reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
@Madlein Własnie, jak u Ciebie? Leżałas na patologii jak podejrzewałas od początku ciąży?
Hej dzięki za pamięć i wywołanie do tablicy.
Jutro już zaczynamy 31tc. W czwartek wyszłam ze szpitala, byłam osiem dni, ale na szczęście problemem były tylko słabo wyregulowane cukry. Ciśnienie jeszcze w granicach normy, nie przekracza 140/90, ale jestem już na maksymalnej dawce dopegytu. Dzięki Bogu szyjka długa (4cm) i zamknięta. Brzuszek nie stawia się jakoś bardziej niż powinien na tym etapie ciąży, ale też biorę już aż sześć tabletek dziennie Magne b6 forte. Poza epizodem koło 15tc z dość odczuwalnymi skurczami, wszystko ucichło i czuję się bardzo dobrze w tej ciąży. Mam nadzieję, że tak pozostanie do końca. Poród prawdopodobnie jeszcze przed samymi świętami, w 38tc mam mieć cesarkę. Oczywiście jeśli ciśnienie do tego czasu będzie w normie.
Powiem Wam, że sama nie wiem jak to tak szybko zleciało 😱 Pewnie ostatnie tygodnie będą niemiłosiernie się dłużyć, ale co tam jeszcze mam sporo do ogarnięcia przy wyprawce i kąciku młodego, także najlepsze przede mną 😁

@marsi89 przy tym dużym brzuchu zastrzyki idą mi lepiej niż na początku. Prawie kompletnie bezboleśnie. Tylko ostatnio po prawej stronie znów trafiłam w naczynko i spory guzek mi się zrobił. A tak poza tym nauczyłam się żyć z tymi zastrzykami. Nawet teraz w szpitalu jak byłam, to wolałam robić je sobie sama.
 
Hej dzięki za pamięć i wywołanie do tablicy.
Jutro już zaczynamy 31tc. W czwartek wyszłam ze szpitala, byłam osiem dni, ale na szczęście problemem były tylko słabo wyregulowane cukry. Ciśnienie jeszcze w granicach normy, nie przekracza 140/90, ale jestem już na maksymalnej dawce dopegytu. Dzięki Bogu szyjka długa (4cm) i zamknięta. Brzuszek nie stawia się jakoś bardziej niż powinien na tym etapie ciąży, ale też biorę już aż sześć tabletek dziennie Magne b6 forte. Poza epizodem koło 15tc z dość odczuwalnymi skurczami, wszystko ucichło i czuję się bardzo dobrze w tej ciąży. Mam nadzieję, że tak pozostanie do końca. Poród prawdopodobnie jeszcze przed samymi świętami, w 38tc mam mieć cesarkę. Oczywiście jeśli ciśnienie do tego czasu będzie w normie.
Powiem Wam, że sama nie wiem jak to tak szybko zleciało 😱 Pewnie ostatnie tygodnie będą niemiłosiernie się dłużyć, ale co tam jeszcze mam sporo do ogarnięcia przy wyprawce i kąciku młodego, także najlepsze przede mną 😁

@marsi89 przy tym dużym brzuchu zastrzyki idą mi lepiej niż na początku. Prawie kompletnie bezboleśnie. Tylko ostatnio po prawej stronie znów trafiłam w naczynko i spory guzek mi się zrobił. A tak poza tym nauczyłam się żyć z tymi zastrzykami. Nawet teraz w szpitalu jak byłam, to wolałam robić je sobie sama.
to już wchodzisz w ten bezpieczny okres na całe szczęście ale wiadomo że czym maluch dłużej w brzuchu tym lepiej. Ciesze się że u ciebie wszystko ok 😊
Nam też się robi te zastrzyki w miarę. Od początku ciąży może 4 siniaki a dziś 33+6. Osttanio próbowaliśmy robić właśnie w boczki zastrzyk to trafiliśmy na naczynko i tyle.krwi było i siniak i walimy bardziej na środku, tak 5 cm od pępka. Mimo że maluch tak kopie że nie raz wybija nóżka się w miejscu zastrzyku to mąż tak mocno łapie ten fałd że mysle że go nie uszkodzimy. No i jeszcze mam łożysko na przedniej ścianie więc to tez chyba go chroni.
Dzielna jesteś ze sama robisz zastrzyki bo ja bym się nie odważyła
 
ah tak ja też chwilę brałam ten z olimpu, masz lepsza pamięć ode mnie 😃 ja mam na 7 grudnia termin ale w 39tc. Będę mieć cesarkę. Twoja mała ma już 2 miesięce ? Jak ten czas leci. Wszystko ok ? Jak dajecie sobie radę? Mała grzeczna ? 😃
Mi lekarz co wizytę dawal po 6 opakowań heparyny a wykorzystywałam tylko 4 opakowania więc mam duży zapas. Mam ja brać jeszcze 6 tyg. Po porodzie i wyliczyłam sobie że zostanie mi jeszcze z 10 opakowań🤷
Kurde nie wiem co mi się pomieszało że ty miałas CC
Ja też jestem na p/zakrzepowych. Obecnie jestem w szpitalu bo jedno ktg wyszlo mi nie do końca ok i wzięli mnie na obserwacje. Od przyjęcia wszystkie badania wychodzą ok, wiec to był chyba jakiś jednorazowy incydent, że dziecko miało troxhe wyższe tetno. W każdym razie w dzień kiedy mialam ten nieprawidłowy jeden zapis powiedzieli mi żeby nie brać zastrzyku, bo jest opcja ze zrobią mi już cesarkę. Później okazało się, że zapisy są bardzo dobre, wiec heparyna powróciła. Z tego co tu obserwuje to odstawiają dziewczynom dzień przed cesarka heparynę, a po operacji do niej wracają. Co do znieczulenia to ja pierwsze cc tez mialam w narkozie ogólnej, bo po pierwsze nie było czasu a po drugie mialam niskie plytki, co też wyklucza zzo. Ja dzis mam 36+3 wg OM, wg USG dziecko jest starsze 5 dni. Cc prawdopodobnie w 38tc (miało być w 39tc ale już widzę że przez moje przejścia nie chcą przeciągać tej ciazy). Powodzenia dla Was 🥰
 
Ja też jestem na p/zakrzepowych. Obecnie jestem w szpitalu bo jedno ktg wyszlo mi nie do końca ok i wzięli mnie na obserwacje. Od przyjęcia wszystkie badania wychodzą ok, wiec to był chyba jakiś jednorazowy incydent, że dziecko miało troxhe wyższe tetno. W każdym razie w dzień kiedy mialam ten nieprawidłowy jeden zapis powiedzieli mi żeby nie brać zastrzyku, bo jest opcja ze zrobią mi już cesarkę. Później okazało się, że zapisy są bardzo dobre, wiec heparyna powróciła. Z tego co tu obserwuje to odstawiają dziewczynom dzień przed cesarka heparynę, a po operacji do niej wracają. Co do znieczulenia to ja pierwsze cc tez mialam w narkozie ogólnej, bo po pierwsze nie było czasu a po drugie mialam niskie plytki, co też wyklucza zzo. Ja dzis mam 36+3 wg OM, wg USG dziecko jest starsze 5 dni. Cc prawdopodobnie w 38tc (miało być w 39tc ale już widzę że przez moje przejścia nie chcą przeciągać tej ciazy). Powodzenia dla Was 🥰
Ja u siebie słyszałam dwie wersje co do CC w tym samym szpitalu 😁 Jedna lekarka mówiła, że w 39tc. Normalnie wpadłam w panikę bo to wypadałoby w drugi dzień świąt, więc pewnie przetrzymali by mnie do po świętach. Ale doktor które mnie przejęła w szpitalu wydrukowała mi nawet schemat postępowania i z moimi chorobami i nadwagą kończą taką ciążę w 38tc. Ubolewam tylko, że w grę nie wchodzi indukcja porodu sn. Jestem po CC i powiedziała, że musieli byśmy czekać aż samo się zacznie. Jako, że pierworodny w 37tc już był wyciągnięty niedotleniony, to nie chcę ryzykować z czekaniem.
No i martwi mnie jeszcze to, że być może będę musiała być w pełnej narkozie. Jak wiecie mam olbrzymią nadwagę i anestezjolog mówiła, że może być problem z wkłuciem w kręgosłup. Mimo, że to znieczulenie przy pierwszym porodzie bardzo podniosło mi ciśnienie, to jednak wolałabym je niż narkozę.
 
@Madlein To może nic straconego. Ja też jechałam z założeniem, że będę miała drugą cesarkę. A że mój młody postanowił wcześniej przywitać ten świat, to lekarka spytała czy nie chcę spróbować sn. Stwierdziłam, że w sumie dlaczego nie 🤷‍♀️ A termin cc już miałam wyznaczony 😂
 
@Madlein To może nic straconego. Ja też jechałam z założeniem, że będę miała drugą cesarkę. A że mój młody postanowił wcześniej przywitać ten świat, to lekarka spytała czy nie chcę spróbować sn. Stwierdziłam, że w sumie dlaczego nie 🤷‍♀️ A termin cc już miałam wyznaczony 😂
No w sumie. Już zapowiedziałam rodzinie, że na początku grudnia chętnie umyję u nich okna 🫣 Fajnie by było gdyby zaczęło się samo. Pociesza mnie Twoja historia i daje nadzieję.
 
reklama
@Madlein Ja praktycznie całą ciążę brałam 6 tabletek Magne B6 forte. Ostatnie tygodnie zeszłam do 3 plus 2 asparginy i... miałam magnez we krwi poniżej normy... A jeśli chodzi o szpital na ulicy B., to mój poród SN był tam mocno nie "po ludzku" i dokładnie takie same zastrzeżenia mam jak kilka lat temu - nie polecam do SN
 
Do góry