reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

To ja bym tylko chciała uzupełnić, że po poronieniu to hormony najlepiej robić dopiero w 2 albo nawet 3 cyklu. A do badania prolaktyny należy się odpowiednio przygotować (wyspać, ograniczyć stresy, nie uprawiać seksu - na 2 dni przed badaniem i najlepiej iść na badanie ok. 9-10, są podzielone zdania czy należy być na czczo - słyszałam dwie różne opinie)
Podobnie białko C i S - mi hematolog kazała badać dopiero po 12 tygodniach od poronienia.
Ja słyszałam, że prolaktyna do 8 rano - ale właśnie po spokojnej, wyspanej nocy. Są jeszcze jakieś inne badania - prolaktyna czynnościowo?
 
reklama
Nie wierzę w przesądy,ale ostatnio bocian przeleciał tuż nad moją głową i dachem mojego domu i dziś znów przeleciał mi nad samą głową 🤭 Teściowej powiedziałam a ona na to,że to nie na darmo zobaczysz. Ja wiem,że to głupie przesądy,ale dają taką iskierkę nadziei ☺️
Mam nadzieje ze chociaż u Ciebie się potwierdzi 😉 ja chyba już w to nie wierze. Od 2 lat bociany przesiadują u nas na dachu, w tamtym roku pojawiły się nowe i nie bały się chodzić po naszym podwórku, bardzo blisko mogliśmy do nich podejsc, teście tez mówili ze one wiedza gdzie maja siedziec i jakoś u nas to w odwrotna stronę idzie z tymi bocianami. W tym roku na nie już nie licze 😅
 

Załączniki

  • 12B25AF3-F32C-497E-AD64-DEE3A8925B09.jpeg
    12B25AF3-F32C-497E-AD64-DEE3A8925B09.jpeg
    145,7 KB · Wyświetleń: 43
  • B0BBAE23-38A3-4ED5-A23E-EB7BFD720714.jpeg
    B0BBAE23-38A3-4ED5-A23E-EB7BFD720714.jpeg
    711,3 KB · Wyświetleń: 38
Mam nadzieje ze chociaż u Ciebie się potwierdzi 😉 ja chyba już w to nie wierze. Od 2 lat bociany przesiadują u nas na dachu, w tamtym roku pojawiły się nowe i nie bały się chodzić po naszym podwórku, bardzo blisko mogliśmy do nich podejsc, teście tez mówili ze one wiedza gdzie maja siedziec i jakoś u nas to w odwrotna stronę idzie z tymi bocianami. W tym roku na nie już nie licze 😅
Boćki są cudne ale nie wierzę w takie teorie.
Ja teraz mam etap na nie tzn. nie chcę więcej badań i trudno, niech się dzieje co chce😐
 
Ja słyszałam, że prolaktyna do 8 rano - ale właśnie po spokojnej, wyspanej nocy. Są jeszcze jakieś inne badania - prolaktyna czynnościowo?
Ja robiłam prolaktyne czynnościowo - i ona podobno nie ma znaczenia w którym dniu cyklu jest wykonywana. I właśnie na nią endo kazał mi iść tak na 9-10 dopiero.

Od dr Malinowskiego z kolei usłyszałam ze prolaktyne (nie czynnosciowo tylko tak po prostu), żeby wiarygodnie zbadać to powinno się najpierw pobrać ok. 6-7 rano, potem coś zjeść i o 13 pobrać jeszcze raz i wtedy to jest w miarę wiarygodny wynik. Ale kto normalny będzie takie rzeczy robił :p

Boćki są cudne ale nie wierzę w takie teorie.
Ja teraz mam etap na nie tzn. nie chcę więcej badań i trudno, niech się dzieje co chce😐

Rozumiem. Ja miałam to samo po tej ilości badań i wyników. A polepszyło sie u Ciebie z anemia?
 
Ja robiłam prolaktyne czynnościowo - i ona podobno nie ma znaczenia w którym dniu cyklu jest wykonywana. I właśnie na nią endo kazał mi iść tak na 9-10 dopiero.

Od dr Malinowskiego z kolei usłyszałam ze prolaktyne (nie czynnosciowo tylko tak po prostu), żeby wiarygodnie zbadać to powinno się najpierw pobrać ok. 6-7 rano, potem coś zjeść i o 13 pobrać jeszcze raz i wtedy to jest w miarę wiarygodny wynik. Ale kto normalny będzie takie rzeczy robił :p



Rozumiem. Ja miałam to samo po tej ilości badań i wyników. A polepszyło sie u Ciebie z anemia?
Dobra pamięć 🙂Jeszcze nie wiem, w drugiej połowie maja zrobię badania i zobaczymy. Ale drugi miesiąc lecą mi włosy, zwłaszcza po myciu widzę, mam nadzieję, że to przejściowe wiosenne bo i tak mam ich mało i są cienkie😯
 
Mam nadzieje ze chociaż u Ciebie się potwierdzi 😉 ja chyba już w to nie wierze. Od 2 lat bociany przesiadują u nas na dachu, w tamtym roku pojawiły się nowe i nie bały się chodzić po naszym podwórku, bardzo blisko mogliśmy do nich podejsc, teście tez mówili ze one wiedza gdzie maja siedziec i jakoś u nas to w odwrotna stronę idzie z tymi bocianami. W tym roku na nie już nie licze 😅
Kochana ja też w to nie wierzę 😆 chociaż byłabym bardzo szczęśliwa,gdyby zwiastowały dzieciątko 😊
 
Ja dziś 5 dc - i wyniki porobiłem i zdziwiona jestem prolaktyna chyba diostinex za mocno działa bo mam 2,31 a norma 4,79- 23,3 ; inne wyniki chyba okej tsh 2,58, estradiol 28,1, progesteron 0,11 wiec Ok bo to początek i kwas foliowy 15,50 wiec nic tylko do roboty w tym cyklu 😂
 
Kochana ja też w to nie wierzę 😆 chociaż byłabym bardzo szczęśliwa,gdyby zwiastowały dzieciątko 😊
Życzę Ci tego 🙂
Ja dziś 5 dc - i wyniki porobiłem i zdziwiona jestem prolaktyna chyba diostinex za mocno działa bo mam 2,31 a norma 4,79- 23,3 ; inne wyniki chyba okej tsh 2,58, estradiol 28,1, progesteron 0,11 wiec Ok bo to początek i kwas foliowy 15,50 wiec nic tylko do roboty w tym cyklu 😂
Trzymam za Ciebie kciuki kochana!
 
reklama
Do góry