temat, bo większość osób z mojego otoczenia (siostra, kuzynki i koleżanki) nie miała nigdy problemów z zajściem i donoszeniem ciąży. Znam nawet przypadek dziewczyny (z bliskiego mojego otoczenia), gdzie pierwszą ciąże świadomie usunęła, a na usunięcie drugiej było już za późno. Bez problemu ją donosiła pomimo tego, że piła przez całą ciąże ( i to sporo), nie brała żadnych witamin i nie uważa na nic.

Ja na ostatniej wizycie usłyszałam, że na chwile obecną mam 75% szans, że nie poronię. Wizytę u lekarza mam na 24.01, a badania prenatalne 30.01 i jestem pełna obaw, biorąc pod uwagę wcześniejsze historie.
trzymam kciuki żeby teraz wszystko się udało. Dla pocieszenia powiem że ja też mam obie mutacje mtfhr hetero i pai1 hetero. Pierwsza ciąża na nieświadomce, udana. Potem strata córki w 5 miesięcu ciąży, potem strata bliźniaków w 3 miesiącu...A ostatnia ciąża na heparynie i mwtylowanych witaminach. I teraz śpi przy piersi mój 7 tygodniowy synek 😊

Nie duś tego w sobie,pisz tu, żal się. Ciąża po takich przeżyciach jest trudna i nikt cię lepiej nie zrozumie jak ktoś to ma podobne przykre doświadczenia.
 
Czy będąc w ciąży po poronieniu pracujecie nadal czy przeszlyście na zwolnienie? Ja jestem teraz w 8tygodniu, wizyta w czwartek i zastanawiam się czy brać l4...czuje się nienajgorzej ale zmęczenie coraz bardziej bierze górę, coraz gorzej przesypiam noce...pracuje w szkole
ja pracowałam do 37 tygodnia ale ja mam lajtowa prace. Początkowo pracowałam bo bałam się siedzieć w domu, ciągle myślałam czy wszystko będzie ok, płakałam...a w pracy cLowiek był wśród ludzi, miał zajęta głowę. A potem nie było przeciwskazan do pracy więc tak sobie pracowałam. Ale jeśli czujesz się zmęczona to nie ma co, idź na L4. Ty i dziecko jesteście najważniejsi.
 
A jakie jest Wasze zdanie na temat wina lub piwa 0,0% w ciąży?
ja piłam sporadycznie i piwo i wino 0%. Głównie w sezonie letnim.
Ciężko..
Psychicznie to ja ostatnio siadam. Nie umiem podjąć decyzji co do amniopunkcji, u kogo i gdzie i jeszcze mam łożysko z przodu więc w głowie mam same czarne scenariusze.. Jest źle.
To co miało być oczywiste paraliżuje mnie i stoję w miejscu.

W brzuchu córeczka !-wynik nifty prawidłowy ❤️ USG znowu bardzo ładne.
Mam też cukrzycę (chociaż ja uważam inaczej :)) więc ta ciąża ora mnie z każdej strony.
Najbardziej psychicznie bo samopoczucie coraz lepsze.
Ale jestem tak umęczona tymi natrętnymi myślami,że ja już nie wiem jak funkcjonować .Taka prawda.
Sorry za post..
a może jakiś psycholog kochana ?
U mnie niestety nie najlepiej ☹️
Badania prenatalne wyszły tragicznie obrzek płodu plus wada serduszka. Miałam robiony zabieg biopsji kosmówki, który wykazał wadę genetyczna 😭 We wtorek na wizycie kontrolnej okazało się, że serduszko mojego synka już nie bije. W środę miałam wywoływany poród.
kochana tak mi przykro 😭 brakuje słów w takim momencie
 
reklama
Do góry