reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

oj biedna. A karmisz piersią? Stosujecie jakiś Espumisan? Koleżanka mi też poleciła baby calm takie kropelki z allegro. Ponoć jej mały miał mega wzdęcia i kolki i to pomogło jak ręką odjął. A mówię że chłopcy mają mega wzdęcia. Moja mała też straszne miała. Nie raz na pogotowie z nią jechałam bo tak się darła
super wiadomość. Trzymaj się tego lekarza bo widać że w porządku jest
Karmię tylko piersią, daje probiotyk, ale dopiero Esputicon wyraźnie pomógł. Ale to też jest coś napięciowego, bo jako jedyna z moich dzieci raniła brodawki i beka po jedzeniu. CDL potwierdziła, że mocno zaciska szczęki i źle wywija język, więc musze pilnować sposobu przystawiania. Natomiast chyba skończy się na jakimś fizjoterapeucie
 
reklama
Karmię tylko piersią, daje probiotyk, ale dopiero Esputicon wyraźnie pomógł. Ale to też jest coś napięciowego, bo jako jedyna z moich dzieci raniła brodawki i beka po jedzeniu. CDL potwierdziła, że mocno zaciska szczęki i źle wywija język, więc musze pilnować sposobu przystawiania. Natomiast chyba skończy się na jakimś fizjoterapeucie
kurde, no ja nie miałam problemu z przystawianiem małej, piła ładnie. Więc ciężko cokolwiek powiedzieć. Jeśli fizjoterapeuta ma wam pomóc to pewnie idźcie.
 
ah tak ja też chwilę brałam ten z olimpu, masz lepsza pamięć ode mnie 😃 ja mam na 7 grudnia termin ale w 39tc. Będę mieć cesarkę. Twoja mała ma już 2 miesięce ? Jak ten czas leci. Wszystko ok ? Jak dajecie sobie radę? Mała grzeczna ? 😃
Mi lekarz co wizytę dawal po 6 opakowań heparyny a wykorzystywałam tylko 4 opakowania więc mam duży zapas. Mam ja brać jeszcze 6 tyg. Po porodzie i wyliczyłam sobie że zostanie mi jeszcze z 10 opakowań🤷
Kurde nie wiem co mi się pomieszało że ty miałas CC
Miałam CC ale nie planowane. W nocy dostałam zastrzyk i zaraz zaczęła się akcja porodowa. Tyle, że miałam w znieczuleniu ogólnym, bo nie było czasu na zzo. Mi lekarka wprost mówiła, że odstęp 12h niewiele znaczy, bo zastrzyk dłużej działa i jak robi CC to widzi. Moim zdaniem jeśli rodzisz w szpitalu, to oni sobie poradzą, a lekarz z całą pewnością poinformuje cię jak odstawić heparynę. 12h to minimum.
 
Chodziło mi o to, że Pregna Start i Prenatal Uno maja bardzo podobne składy, nie sądzę żeby zmiana miedzy nimi poskutkowała dużą zmiana homocysteiny. Ty swoją homocysteine 8,2 wyhodowalas na zwykłym kwasie foliowym. A potem chyba polykalas trochę B12 z olimpu i dopiero później Prenatal - sama zmiana na mix kwasów mogła pomóc. A tak w ogóle, to kiedy termin? Moja już ma miesiąc a Ty jakoś zaszlas jak ja byłam z nią na początku ciąży. Rodziłam SN, nie odstawiłam heparyny. Nie wiem jak z planowanym CC. Na pewno po porodzie powinni Ci podawać w szpitalu i jeszcze dać receptę na wyjściu na połóg. Teoretycznie do 42tc należy sie refundacja za 0 zł. Mi nie dali, ale tam słaba opieka była.
Kotek, ostatnio zawodzi mnie pamięć. Jednak takich wspaniałych wieści jak kolejny wspaniały maluch to można gratulować po 100 razy. Wspaniałe, że ten trud i niepokój już za wami. Cieszcie się sobą 🥰
Jest wiele środków na kolkę. Mogę ci coś polecić, pytanie na co zareaguje dziecko. Są krople viburcol, sab simplex, masaż szamotała, masaż brzuszka, pozycja na żabkę lub tygryska, gorąca kąpiel, ogólnie grzanie brzuszka. I oczywiście tysiące innych rzeczy. Może i to, co ty zjadasz ma znaczenie. Tylko dziecko ci prawdę powie.
Super, że jesteście już razem. Ucałuj maluszka ode mnie 😘
 
Miałam CC ale nie planowane. W nocy dostałam zastrzyk i zaraz zaczęła się akcja porodowa. Tyle, że miałam w znieczuleniu ogólnym, bo nie było czasu na zzo. Mi lekarka wprost mówiła, że odstęp 12h niewiele znaczy, bo zastrzyk dłużej działa i jak robi CC to widzi. Moim zdaniem jeśli rodzisz w szpitalu, to oni sobie poradzą, a lekarz z całą pewnością poinformuje cię jak odstawić heparynę. 12h to minimum.
kurde ja się właśnie boje tej narkozy całkowitej. No niby ta dawka profilaktyczna co mam 0,4 to wystraczy 12h od zastrzyku. A już większą to 24h.
Ale przecież to zzo szybko działa więc czemu miałas całkowita narkozę? Hmm🤔 dla mnie to jest mega niezrozumiałe ale wypytam w poniedziałek lekarza. Położna mi powiedziała, że jak złapią mnie skurcze to już mam nie brać zastrzyku, a jak zapytałam co jeśli ta akcja będzie szybko postępować to ona odpowiedziała że to marzenie. I że w 12h od pierwszego skurczu nie urodzę 🤷
 
kurde ja się właśnie boje tej narkozy całkowitej. No niby ta dawka profilaktyczna co mam 0,4 to wystraczy 12h od zastrzyku. A już większą to 24h.
Ale przecież to zzo szybko działa więc czemu miałas całkowita narkozę? Hmm🤔 dla mnie to jest mega niezrozumiałe ale wypytam w poniedziałek lekarza. Położna mi powiedziała, że jak złapią mnie skurcze to już mam nie brać zastrzyku, a jak zapytałam co jeśli ta akcja będzie szybko postępować to ona odpowiedziała że to marzenie. I że w 12h od pierwszego skurczu nie urodzę 🤷
u mnie minęło mniej czasu niż 12h. To tak by cię postraszyć. A raczej uświadomić położnej, że nie wszystko jest zero jedynkowe. Nie ma się co bać ani zzo ani narkozy głębokiej. U mnie nie było czasu. Poród wszystkich zaskoczył. Odeszły mi za wcześnie wody, dziecko było poprzecznie ułożone, a ja miałam bóle parte jak brali mnie na salę. Nie było czasu na zzo. Wiem, że się stresujesz, i nie da się tego stresu utulić, ale będzie dobrze, naprawdę. Lekarze sobie poradzą. Ty również 😊
 
Kotek, ostatnio zawodzi mnie pamięć. Jednak takich wspaniałych wieści jak kolejny wspaniały maluch to można gratulować po 100 razy. Wspaniałe, że ten trud i niepokój już za wami. Cieszcie się sobą 🥰
Jest wiele środków na kolkę. Mogę ci coś polecić, pytanie na co zareaguje dziecko. Są krople viburcol, sab simplex, masaż szamotała, masaż brzuszka, pozycja na żabkę lub tygryska, gorąca kąpiel, ogólnie grzanie brzuszka. I oczywiście tysiące innych rzeczy. Może i to, co ty zjadasz ma znaczenie. Tylko dziecko ci prawdę powie.
Super, że jesteście już razem. Ucałuj maluszka ode mnie 😘
Dziękuję. Tak, moje marzenie o nieleżącej i donoszonej ciąży się spełniło. Bylo trochę strachu, bo znowu krwawilam w I trym, ale tym razem nie zrobił się krwiak.
 
A może narkoza ogólna, bo łatwiej można ją podać - do ZZO to jednak trzeba usiąść i musi się udać odpowiednio wbić w kręgosłup? I nie chcieli ryzykować, że coś może pójść nie tak?
 
A może narkoza ogólna, bo łatwiej można ją podać - do ZZO to jednak trzeba usiąść i musi się udać odpowiednio wbić w kręgosłup? I nie chcieli ryzykować, że coś może pójść nie tak?
ja miałam i to i to i wydaje mi się że oba szybko zaczynają działać. Ja po tych moich wszystkich akcjach z tamtego i tego roku już zesrana jestem. Ta ciąża jest idealna i już mam w głowie że przecież zaraz coś musi się zepsuć 🤦
Nie no jestem dobrej myśli. Położna uspokaja że tyle kobiet bierze zastrzyki przeciwzakrzepowe i lekarze wiedzą jak postępować. W poniedzialek też dopytam lekarza.
 
reklama
A może narkoza ogólna, bo łatwiej można ją podać - do ZZO to jednak trzeba usiąść i musi się udać odpowiednio wbić w kręgosłup? I nie chcieli ryzykować, że coś może pójść nie tak?
u mnie nie było naprawdę szans ani czasu. Pamiętam jak dziś, jak lekarz że skalpelem przy brzuchu popędzał wszystkich 😊. Miałam najlepszego lekarza
 
Do góry