reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziękuję Ci ❤️ dzięki takim wpisom wierzę że i u mnie pojawi się 🌈. Boję się że lekarz powie żeby spróbować zajść kolejny raz w ciążę bez heparyny. I teraz bije się z myślami że może będzie dobrze bez leków przeciwzakrzepowych a może będzie inaczej... A ja nie zniosę kolejnej straty. 😔 No nic, czekam do następnego tygodnia, w czwartek mam też konsultacje telefoniczną z genetykiem z testdna, ale z tego co czytałam już na forum to raczej powie że te mutacje nie są wskazaniem do brania heparyny. Miłego weekendu dziewczyny. 🌿
Mnie genetyk z test dna wręcz kazała znaleźć ginekologa, który mi te heparynę przepisze :) zaleciła wykonanie dodatkowych badań i omówiła dietę.
Była bardzo miła, choć zaleceń w formie papierowej/pdf nie dostałam, więc wszystko dokładnie zapisz, zrób sobie listę pytań jeśli masz jakieś wątpliwości, uzyskałam na wszystkie odpowiedź :)
 
reklama
a ja brałam tylko prenatal uno i po 3 miesiącach homocysteina z 8,2 spadła na 4. Także niby mało ale jednak.
Aspekt a jak to jest z heparyna przed CC ? 12 h przed się odstawia tak? A co jak poród zacznie się szybciej i nie zdążę odstawić i nie minie te 12 godzin? Nie mogą dać znieczulenia czy jak?
Bo CC zbliza się wielkimi krokami a ja już zaczynam panikowac.
Na wizycie dopytam lekarza jak to wygląda ale no męczy mnie to.
Chodziło mi o to, że Pregna Start i Prenatal Uno maja bardzo podobne składy, nie sądzę żeby zmiana miedzy nimi poskutkowała dużą zmiana homocysteiny. Ty swoją homocysteine 8,2 wyhodowalas na zwykłym kwasie foliowym. A potem chyba polykalas trochę B12 z olimpu i dopiero później Prenatal - sama zmiana na mix kwasów mogła pomóc. A tak w ogóle, to kiedy termin? Moja już ma miesiąc a Ty jakoś zaszlas jak ja byłam z nią na początku ciąży. Rodziłam SN, nie odstawiłam heparyny. Nie wiem jak z planowanym CC. Na pewno po porodzie powinni Ci podawać w szpitalu i jeszcze dać receptę na wyjściu na połóg. Teoretycznie do 42tc należy sie refundacja za 0 zł. Mi nie dali, ale tam słaba opieka była.
 
Chodziło mi o to, że Pregna Start i Prenatal Uno maja bardzo podobne składy, nie sądzę żeby zmiana miedzy nimi poskutkowała dużą zmiana homocysteiny. Ty swoją homocysteine 8,2 wyhodowalas na zwykłym kwasie foliowym. A potem chyba polykalas trochę B12 z olimpu i dopiero później Prenatal - sama zmiana na mix kwasów mogła pomóc. A tak w ogóle, to kiedy termin? Moja już ma miesiąc a Ty jakoś zaszlas jak ja byłam z nią na początku ciąży. Rodziłam SN, nie odstawiłam heparyny. Nie wiem jak z planowanym CC. Na pewno po porodzie powinni Ci podawać w szpitalu i jeszcze dać receptę na wyjściu na połóg. Teoretycznie do 42tc należy sie refundacja za 0 zł. Mi nie dali, ale tam słaba opieka była.
ah tak ja też chwilę brałam ten z olimpu, masz lepsza pamięć ode mnie 😃 ja mam na 7 grudnia termin ale w 39tc. Będę mieć cesarkę. Twoja mała ma już 2 miesięce ? Jak ten czas leci. Wszystko ok ? Jak dajecie sobie radę? Mała grzeczna ? 😃
Mi lekarz co wizytę dawal po 6 opakowań heparyny a wykorzystywałam tylko 4 opakowania więc mam duży zapas. Mam ja brać jeszcze 6 tyg. Po porodzie i wyliczyłam sobie że zostanie mi jeszcze z 10 opakowań🤷
Kurde nie wiem co mi się pomieszało że ty miałas CC
 
Mnie genetyk z test dna wręcz kazała znaleźć ginekologa, który mi te heparynę przepisze :) zaleciła wykonanie dodatkowych badań i omówiła dietę.
Była bardzo miła, choć zaleceń w formie papierowej/pdf nie dostałam, więc wszystko dokładnie zapisz, zrób sobie listę pytań jeśli masz jakieś wątpliwości, uzyskałam na wszystkie odpowiedź :)
Trochę pytań już mam, o heparynę właśnie, o dietę, jakie ewentualnie jeszcze suplementy, o dodatkowe badania też. Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły o co mogę zapytać to poproszę, chociaż nie powiem, Wy bardzo rozświetliłyście mi sytuację. :)
 
Trochę pytań już mam, o heparynę właśnie, o dietę, jakie ewentualnie jeszcze suplementy, o dodatkowe badania też. Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły o co mogę zapytać to poproszę, chociaż nie powiem, Wy bardzo rozświetliłyście mi sytuację. :)
a robiłaś badanie na zespół antyfosfolipidowy?
 
ah tak ja też chwilę brałam ten z olimpu, masz lepsza pamięć ode mnie 😃 ja mam na 7 grudnia termin ale w 39tc. Będę mieć cesarkę. Twoja mała ma już 2 miesięce ? Jak ten czas leci. Wszystko ok ? Jak dajecie sobie radę? Mała grzeczna ? 😃
Mi lekarz co wizytę dawal po 6 opakowań heparyny a wykorzystywałam tylko 4 opakowania więc mam duży zapas. Mam ja brać jeszcze 6 tyg. Po porodzie i wyliczyłam sobie że zostanie mi jeszcze z 10 opakowań🤷
Kurde nie wiem co mi się pomieszało że ty miałas CC
Miesiac skończyła. Łatwo nie jest bo od początku ma wzdęcia i dużo płacze
 
to ja myślę żeby się na tych mutacjach

to ja myślę żeby się na tych mutacjach skupić. Heparyna, zmetylowane witaminy i będzie ok 😌
Właśnie zadzwonił lekarz, nie chciał żebym się zamartwiała przez weekend a wczoraj miał taki kaszel że nie był w stanie rozmawiać. Będę miała włączona heparynę od czasu pozytywnego testu ciążowego. Jestem umówiona na USG, cytologię i możemy zacząć działać. 🙏
 
reklama
Miesiac skończyła. Łatwo nie jest bo od początku ma wzdęcia i dużo płacze
oj biedna. A karmisz piersią? Stosujecie jakiś Espumisan? Koleżanka mi też poleciła baby calm takie kropelki z allegro. Ponoć jej mały miał mega wzdęcia i kolki i to pomogło jak ręką odjął. A mówię że chłopcy mają mega wzdęcia. Moja mała też straszne miała. Nie raz na pogotowie z nią jechałam bo tak się darła
Właśnie zadzwonił lekarz, nie chciał żebym się zamartwiała przez weekend a wczoraj miał taki kaszel że nie był w stanie rozmawiać. Będę miała włączona heparynę od czasu pozytywnego testu ciążowego. Jestem umówiona na USG, cytologię i możemy zacząć działać. 🙏
super wiadomość. Trzymaj się tego lekarza bo widać że w porządku jest
 
Do góry